Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegii.Ce sa intimplat?Se pare ca ati inceput sa va reveniti,MARIUS NEGHINA,SOFER,ma bucur ca interveniti,va rog frumos dati dovada ca sinteti cinstiti si recunoasteti ca tatal si fiul l-au lucrat pe Bogdan si pe PXS,din cauza unui coleg care se crede o Valoare dar este un hot de rezervoare care a fost batut si bagat in spital [atentie este sofer la VAN MOER si este primul care a venit de la firma GIRAUD LA VAN MOER].Cei trei dau cu ciocu fetei de la birou care face toate combinatiile.Am avut tuoel sa o intreb de concediul de odihna,stiti ce mi-sa raspuns de catre madama sus mentionata ca nu se face pontaj ,prin urmare nu se acorda CO.VA ASTEPT SI CU ALTE COMENTARII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi. Nu inteleg care este problema unora cu Van Moer.Eu cunosc destui soferi de la aceasta firma si romani si belgieni. Romanii sunt baieti buni(nu lucrez impreuna cu ei dar vb destul de des) dar belgienii sunt rasisti. Oricum va pot spune ca este o firma foarte serioasa. De angajari nu stiu nimic dar daca aveti ocazia sa lucrati acolo nu o ratati. Bafta si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

CUu tot respectul colegul MAERIVOET, dar cartile se fac in ROMANIA,daca nu esti placut de msdam RALUCA,de la biroul VAN MOER nu te angajeaza,iar dispeceri buni nu mai sunt ca i-a dat afara,crezi ce vrei ,tragi concluziile care vrei, asculti de la colegi ce ti se povesteste,si apoi vezi ca nu cade ceva de acord.[Apropos vezi ca multi din soferii de la VAN MOER care sint actualmente soferi de tir in ROMANIA au lucrat pe cifa de beton].Drumuri bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adevarul e ca eu nu cunosc cum sta treaba in tara dar iti spun inca odata ca Van Moer este o firma f serioasa. Eu nu cred tot ceea ce aud de aceea nu vorbesc de alte firme. La Van Moer, care este in portul din Anvers si unde sunt cazati romanii eu merg de cel putin 4 ori pe zi. Asa ca pot sa te contrazic, nu cred ceea ce aud ci vad eu personal. Iti spun cu tot respectul, tu crezi tot ceea ce auzi. Mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu cu parere de rau ca te contrazic,dar asta este crudul adevar,intereseazate de ce i-a dat afara pe MIHAI ILIE si pe BOGDAN dispecerul,mi-au confirmat mie asta personal,si de ce s-a aminat plecarea din 16 martie pentru 07 aprilie?MOTIVUL?Recesiune in BELGIA,dar crudul adevar este ca vrea sa scape de cei vechi care cer ,pina la urma pentru toti niste drepturi,stie cineva din baietii care lucreaza la VAN MOERca la inceput nu vroia sa le plateasca simbetele si duminicile in BELGIA ?Din cei noi nici unul,garantez,tot cei vechi au obtinut acest drept,iar cei noi le-a facut felul,asta mai este colegialitate,au dat telefoane pe la Bucuresti si i-au praduit,asa ca trage concluzia singur,si nu uita OAMENII SINT TRECATORI DAR NU TOTI TRECATORII SINT OAMENI,DRUMURI BUNE LA TOTI COLEGII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

datorita unor colegi care nu vor sa mai plece acasa la termen alti colegi stau acasa pe salariu de baza ceea ce nu este corect PS:directorul de la bucuresti nu este cinstit si apleaca urechea numai la citeva valori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

