Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Un tir lovit de tren


Postări Recomandate

  • Members

Un TIR care nu a respectat indicatiile la un pasaj de trecere peste calea ferata a fost lovit de un tren accelerat, in zona localitatii aradene Comlaus, iar traficul feroviar in zona este blocat.

Din primele cercetari rezulta ca soferul autotrenului, inmatriculat in Ungaria, nu a respectat  indicatorul de la pasajul de trecere peste cale ferata si a fost surprins de trenul care circula pe ruta Timisoara Nord - Arad - Oradea - Cluj-Napoca. „Automarfarul nu a oprit la pasajul peste calea ferata si a fost lovit de tren. In urma accidentului nu au fost inregistrate victime. Avariile la locomotiva trenului sunt minore. In continuare se fac cercetari la locul accidentului“, a declarat Camelia Tuduce, purtator de cuvant al Inspectoratului de Politie al Judetului Arad.

Din cauza accidentului, traficul feroviar pe ruta Arad-Oradea, in zona localitatii Santana, este blocat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mda...numai in Ro am vazut trceri la nivel cu calea ferata pe drumuri europene unde esti obligat sa faci si STOP.Or costa asa mult cateva becuri?Nu mai zic ca intre Vatra Dornei si Bistrita Nasaud sunt cateva in curba si nici nu te poti asigura cum trebuie...

Despre calitatea gropilor si denivelarilor nici nu vreau sa-mi amintesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Mda...numai in Ro am vazut trceri la nivel cu calea ferata pe drumuri europene unde esti obligat sa faci si STOP.Or costa asa mult cateva becuri?Nu mai zic ca intre Vatra Dornei si Bistrita Nasaud sunt cateva in curba si nici nu te poti asigura cum trebuie...

Despre calitatea gropilor si denivelarilor nici nu vreau sa-mi amintesc.

Ai mare dreptate.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Mda...numai in Ro am vazut trceri la nivel cu calea ferata pe drumuri europene unde esti obligat sa faci si STOP.Or costa asa mult cateva becuri?Nu mai zic ca intre Vatra Dornei si Bistrita Nasaud sunt cateva in curba si nici nu te poti asigura cum trebuie...

Despre calitatea gropilor si denivelarilor nici nu vreau sa-mi amintesc.

Are perfecta dreptate la faptul ca pe ruta Vatra Dornei si Bistrita Nasaud sunt destul de frecvente situatiile in care treci calea ferata nesemnalizata si nici macar nu te poti asigura la trecerea la nivel cu calea ferata...am simtit-o pe pielea mea in vara aceasta cand am fost in concediu cu familia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Orice trecere la nivel cu calea ferata trebuie construita sau ar trebui,sa fie perpendicular cu ea tocmai pentru ca sa te poti asigura,dar la noi ca si traditie e altfel deci mare atentie.Daca le si vedem cand ajungem in apropierea lor,ca multe au becuri oarbe si ne dam seama dupa ce am trecut de ele sa ne facem cruce ca nu sa intamplat ceva nefericit si am scapat cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Becurile ca becurile, bine ca sunt, da ce ziceti unde ii numa stop si tre sa te asiguri si din spate linia e aproape paralela cu tine? Stiu eu caz pe national in 3, 4 locuri

mie unu mi se pare imposibil sa te uiti in spate cand linea e aproape paralela cu tine...si mai sunt si buruieni pe acolo >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.