Jump to content

Pentru cei care au doar b-ul,care sunt sansele ?

Recommended Posts

Guest Anonymous

Salut toti colegii si pe toata lumea !

Ma numesc Dan,sunt din Bucuresti si pina in Februarie 2011 am lucrat pe o duba Daily.De atunci,tot caut,postand peste tot,dar nu se leaga nimic.Am deschis acest subiect,pentru ca,impreuna cu altii care poate sunt in aceeasi situatie,sa ne ajutam cu informatii,sa putem lucra si noi ne"profesionistii". Doamne ajuta!

• Members

colegul cu cat B,n-e este greu si noua cu toate actele si cu toata vechimea,sa mai gasesti un loc de munca acceptabil.bine a zis colegul..pune mina pe o limba straina sicu putin interes pt meserie a-i sa gasesti ceva sa t-e misti mai natural,asta pina apuci sa termini  scoala pt C/E.spor la treaba si cu mare speranta ininte.PS nu toti ne-am urcat din prima pe camion la international,rabdare si max tutun

Guest Anonymous

Stiam ca asta va fi reactia colegilor de pe alea mari,ca si in 22,dealtfel,ca si atunci cand iti taie fata prin stanga cand vrei sa treci de ei,la coloana.Mersi colegii,buni baieti !

• Administrators

Stiam ca asta va fi reactia colegilor de pe alea mari,ca si in 22,dealtfel,ca si atunci cand iti taie fata prin stanga cand vrei sa treci de ei,la coloana.Mersi colegii,buni baieti !

auzi la el , sa depaseasca coloana ca el se grabeste si trebuie sa ajunga, noi sa stam ca prostii sa ne uitam la el cat este de smecher  ;D

eu zic sa mai citesti legislatia despre circulatia pe drumurile publice , si dupa , mai discutam !

si sa zici ms, ca doar te-au blocat ! (dar daca mai insisti si altadata cine stie )

• Members

ghgf...sau cun ti-oi zice tu,poate tu credeai ca ti-ai facut cont aici si gata hop top..sari in fooo masina???..eu cred ca nici nu te-ai uitat bine pe acest site, este un site informativ unde se poarta discuti,pareri,ajutor pentru cei care au nevoie s.a.m.d, nu pentru taie frunza la caini,si tare interesant ar fi motivu pentru care ai plecat de pe iveco??? probabil aceiasi atitudine???

Guest Anonymous

Asta a fost asa la obraz,dar  tu nu-l ai,cum sa zici,cum sa ai tupeul sa zici asa ceva "atunci cand iti taie fata prin stanga cand vrei sa treci de ei,la coloana"se vede ca esti un smecher si posibil vrei si incerci sa te certi si sa vorbesti in flegme cu noi,posibil la dvs ii mai greu cu integrarea in societatea forumurilor.Mult succes in cautarea locului de munca dar nu stiu de ce cred ca tu nu prea vrei sa muncesti ca de gasit se gaseste pe 3,5 T mai ales daca ai experienta.

Guest Anonymous

Frumoase ajutoare si sfaturi primesc de la voi dragi colegi,lucru pentru care nu am decat sa va multumesc.Daca aici,la sueta aveti aceasta atitudine,cred ca daca as apela la ajutorul vreunuia dintre voi in trafic,ati arunca cu manivela in mine.Sunt pe deplin lamurit acum,de caracterul majoritatii"greilor".Oricum,sa aveti drumuri bune si fara evenimente !

• EX Staff

Frumoase ajutoare si sfaturi primesc de la voi dragi colegi,lucru pentru care nu am decat sa va multumesc.Daca aici,la sueta aveti aceasta atitudine,cred ca daca as apela la ajutorul vreunuia dintre voi in trafic,ati arunca cu manivela in mine.Sunt pe deplin lamurit acum,de caracterul majoritatii"greilor".Oricum,sa aveti drumuri bune si fara evenimente !

Respecta si vei fii respectat !