MSJ pentru ALBY despre van de poel nu trebui sa ai neaparat pe cineva acolo poti doar sa cauti un nr de tel si sa suni la firma dar trebe sa sti o limba straina,[eng sau fr]sunt doi pe cabina si se castiga 1700- 1900 pe luna.informatia vine de la colegii de la van de poel.DRUMURI BUNE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut. Ar trebuie sa cititi mai bine ceea ce am scris despre Van Moer. Am spus ca este o firma serioasa nu am vb despre barfele dintre colegii romani. Colegul ''sofer'' se pare ca lucrezi la Van Moer asa ca te rog nu imi spune ca e rau la Van Moer. Firma este serioasa. Ca exista barfe intre voi asta nu o face o firma neserioasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut ,apreciez cinstea si onestitatea colegului SOFER care spune adevarul despre ce se intimpla la VAN MOER,colegul NEGHINA poate trage sperante sa se intoarca inapoi in BELGIA,de-asta nici nu prea comenteaza care este adevarul,iar despre VALORI cum s-au autointitulat va spun un singur nume,iar cei de la VAN MOER sa traga ei concluziile,TOPORCEA MIHAI.Am dreptate colegul SOFER si coleguL NEGHINA?Astept sa-mi raspunda unul dintre voi,Drumuri bUNE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut ,ce se intimpla cu voi /SOFER MAERIVOET?NU MAI VORBITI?Hai sa-i dam crezare lui MAERIVOET ca nu lucreaza la VAN MOER dar restul ?SOFER,NEGHINA MARIUS,varul lui NEGHINA MARIUS cel care a fost lovit de tren?NITA GABRIEL se numeste si este din TIRGU JIU,va rog frumos sa recunoasteti ca va este ori frica ori rusine .Acolo cartile le face TOPORCEA MIHAI si ,cei doi tatal si fratele doamnei Raluca de la biroul din BUC.am o intrebare pentru cei care lucreaza la VAN MOER,de ce nu vine acasa dl.TOPORCEA MIHAI?Va spun tot eu,a vorbit urit de un coleg care vroia sa se angajeze la VAN MOER, si este rusine sa vina sa dea ochii cu el[sau frica]de asta nu a venit in RO de 6 luni, el cind pleaca din ANTWERP 2 saptamini doarme prin turismul lui [opel sharan]prin parcari si spune lumii ca a fost acasa,ce impresie aveti despre el?poate recunoaste totusi ca si pe colegul GLAVAN care a venit de la GIRAUD ,la facut de tot risul pe acolo.Duminica placuta si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu EMC68. Ma intrebi de ce nu mai spun nimic!? Eu unul mi.am spus punctul de vedere. Barfele dintre voi nu ma intereseaza. Ceea ce am spus si repet Van Moer este o firma serioasa. Daca voi va barfiti si nu va intelegeti atunci voi sunteti cei neseriosi. Nu vreau sa creada lumea altceva. Cati soferi care lucreaza in comunitate au conditiile pe care le aveti voi la Van Moer? Bucatarie, dusuri, internet, tv digi, masina pt cumparaturi? Am fost acolo si stiu. Asa ca nu mai spuneti voi ca e o firma neserioasa. E urat. Drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi,am intrat pe pagina la van moer si am gasit si acest subiect deschis pe forum.Mi-a fost recomandata firma de un coleg in parcare care chiar nu a vrut sa-si dea numele ca sa nu ma prezint in numele lui.Dupa conditiile spuse de el ar fi destul de bine (se lucreaza la program, cantina.dusuri,tv)dar ce ma da inapoi ar fi colectivul,din ce am citit aici nu e chiar de laudat.Am trimis un C.V. saptamana trecuta si am fost chemat peste 2sapt cand ajung in tara la un interviu. poate ma lamuresc pana atunci sa nu fac un pas gresit.Va multumesc ptr mai multe informatii! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Mole,trebuie sa te previn in legatura cu colegii,firma este OK,dar unii colegi sint VALORI,[catei]daca dai un fis in BELGIA la biroul din tara deja ai facut pe tine,asa ca vezi cum te incadrezi,nu toti colegii sint rai,SUCCES.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii soferi eu am lucrat la Van Moer , la inceput a fost foarte bine ,dar au venit uni soferi care pe unde au fost au stricat ce era bun pentru ca sunt niste curve si ca sa compenseze prostia lor te toarna la asa zisul Director care este in ROMANIA un mare tepar ,care te pacaleste la inceput vorbeste foarte frumos promite multe si nu mai tine cont pe urma de ce a vorbit ,are tupeu de te contrazice in fata ,sunt vro 2 ,3 soferi daca ai descoperi si nu stai de vorba cu ei restul sunt niste colegi adevarati si foarte saritori , dar mare grija cu acei soferi cintareti , dupa ce ca sunt prosti mai se si lauda ,daca vrei sa sti cine sunt cei care toarna acultai pe cei care se lauda si aia sunt turnatori ,in rest drumuri bune si uscate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

NITA GABRIEL nu este varul lui NEGHINA ,este un vecin de al lui vai de capul lui.NEGHINA la facut sofer de tir si ca rasplata il barfeste pe Neghina.

Asa sant fraieri cand se vad in caruta.Stiu din surse sigure ca Neghina la ajutat ffff mult.

NEGHINA are un frate prin franta si NITA a lucrat pe la el si ia abandonat masina francezului in ungaria.

Halal soferii.Puteti sa il intrebati pe marius neghina mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare soferi si in special cei de la van moer ,atentie s-a desteptat patronu si i-au chemat la test pe sof. rom. au trebuit sadea cu spatele in atelier si unii dintre ei care nu sunt cifisti nu au reusit nici din mai multe incercari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asadar nu numai cifistii sunt vizati,ce conteaza ca au lucrat pe alte utilaje sau masini ,important este ca sunt mai destepti si la tir .parerea mea este ca daca lucrezi pe mai multe masini s-au utilaje demonstrezi ca esti bine pregatit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am revazut mesajele si am observat ca colegu EMC 68 se contrazice singur .poate are ceva cu cifistii dar eu cunosc bine baietii si sunt numai baieti buni .acum ai lauzi pe cei vechi acum ai critici pe cifisti .hotarestete ca ei au fost primii si atunci era bine nu ca acum praduiala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna seara colegii,hai sa-ti explic eu tie colegul SOFER,despre ce este vorba,acel comentariu despre lucratul la van moer a fost adaugat de [ATENTIE]MIHAI ILIE ,[PXS]NU DE MINE,ca daca stau bine sa ma gindesc eu i-am dus sa dea examen acum un an de ADR,SI MARFA,.pe cei care au fost primii,dar astia sint oamenii,mai ales ca MIHAI ILIE este nasul meu a intrat pe parola mea,daca a facut bine el stie,daca a facut rau sa-l vada dumnezeu,.drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

toti o apa si un pamint.cu mansarieru e greu frate,numai cu fata se merge.vai de mama lor de soferi,se mai dau mare ca sant soferi uni dintre ei precum rude cu rominca care a lucrat la wim bosman si sint praduitori ai linge pe sefu din romania.asta e sa traiasca ei bine sa achite pagubele pe unde au fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.