Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Firme serioase in adevaratul sens al cuvantului


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salut colegii.

Am vazut o lista cu mai multe firme pe care din experienta fiecaruia a rezultat ca sunt neserioase.

Va rog sa postati cei care aveti timp si cunostinta de cauza despre firme serioase si eventuale date despre experienta fiecaruia + date de contact, nu de alta dar sunt foarte multi interesati si de astfel de firme . Va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

chiar crezi ca o sa posteze careva??????nu prea cred cei care s-au vazut cu sacii in caruta nu mai doare de altu, le dau dreptate ca unde sunt prea multi romani strica si iar nu e bn..doamne ajuta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Avand in vedere ca aici pe forum au fost destui care s-au pus capra inInste de angajare iti dai seama ca nimeni nu isi doreste un asemena coleg.

Mai stiu cazuri de colegi care se laudau ca sunt multumiti cu bani putini pentru ca viziteaza Europa si de colegi care spuneau ca ar lucra si pe 20% mai putini bani ca oricum ar fi mai mult de cat iau altii la alte firme.

La firmele serioase unde sunt conditii bune si esti respectat se angajeaza in special pe recomandari si nu bineinteles ca nimeni nu isi pune cuvantul pentru necunoscuti.Mai ales ca multi s-au ars chiar cu unii "prieteni"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

DA. Eu am zis ca ar fii interesant si mai putin isteric atunci cand am creat acest subiect. Nu m-am gandit ca daca x spune despre firma y ca a gasit conditii de munca bune unde este respectat ca si incepator sau chiar cu experienta, vor navali 10 insi pe cel care a postat sa-i ia locul.  M-am gandit ca ar fii incurajator in special, pentru incepatori sa vada ca exista alternativa si ca nu toate firmele sunt puse pe japca.

    RESPECT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

DA. Eu am zis ca ar fii interesant si mai putin isteric atunci cand am creat acest subiect. Nu m-am gandit ca daca x spune despre firma y ca a gasit conditii de munca bune unde este respectat ca si incepator sau chiar cu experienta, vor navali 10 insi pe cel care a postat sa-i ia locul.  M-am gandit ca ar fii incurajator in special, pentru incepatori sa vada ca exista alternativa si ca nu toate firmele sunt puse pe japca.

    RESPECT.

            Vvvvuuuuuuummmmm , toata lumea lucreaza din greu la astfel de firme, si nu are timp de ... scris ! Vum vum tit tit,... cand ajungi la o firma serioasa , ".... trebuie sa-ti vezi de ....drum" . Glumeam ....!! Sau nu?!! GROZAV subiectul !!.... Grele vremuri.

Drumuri line tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • Members

imi cer scuze, anticipat!! unii ma vor intelege,altiii,nu,dar asta e viata,mergem inainte!!!

din experienta mea am observat ca in firmele in care lucreaza conationali,mai mult de 2,trebuie sa te gandesti bine inainte de a face pasul spre angajare!!! eu nu spun ca asa e romanul,ca trebuie sa iasa in frunte ca ................!!!

dar asta se intampla,acolo unde lucreaza mai mult de 2 romani!!!intotdeauna se gaseste unul(a se vedea cazul TORRELLO) sa fie mai cu MOT,sa prinda un ciolan mai mare(dar nu stie cum sa-l *manance*)

CRED CA AR TREBUI SA NE REVIZUIM COMPORTAMENTUL;STIMATI COLEGI!!!!

chiar daca avem sau nu experienta ,cred ca trebuie sa aratam respect pentru. cei din jurul nostru!!!

STRADA ESTE PENTRU TOTI;SI NIMENI NU ESTE PERFECT!!!!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!

Ce este, ala, Respect? Uita- te prin parcari in Eu! La noi Romanii, ma refer. Mai crezi, ca, ne respectam? La cîte firme am lucrat, m- am dat afara singur. Am facut pe sindicalistul. Respect? Nimic, din partea colegilor! Acum, m-am facut haiduc. Mai ajut colegii pe la incarcari-descarcari. Drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!

Ce este, ala, Respect? Uita- te prin parcari in Eu! La noi Romanii, ma refer. Mai crezi, ca, ne respectam? La cîte firme am lucrat, m- am dat afara singur. Am facut pe sindicalistul. Respect? Nimic, din partea colegilor! Acum, m-am facut haiduc. Mai ajut colegii pe la incarcari-descarcari. Drumuri bune !

salut,colegule!! tocmai din aceasta cauza am scris ce am scris,mai sus!! SA NE REVIZUIM COMPORTAMENTUL!!! sa fim mai *nationalisti*(daca imi este permis sa spun asa). pentru ca suntem dezbinati si asta nu e bine!!! ai vazut prin parcari,cum se aduna turcii,polacii si altii,chiar daca o iau pe *ulei* si se cearta,a doua zi se comporta ca si cum nimic nu s-a intamplat!! dar,romanii nici macar nu trebuie sa o ia pe*ulei*,ca nu-si vorbesc prin parcari!! E ADEVARAT????ne cad galoanele daca vorbim sau ce? n-am inteles niciodata aceasta atitudine,dar,ma rog,traim intr-o lime *libera*!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

O firmă bună este Thermotrafic din Germania.angajează români la 2200 total, au 3 apartamente lângă Bremen,se respectă timpii,au numai friguri cu descărcări la Lidl,Aldi,Edeka mai rar.este un translator român din Târnăveni acolo,sunt tot felul de șoferi....dar conduci noaptea după ora 21:30.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.