Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Accident Autocar Ungaria


Postări Recomandate

  • Members

D-zeu sa ii ierte pe soferii si pe calatori .......................................... un minut de reculegere pt colegii mei de la holding mai ales ca ii si cunosteam personal , sunt multe neadevaruri spuse in clip dar cine stie cum se termina autostrada pe M70 stie ca se poate intamla mai mereu nenorocirea asta (din patru penzi brusc se fac doar 2 si daca mai ai camioane parcate si printe jaloanele alea si circuli pe banda 2 te trezesti brusc pe contrasens , si trucati astia mai baga si declaratia lu ne ion ca si el este om si el cand a auzit bubuitura a mai avut timp sa se bage si intre scaune ca de se misca omu ca Flash men si are timp sa se ascunda , pacat ca apar si eroi dastia , ORI CUM PACAT PT OAMENI CARE AU MURIT !!!!!! Poate Ing ilie carabulea care este unul din oameni holdingului se va hotara sa dea si salariile la timp si la Atlassib si la Transcar :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Dumnezeu sa-i odihneasca. Parca declara un pasager din autocarul implicat in accident ca unul dintre soferi povestea ca tocmai venise din alta cursa de Spania. Curios as fi sa dovedeasca firma de transport ca soferii au respectat timpii de condus. Repede cineva din conducerea firmei a declarat ca soferii au respectat timpii de condus.Dovediti acest lucru nu doar apareti in fata camerei de televiziune si gata sa rezolvat.Unde sant cei de care fugim si de care ne ascundem tot timpul  ma refer la inspectorii ARR . Mor oameni nevinovati domnilor inspectori ARR din cauza voastra ca sinteti mana in mana cu patronii firmelor de transport de la care luati spaga in fiecare luna si nu aplicati amenzi decat pentru soferi .Propunem sanctionarea firmelor nu a bietilor soferi in cazul depasirii perioadei de condus.Intrebare pentru toti colegii. Cine se va gandi peste cateva zile la familiile soferilor care au murit in accident CARABULEA?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

minciuni numai minciuni .totul cade pe soferi dar de fapt trag ca niste sclavi ! de ce mintiti ma hotilor? autocarul a venit din Spania si s`a intors din nou! si daca soferul care conducea mai era in viata platea pagubele! sunteti niste ucigasi va jucati cu vietile oamenilor si nu va pasa nimenic!  in loc sa respectati soferii ca nu transporta coceni transporta vieti omenesti!Sa va fie rusinie Hotilor! cat sa rezisti frate la volan stai pe scaun fara dus in aceiasi pozitie mai ales vara cu soarele asta e inevitabil .totul dispare in final sofeul e vinovat ca de obicei dar nimeni nu se ia de conducere care ii obliga sa merga non-stop!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

timpi se respecta cel putin pe autocare care au card si nu avea cum sa vina si sa plece imediat pt ca martea trecuta am plecat eu de la autogara rahova cu ei pana la sibiu si plecau din tara cu directia austria mai precis salzburg deci cand a mai ajuns colegu in spania? si daca socotesti ruta care au avuto din romania mai precis din bucuresti pentru ca sunt bucuresteni toti 3 soferiii si pauzele care le fac ai sa intelegi ca fac cam 14 sau 15 ore de la bucuresti la nadlac mai precis la DAF unde se schimba prima serie (adica fiecare cate 4 ore conduse 3x4 ore plus pauzele ) deci acolo a intrat dinou primul sofer care a plecat din bucuresti iar soferu care sa nimerit sa fie la volan la momentul nefericirii mai mult ca sigur in momentul respectiv nu avea pe card mai mult de 2 ore conduse deci haide sa nu mai aruncam mata moarta in gradina soferilor care saraci au fost doar niste victime ale meseriei . si in legatura cu cine se va gandi la familiile lor sincer cred ca nici CARABULEA NU SE GANDESTE DECAT LA BANII DATI PE AUTOCAR SI LEASINGUL CARE TRE SA IL ACHITE IN CONTINUARE LA MASINA daca nu cumva prin combinatia lui ia dauna totala la autocar si larevedere , dar ma gandesc saracu la sefu de masina sa nu cumva sa ii bage la plata daunele de la asigurarea de persoane din  masina pentru ca CARABULEA este recunoscut ca pur si simplu un geam daca il crapi de la o piatra iti ia banii pe el . SINCER SUNT DIN CE IN CE  MAI DEZAMAGIT DE CE SE INTAMPLA IN HOLDINGUL ATLASSIB referitor la salarii care de 3 luni ii da cu intarziere de minim 1 saptamana maxim 3 saptamani .........................concluziile sa le trageti voi : :'( : :'( :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai oameni buni,numai credeti tot ce se spune la televizor.Faza cu soferul care a venit din SPANIA  si pleaca inapoi ,si ca nu e odihnit etc este bagata POLITIA maghiara ca sa scuze semnalizarea proasta a soselei in acel loc.Pe autocarele ATLASSIB sunt 3 soferi la cursele de SPANIA.Eu unul nu cred ca soferul era "obosit ,dupa 7000 km".Hai sa fim seriosi.Ca de obicei ,soferul sau mortul este de vina.Pacat ca se pierd vieti omenesti ,din cauza incompetentei si nepasarii unora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Atlasib ,Transdara ,Transcar =CARABULEA

  Carpatica Asigurari  =CARABULEA

    carabulea  =.........gici ce POLITICIAN sta in spate.....?

