Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

porti taxare pe autostrada


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut!Am si eu o intrebare...- cum fac sa platesc ptr. o luna intreaga sau mai mult taxa de autostrada pe Franta sau Italia sa nu mai stau de fiecare data sa platesc .. , cum e la noi rovigneta o platesc pe sase luni si gata..mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

inante nu poti platii , doar la luna , cu factura !!!

fiecare companie care detine autostrada pune la dispozitie tele-pasuri , in franta ai telepass care functioneaza in toata franta chiar daca autostrazile sunt gestionate de companii diferite , pe italia ai viacard

opreste direct in marile statii de peaje , unde ai sa vezi un birou de info telepass , sau contacteaza cu diferite firme care ofera carduri de alimentare cu conbustibil ,  si posibilitatea de a platii si autostrada , vignete  etc ,gen uta sau dkv , si au si reduceri la factura lunara !!! din cate stiu cer o suma x de bani ca si garantie ,dar  iesi mult mai bine decat sa stai cu mai multe contracte intre 4-5 companii  !!!

firma la care am lucrat folosea pentru plata autostrazi acest sistem :

http://www.servitir.com/tarjetas-de-peaje

. pentru franta si spania , un aparat  road box , pentru italia un aparat  viacard , si pentru austria  go box , pe care le pui in geam , tinand cont pe unde mergi ,  si pentru germania ofera un aparat ceva ca un casetofon auto ,  obu toll colect ,  care inregistreaza pe unde mergi si iti vine lunar factura acasa , nu mai stai cu stresul pentru toll colect !!! 

uite si un pdf cu info : http://www.servitir.com/files/36/info_peaje_fax_02_web.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

mersi !,banuiesc ca ies mai ieftin decat sa platesc de fiecare data ..am sa intreb si la porti la info telepass sa vedem ce zic  .numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

mersi !,banuiesc ca ies mai ieftin decat sa platesc de fiecare data ..am sa intreb si la porti la info telepass sa vedem ce zic  .numai bine!

daca beneficiezi de reduceri tot iesi mai bine , firma la care am lucrat avea intre 15 si 20 % reducere ,( un patron cu o societate mica si cateva camione ), intre motorina si peaje !!!! plus ca la facturi e mai usor de recuperat tva-ul !!! bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.