Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Members

O firma  cu o recomandare nu prea buna.Am fost la interviu si nu ma angajat din anumite motive pe care nu le cunosc dar a lucrat un prieten la ei,din cate mi-a spus ca se merge mult pe naspa  pe tara,au contract cu cei de la billa,banii se dau greu si nu toti odata,vi lasi remorca ei alta si pleci,au masinii si pe comunitate dar nu am nici o ideie cum plateste acolo,masinile sunt mega calarite,are cativa soferii de ai lui(lingai) cam asta ar fi in mare.Mai mult nici eu nu stiu.sper sa fiu de folos,multa bafta si drumurii bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu unul nu va sfatuiesc sa lucrati la sebaspadition,am multi tovarasi ce lucra la aceasta firma pe comunitate.au niste camioane,de te lasa de dorit,majoritatea mercedes axor si cateva actrosurii.majoritatea fac transport pe relatia italia-austria-germania,se sta cat mai mult daca se poate pe comunitate,600 roni salariu pe tara,plus 0,10 centi pe km,banii se dau cu taraita si daca vrei sa pleci de la ei,ultima luna muncita nu o veti mai primi platita,asa procedeaza domnul patron seba cu soferii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

AM FOST SI EU LA EI LA INTERVIU SI MI SE PARE RUSINOS SA TE TINA O LUNA AFARA ,LUNA SA NU FIE 6 SAPTAMANI ,SI SA NU AI FRIGIDER IN MASINA ,AERU CONDITIONAT SA L LASAM TOTUSI ,DAR SA STAI O LUNA FARA FRIGIDER .............CA BANI UNDEVA LA 1200 PE LUNA PLUS SALARIU MINIM PE TARA ,BAGI ITALIA TRANZIT AUSTRIA ,GERMANIA RETUR ,NU RECOMAND,500 II STRICI ,RAMAI CU 700 SI MANANCI CONSERVE SI POPCORN ,DETEST IARASI TIGANIA ASTA SA TE DUCA CU MASINA MICA CU PLAPUMA CU BUTELIA DUPA TINE ,CU 3 VALIZE ,UNDE SPELI HAINELE ?IA CB UL CU TINE ,ANTENA,LEPTOPU ,INVERTERU DE LA 12 LA 220 ,NU RECOMAND  SINCER ,NU AM  NIMIC CU EI , AU IN PUBLI TIM SAPTAMANA DE SAPTAMANA ANUNT ,INSEAMNA CA SOFERI VIN SOFERI PLEACA ,DRUMURI BUNE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

salut colegii am lucrat si eu la seba spedition si vreau sa va zic ca mai bine mai stati acasa decat sa lucratii la ei!

1.camioane mercedes axor si 4 mercedes actros toate cu cabina mica,nu au clima ,nu au frigider

2.cand e vorba de echipament tre sa til cumperi,cauciucuri sant foarte scumpe pt ei,daca ai vreo problema la camion sa te fereasca sfantul sa ramai pe autobanda ca tre sa astepti sa vina mecanicii din romania sa til fc,de raspuns la telefon an caz de probleme tre sa suni de vreo 10 ori sati raspunda,daca vrei vreo lada pe remorca tre sati pui ca firma nu dispune de asa ceva,sa nu mai vb de chingi toate rupturile ca de la prelata nu se vad deci an general vai de ei.

3.baniiii! sant o problema tii da de dat dar cum pot si ei adica an 2-3 transe lunare mai bine zis sia fc un obicei d-nul Seba

4.de adus te aduce acasa dar nu la 4 saptamani cum ati zice si pe la 6-8 saptamani,daca ai norocu sa vii cu camionu mai trebuie sa te duci sal descarci prin tara si asa numai bine stai si tu acasa 4 -5 zile.Eu cam atat am vrut sa va zic mai departe trageti voi concluziile!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.