Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

barfe barfulite....da lucrez de un an ...super multumit si m ai sunt si din buzau...atat timp cat iti faci treaba e ok....bani sunt la timp...prea multi referitor la programu cel fac....mori de plictiseala in parcari...macnetu il pui numa asa sa nu uiti traditia...daca te tine...nu esti obligat de nimeni...Disponenti....sunt fosti soferi care nu a uitat de unde a plecat...referitor la fosti colegi..da da sa nu uitam ca fie care padure are uscaturile eii....cu plecatu acasa ..da e problema,daca nu te inscri la cuvant cu o luna in nainte...pe 70 de camioane nu puate sa angajeze 200 de soferi,e mai greu dar pleci,,,asta e.....de cat fara bani k la alte firme m ai bine mai greu acasa zic eu..ce sa va m ai zic....in principiu e bine....va doresc succes..........

Offf......mor cand vad ce-ai scris...auzi la el: disponentii sunt fost soferi......prietene!!..singurii soferi adevarati de acolo sunt Nelu Enache si Stefan ,cel din port...restul...pedagogi,zidari,tehnicieni veterinari,s.a.m.d.....hmmmm..si daca stau bine si ma gandesc,te cunosc...dar asta nu are nici o relevanta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

...va salut,ma numesc Nicu Manaila,din Onesti,si in noiembrie 2012 am vrut sa ma angajez la Galex-Dumbraveni pe postul de sofer.Am luat legatura cu domnul Nelu Enache,mi-a promis ca ma angajeaza,sa-mi fac fisa medicala,examen psiho,cazier rutier si cazier judiciar, conturi bancare la BCR,si ca sa ma misc  repede ca la 1 Decembrie incepem lucrul. Eu m-am conformat,m-am miscat repede,am mers pina la Dumbraveni ,am lasat toate documentele,totul a fost ok,urmand ca sa ma sune cind voi pleca spre Spania. M-a si sunat un domn care s-a recomandat a fi domnul Gabi si ca sa tin telefonul aproape de mine ca daca nu vineri acum(07.12.12) nu plec ,vinerea cealalta(14.12.12) plecam sigur,cea ce nu s-a intimplat. Cind l-am sunat si intrebat pe domnul Nelu despre situatia mea si daca mai colaboram ,mi-a zis ca sa stau linistit ca vom lucra,dar sa astept...bla-bla-uri,ca la ultimul apel telefonic (04.01.13),sa-mi spuna ca sa-mi caut partener pentru a merge in echipaj,un alt mod de a ma pasa,de a mai ma amana in timp. Mentionez ca datorita acestor intelegeri cu domnul Nelu,am si lichidat de la firma la care lucram (tot pe Spania),si intr-un final nici el nu m-a angajat. Tragind linie si socotind,datorita acestui domn Nelu,mi-am perdut si locul de munca(in 30.11.12.am lichidat de la vechea firma) pe care il aveam,am si cheltuit niste bani pe fise medicale,caziere si conturi bancare deschise si benzina arsa,mie personal nu-mi treabuiau aceste acte daca nu ar fi fost sa ma angajez la firma dinsului. Parerea mea este ca domnul Nelu a cam ramas corijent la capitolul seriozitate,cu siguranta ca Dumnezeu va da fiecaruia dupa inima lui...

...DRUMURI BUNE ,COLEGII...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Members

Daca vrei sa faci experienta pe banii tai si putini bani de la galex este ok.Daca nu pleci de acasa cu bani vei face foame,daca iti place sa fii curat(dusuri ,haine spalate)nu prea o sa ai timp,pentru cumparaturi de asemenea nu este timp.Banii se primesc dar cu intarzieri diferite chiar si doua luni,adica pentru ce ai muncit in martie o sa primesti putin avans dar putin si grosul sa zic asa in mai la inceput dar poate si la sfarsit.Soferii,cu mici exceptii,sunt desconsiderati,se trage de ei,dar tratati cu aroganta(ex.gabriela enache).In principiu lucrezi 3 luni cu 2 sapt. acasa dar tot timpul altii vor merge acasa la timp sau de sarbatori.Nu este concediu platit.Salariul pe tara se trage din diurna,prima zi cand incepi si ultima zi cand pleci acasa nu se platesc E.T.C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • Members

