Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

SC Fartud Srl Ortisoara TIMIS


Postări Recomandate

  • Members

Buna! Stie careva de firma asta?Eu am lucrat la Devest Logistic Giarmata TIMIS dar am plecat nu dau salaru am de luat de pe 2 luni si trag de tine dar de platit nu au bani doar pt  ei.Acuma imi caut de lucru si am auzit de firma asta dar nu stiu nimic de ea.Va rog colegii stie careva de firma asta FARTUD SRL ORTISOARA JUD TIMIS.Sau daca stie vreun coleg unde angajaza am lucrat pe tir si in tara si afara. Astept raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut!hai sa iti spun cum se lucreaza la firma asta.eu am lucrat la ei un an si sapte luni.se circula numai in 2 soferi si au curse in mai toata europa dar marea majoritate in germania,daca esti rezerva (sofer 2)primesti 4,5 euro pe suta de km pe masina de 7,5  sau 12 t asta depinde daca titularul vrea sa imparta banii cu tine iti da 5 euro pe suta.iar pe cele de 22 t se da 6euro cu 8 euro.de munca cam ai de muncit asta daca stai bine si cu conditia fizica ca se cam fac transbordari prin germania adica daca esti pe 7.5 si nu ai masina plina pentru venire in tara te intilnesti cu ceilalti colegi de pe masinile mari (22t) si trbuie sa le dai marfa ca sa plece ei in tara si tu sa ramai pina ziua urmatoare ori sa incarci si tu pentru tara sau sa vina un camion din tara sa iti dea marfa sa o descarci cine stie pe unde i dupa aceea sa incarci si yu pentru acasa.bine asta nu se intimpla chiar la fiecare cursa depinde cum ti-e norocul.si aici sunt vedete si unii au si limba mai lata si au si curse mai bune.la ei se lucra numai pe contracte se fac multe incarcari si descarcari.de plecat in cursa se pleaca numai seara in fiecare zi iar simbata este zi plina la garajul lor adica trebuie sa mergi sa incarci masina pentru plecare dar mergi de dimineata si ajungi citeodata si noapte acasa iar duminica tre.sa pleci in cursa sau duminica seara depinde pe ce masina lucri.franta anglia cam greu prinzi ca sunt locurile ocupate mult germania cehia slovacia polonia,cam astea.cind vii din cursa tre.sa mergi direct la desc.si dupa aceea vi la garaj lasi camionul si pleci acasa in cel mai fericit caz,daca nu se iveste o incarcare pe la arad sau mai stiu eu si pauza ta e gata si tre.sa pleci inapoi si tu nu ai dat pe acasa.banii ii primesti cind vii din cursa iar salariul pe tara este miniimum pe economie si primele 10 luni nu il vezi de loc ca iti opreste garantie 100 euro in fiecare luna.tu numai semnezi pentru ei.cam atit pot sa iti zic deocamdata dar daca mai ai intrebari iti pot raspunde cu placere.drumuri bune sa ai! :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • Members

frate dupa cum zice si colegul mai bine mergi in alt loc ca si eu am lucrat o perioada de timp la nesimtiti aia si nu faci bani daca nu sari la cap cu atenti sau sifonezi pe alti la chelu. ce tia omis colegu sa iti zica ca tot timpul esti pe linga program pe raspunderea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.