Ai inceput rau " colaborarea " asta, ai fost primul care "scuipat ".....si cine seamana vant,culege furtuna !

Nu pune la suflet si nu fii dezamagit, lupta pentru supravietuire e destul de dura, iar de afara se vede frumos.....camioane straine, elegante,muzica,figuri !!!

Hai, numai drumuri bune si fa " pace " cu colegi,ca nu stii cind o sa ai nevoie de o mana de ajutor !

Guest Anonymous

Mersi vt880 !Vreau sa spun ca nu trebuie sa fac pace cu nimeni,nefiind in razboi cu nimeni.Totusi,scurt,initial,ma asteptam ca cineva sa scrie:"Incearca la firma x,am auzit ca ar avea nevoie".Colegului inflamat de depasire,trebuie sa-i lansez un apel la logica,reamintind-ui ca,de fiecare data el va fi depasit de cei mai mici,care e problema lui ca asta se intimplal la coloana,sau 2 minute mai tarziu cand se pune in miscare? I se ia cumva din timp,sau din salariu cu ocazia asta?De ce sa nu ma lase sa ma duc,devreme ce,ORICUM trec lejer si rapid de el?Sa-mi spuna cineva ca nu e logic,ca mananc tastatura ! In rest,mai precizez ca nu am plecat de pe Iveco din cauza atitudinii mele raioase,ci am fost restructurat,am permisul din 1999,doar b,Fastransport are nevoie si de soferi cu b,uitati-va bine la anuntul lor,deci nu scriu tampenii,ca nu-mi arde,am experienta pe 3,5 cam 6 ani din care 1 incheiat pe coletarie extern,iar in ce priveste vreun eventual ajutor de la vreun coleg.....

Sa auzim de bine !

• Members

tata aici gresesti.stai un pic peGB si ai sa inveti putina circulatie de la cei ce a-u inventat-o.nu o sa vezi sa iasa cineva din coloana sa depaseasca....tu depasesti, eu plec si nu inaintez ca nu mai am loc si trebuie sa ma opresc iar.si asa vine altul si altul si tot pe loc pe loc sa rasara busuioc.LOGIC

• Members

Am inteles...nimic,mersi oricum ca dialoghezi.Bafta !

Ma colegule,noi "greii",cum zici tu,avem un program de condus,pe care trebuie sa-l si respectam.Hai sa luam drept exemplu,centura Bucurestiului,la o ora de varf.Daca eu sunt oprit in coloana si inaintez cate 10 m intr-un minut si mai vine 10 ca tine,care depaseste coloana,eu mai inaintez din locul ala???Logic?

• 3 months later...
  • Members

salut colegul ghqf9,sa stii ca sanse sa iti gasesti pe ceva mai mare de lucru sunt daca ai macar C-u, iti poti gasi pe ceva de 7,5 t, spre exemplu eu am cat.B,C,E, am atestate,mai trebuie sa imi fac cardul, am trimis un C.V la o firma de transpot de aici de la noi din Mures, m-au sunat dupa vreo 2 zile si mi-au spus ca au nevoie de sofer pe camioneta de 7,5 t, Mercedes Atego, m-au intrebat daca am atestate si card tahograf, la vremea aceea nu le aveam inca , mi-au propus ca dupa ce le i-au sa trec pe la ei pe la firma sa mai vb si poate ma angajeaza, le-am mentionat ca nu am experienta pe camione, mi-au spus ca nu-i nici o problema ca ma pune cu un sofer 1-2 curse sa ma obisnuieasc cu camionu, tot asa ca tine si eu am lucrat si inca lucrez pe 3,5 t, un sprinter nou nout,aduc marfa din polonia, si uite ca cu rabdare am obtinut ceva, nu mare lucru da mai vedem, cine stie poate imi gasesc ceva pe tir macar ca sofer 2, eu ma multumesc si asa macar invat ceva meserie de la meseriasi.

drumuri bune si sa auzim de bine colegii! :);)