Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Plata dupa fiecare cursa ? sau la sfarsitul lunii ?.


balas tudor

Postări Recomandate

  • Members

Cate case atatea obiceiuri. Cum vi se pare ca ar fi mai corect ? Pentru sofer ideal ar fi plata dupa fiecare cursa pentru ca atunci  patronul nu l-ar avea la mana cum se spune romaneste . Asta este practica des intilnita  la patronii din trasporturi. Hai sa facem un exercitiu de imaginatie. Daca un patron are de exemplu 50 de soferi fiecare dintre acesti 50 avind doar 1000 de euro pe caiet uite cum acel patron lucreaza pe banii soferilor. Va rog postati si alte manevre de acest fel . Ce dobinda primesc eu pentru cei 1000 de euro cu care patronul meu trimite un alt coleg de-al meu in cursa?  Deci patronii care lucreaza in acest sistem practic  lucreaza pe banii soferilor. Astept variante de a nu plati soferii la timp sau chiar deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

|Da ,colegii orice firma serioasa care face tur retur Romania -Comunitate ,plateste un avans de cursa si la intoarcere dupa decont plateste restul banilor pentru acea cursa .Mi se pare o treaba cinstita si logica doarece soferul nu mai are nevoie de o rezerva de bani pentru a supravietuii si nu mai exista stres in priviinta aceasta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

lunar eu cred ca e bine , ca pui mana pe mai multi bani si poti face ceva ... dar acum depinde de firma la care esti , daca plateste sau nu , ca nu poti pleca nici la drum sa mori de foame pe acolo ... nu mananc azi ca la sf de luna fac gratar ... nu se poate nici asa.... depinde de firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Sunt tari care platesc SALARIUL :-lunar

                                                      -2 x luna (avans, decontare )

                                                      -saptamanal (GB.NZ...)

                                                      -zi (zileri)

  Sunt firme care au RESTANTE salariale de 2 sau 3 luni !!!!!(my God ) oamenii ce mananca ?

        ,,Curentul vine de plata intr-o saptamana-gazul in alta saptamana-...etc..=depinde cum te gospodaresti (banii poti sa-i tii la ciorap,banca sau daca te enerveaza....),,

Sunt buni primiti-sanatosi sa fim !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.