Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

termen schimb ulei man tga


bulancea

Postări Recomandate

  • Members

Buna seara!
Referitor la schimbul de ulei,daca folosesti un ulei bun respectiv pentru tipul motorului masinii dvs,acesta se va schimba la 50.000 fara probleme!Nu conteaza cati cai putere are motorul,bine aici vorbim de gama tga!Toate bune.

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am gresit, la asta e valvoline 10w, camionul e folosit ocazional, e cu bena cereale, doar vara si toamna e folosit mai des,cam zi de zi, curse in judet mai mult. Schimbul anterior a fost vara trecuta, si a carat in general 35 de tone marfa, dar si marfuri mai usoare, la cca 20 to marfa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 3 years later...
  • Members

Salutare colegii. Va rog si eu care stiti sa-mi spuneti si mie norma si cantitatea de ulei necesara pentru : cutie de viteze As tronic 12As2331 TD + Intarder........ulei  pentru axe  si ulei pentru pompa de servo.  Va multumesc si va sunt recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va rog eu frumos colegii ca imi trebuie neaparat sa stiu un raspuns. O firma din romania care se ocupa cu comercializarea uleiului pentru cutiile zf mi-a zis ca imi trebuie 20 de litrii cu tot cu intarder. In alta parte mia zis 21 litri +12 intarder. Nici nu stiu cat tre sa comand pana la urma

Editat de cico_3504
ortografie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.