colegii,va sfatuiesc sa va ganditi mai bine daca vreti sa mergeti la aceasta firma,nu vb din auzite,ci am lucrat la ei.firma galex au nevoie doar de sezonieri(adica perioada sept.-mai a anului).in fiecare an in sept ,aduce masini ,face angajari masive,iar in luna mai da inapoi masinile care au km.multi,si de atunci incep sa caute motive sa te dea afara.plata se face la 2 luni(ce lucrezi in sept.iei banii in noiembrie si tot asa)plus ca au un dispecer care abia s-a dat jos de la volan si vb.urat si de fapt e un simplu translator al disponentului spaniol.schimbul care tb sa se faca normal la 3 luni,de fapt se face mai tarziu,iar cand suni si spui ca e randul sa pleci acasa,marele sef iti spune ca n-are timp de povesti.cand ajungi intr-un final acasa,in loc sa stai o luna,te suna seful enache dupa 2 sapt.sa vi la lucru,daca comentezi iti spune ironic sa-ti faci lichidarea.banii se dau ,dar la 2 luni,am spus mai sus.In speranta ca v-am putut ajuta cu aceste informatii,va urez succes celor care alegeti aceasta firma.Tot ce am spus nu sunt din auzite,am lucrat la ei.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • Members

lucrez in galex de 5 ani si nu am intilnit problemele mentionate de anumite persoane(magneti,depasiri de progrm,etc).doar cei care merg dormind pe drum depasesc programul ptr ca nu se mai incadreaza la ora de descarcare sau incarcare.daca iti faci treaba normal nu ai nici un fel de probleme.Si apropo foxxi ,ca sa fii primero la 55 de euro trebuie sa stii sa mergi prin europa. dupa 3 luni de secund nu ai cum sa fii primero.Nu laud firma ,dar daca nu era bine{excepti cu plecatul acasa}nu stateam atit,gaseam altceva .Deci in concluzie cine are chef de munca sa vina la galex. Nu e loc ptr cei invatati cu mica ciupeala(rezervor) .Bafta si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • Members
On 8/17/2013 at 10:48 PM, marian1977 said:

colegii,va sfatuiesc sa va ganditi mai bine daca vreti sa mergeti la aceasta firma,nu vb din auzite,ci am lucrat la ei.firma galex au nevoie doar de sezonieri(adica perioada sept.-mai a anului).in fiecare an in sept ,aduce masini ,face angajari masive,iar in luna mai da inapoi masinile care au km.multi,si de atunci incep sa caute motive sa te dea afara.plata se face la 2 luni(ce lucrezi in sept.iei banii in noiembrie si tot asa)plus ca au un dispecer care abia s-a dat jos de la volan si vb.urat si de fapt e un simplu translator al disponentului spaniol.schimbul care tb sa se faca normal la 3 luni,de fapt se face mai tarziu,iar cand suni si spui ca e randul sa pleci acasa,marele sef iti spune ca n-are timp de povesti.cand ajungi intr-un final acasa,in loc sa stai o luna,te suna seful enache dupa 2 sapt.sa vi la lucru,daca comentezi iti spune ironic sa-ti faci lichidarea.banii se dau ,dar la 2 luni,am spus mai sus.In speranta ca v-am putut ajuta cu aceste informatii,va urez succes celor care alegeti aceasta firma.Tot ce am spus nu sunt din auzite,am lucrat la ei.Bafta!

Buna. Te rog frumos lamureste-ma si pe mine cu ceva. Pe mine m-a sunat sa plec in echipaj cu cineva, ma ia de acasa si ma duce intr-o tara. Apoi imi da ok-ul sa plec in cursa. Dar in ce tara ma trimite? In Spania? Au cumva sediu si pe acolo? Sau ma poate trimite si-n Austria, sau Germania? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.