Jump to content

ACTE NECESARE CROATIA

Guest Anonymous

Recommended Posts

Guest Anonymous

SAL COLEGII,

O INTREBARE AM SI EU. CE ACTE SUNT NECESARE LA CAMION SI/SAU SOFER PENTRU A PUTEA INTRA IN CROATIA FARA PROBLEME?

MULTUMESC ANTICIPAT,

DRUMURI BUNE VA DORESC

• Administrators

SAL COLEGII,

O INTREBARE AM SI EU. CE ACTE SUNT NECESARE LA CAMION SI/SAU SOFER PENTRU A PUTEA INTRA IN CROATIA FARA PROBLEME?

MULTUMESC ANTICIPAT,

DRUMURI BUNE VA DORESC

sofer sau patron ai  :o :o :o

Guest Anonymous

sofer sau patron ai  :o :o :o

PAI SE ZICE CA EU SUNT SOFERUL SI CAMIONUL CE IL CONDUC ESTE AL PATRONULUI. PATRON CE A STAT EL PE GANDURI SI LA BUSIT IDEEA CA AR FI BINE SA NU FACEM MUNCA USOARA (TRANSPORT PE COMUNITATE), CI MAI BINE NE FACEM COMUNISTI SI FACEM CROATIA.....INTELEGI? ASADAR... UNA BUCATA SOFER (ADICA EU) CARE HABAR NU ARE CE IMPLICA LUCRUL CU CARNET TIR SI UNA BUCATA IDIOT, SCUZE...PATRON CE STIE EXACT CE STIU SI EU....ADICA NIMIC. A STIUT SA SEMNEZE CONTRACT PTR CURSE RO - HR CARE INCEP PE DATA DE 01-07-2011 SI SA LE PROMITA LA CLIENTI CA EL INVARTE GLOBUL SI CA EL A INVENTAT TRANSPORTUL RUTIER, HABAR NEAVAND DE FAPT CU CE SE MANANCA, MERGAND PE IDEEA CA....CITEZ: A MAI FACUT SI ALTII SI NU AU MURIT. PRIN URMARE TOT CE AM REUSIT SA AFLU ESTE CA IMI TREBUIE UN PASAPORT VALABIL SI CAM ATAT.......VAMA, CARNET TIR, AUTORIZATIE CEMT, SI MULTE ALTE DOCUMENTE........ CE SI CUM SE FOLOSESC IN TRANSPORT EXTRA COMUNITAR, NU AM AFLAT NIMIC.

• Members

Salut colegule,

Eu am facut vreo 10 curse de Zagreb si in mare ,pe langa actele masinii si ale tale(in ambele cazuri valabile) iti mai trebuie exact cum ai zis si tu pasaport valabil, carnet TIR si autorizatia CEMT. In rest sa ai grija cu speditia mai ales la intrare in Croatia.

Daca mai vrei sa te lamuresc cu ceva da-mi un telefon la 0734128189 si te ajut cu mare placere.

In rest drumuri bune si pune patronul sa-si bata capul,nu tu. :D