Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

intrebari incepatori


Postări Recomandate

  • Members

colegilor ,va povestesc o intamplare fff recenta,pe data de 01/12/2011 tranzitam slovacia prin loc.KOSICE,mai aveam 500m si tereceam in ungaria,fiind la prima cursa ,venem incarcat din polonia si descarcare la bucuresti,aproape la esire din polonia am platit doua taxe de drum,miam continuat drumul pana in punctul sus mentionat,fara sami dau seama ca tranzitez SK. si trebue sa platesc taxa de drum,ma oprit 2 masini de pol. mia cerut toate documentele,permis,atestat,cmr,tot ce trebuia,mia cerut sa prezint aparatu de drum toll sau cum ii spune,iam spus ca nuam sunt in tranzit,in final vroiau sa ma retina,dar avand incarcatura mia dat o omenda de 113,88 euro,care am platito pe loc cu un card, o amenda de 700 euro,care trebue so platesc,ei spuneau ca trebue so platesc la ei nu in romania,si mia retinut permisul.acum am ramas si fara munca si nustiu unde sa ma adresez sami dea permisul,amenda o so platesc cand fac bani.ajutatima va ro cum procedez,banuesc ca nu era drept sami retina permisul pentru tranzit. VA MULTUMESC .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Eu am obiceiul sa ma urc prin dreapta ! Gresesc?

Nu gresesti dar sunt peste mana si te incomodeaza pe partea dreapta, pe stanga e locu mai mare si ai si scara:)) asa pe dreapta te cateri si la volvo si stralis are o usa sau cum ii zice si numa pe stanga se deschide paravan sau cum io zice dar poti sa faci cum vrei conteaza sa le prinzi bine:)) dar cel mai bine e in ordinea care am spuso dar....... drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu gresesti dar sunt peste mana si te incomodeaza pe partea dreapta, pe stanga e locu mai mare si ai si scara:)) asa pe dreapta te cateri si la volvo si stralis are o usa sau cum ii zice si numa pe stanga se deschide paravan sau cum io zice dar poti sa faci cum vrei conteaza sa le prinzi bine:)) dar cel mai bine e in ordinea care am spuso dar....... drumuri bune

depinde si in ce parte ai volanul colegu' ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.