        ARR =trebuie sa faca controale la TOATE firmele.....dar .......

Scuze pt. deranj.    CONDOLEATE FAMILIILOR.       

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

deci in primul rand nu stiti ce este ATLASSIB ! normal soferu mort e vinovat in orice situatie dar la aceasta firma daca nu mori si daca altu intra in tine esti tot vinovat ! si cu timpi colegu crede`ma nu sti ce firma e ! alearga soferii de ii rupe.daca nu as sti nu as comenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Pt.Vio 25 invata din greselile altora ,,daca nu vrei sa inveti din greseala ta,,

  Astazi folosesti 2 carduri pt. a merge la spalatorie ...poimane te suna sefu sa folosesti ,,ajutorul,,si atunci ai sa fii obosit.

  Invata sa selectezi butoanele tahografului in functie de activitate.(multi nu stiu!!)

  Daca toti am fii corecti si ne-am respecta reciproc ,cu siguranta ar fii mai putine accidente ;nu ca cel din Ungaria,etc.

  Fara suparare.Drumuri bune la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

intradevar e si vina noastra pe de o parte pentru ca ne convine uneori sa punem o maimutza ba pentru spalatorie ba sa mutam 2 3 metri.. dar nu din cauza asta se fac accidentele , din cauza patronilor care nu se mai satura de bani si ne folosesc ca pe sclavi si merem ca trenurile ba cu 2 carduri ba cu magnetu ba cu mai stiu eu ce.... scrieti aici colegilor doleantele si metodele de a fenta taho ca poate asa se va sesiza cineva si va lua o masura sa se lucreze si la noi ca in celelalte sectoare la program , va multumesc o zi placuta ... nu va sfiiti sa scrieti ca mereti cu magnet etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cine sa scrie direct concret cu cine sa facem ordine in aceasta jungla numita Transport De Marfuri. Aici discutam orice in afara de lucrul cel mai important si anume siguranta noastra. Aici fotografiem camioanele pe care lucram  si ne dam cu parerea dar nimic concret cum ar fi urmatoarea propunere.  Haide-ti sa adunam dovezi clare si sa le predam organelor de control inspectorilorARR.  Aici ma refer la diagrame  formulare de activitate . Sa ne angajam un advocat care sa ne reprezinte care sa prezinte acele dovezi aduse de noi  la Ministerul Transporturilor  la Ministerul Muncii  la ITM  la ARR La posturi de televiziune . Va rog propuneti si voi alte modalitati sa tragem un claxon la aceste institutii pe care le-am enumerat. Asta am propus eu .Astept alte propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Se pare ca unul dintre soferii roman era fost politist pensionar.

  Poradoxal tot in Ungaria dar de aceasta data un avion al companiei Tarom in timp ce decola un motor a luat foc ;pilotul tot un pensionar a reusit sa aterizeze (de unde a plecat) pt. stingerea focului.=este declarat cel mai sigur mijloc de transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

B93lfk vad k le iei apararea la atlassib dar nu te plangi decat k nu-ti dau banii la timp.le luati apararea la soferi dar eu va spun k vina lor e egala cu a nesatulului de carabulea.cine sunt eu si cu ce drept vb asa?un fost angajat ce a fost sanctionat

Cu 10 % pe 3 luni pt k nu a vrut sa dea cu matura prin curte si sa faca colete in timp ce anunta k nu suntem lasati sa ne odihnim.a sarit vre-un coleg in ajutor?liniste..dupa o luna am refuzat sa plec in cursa de la torino din cauza acelorasi abuzuri A sarit din nou vre-un coleg?da ce sunt prosti?stiti ce au facut in schimb?mi-au luat bagajul si m-au dat afara din garaj la indemnul unei nenorocite din italia.lasat in torino cu 20 euro in buzunar,concediat prin telefon si fara posibilitatea de a ma Intoarce acasa.pe 26 aug 2009 in urma unui grav la deva am intrat in direct la emisiunea realitatea te priveste din 26 aug 2009 o gasiti pe youtube unde am denuntat aceste abuzuri in direct intrand si dir adj al arr la acea vreme acum dir gen.Va intreb iar,unde au fost acei colegi?m-am zbatut pt toti..dar ei n-au ridicat nici macar un deget..in februarie am depus memoriu la dir gen arr in care explicam babeste cum se incalca legea..pai la arad trebuiau schimbati soferii..

La padova iar dar cu ajutorul unor hartii false plecau iar mai departe..la atlassib ajungi din cursa la 23.30 si pleci la 2 din ex chiar cursa d la torino

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cum era vb aia?cu o floare ..k nu imi mai aduc aminte acum..nu rasare etc..nici macar in astfel de momente nu au curajul sa iasa in fata,niste lasi ce,si merita soarta din partea mea.m-am saturat sa le gasesc scuze,k au familii,datorii in banci etc..dar eu tot nu ma las..cine vrea sa puna linkurile la emisiune si articole din presa etc peste tot unde se vb de atlassib,pe facebook,ym,forum.oare va cer prea mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Scuze sunt pe tel si vad chatul dar nu pot posta pt bandit si reg soselelor..trimiteti peste tot unde puteti si cat mai multi..messenger.forumuri.presa si tv mailuri..hai sa creem o miscare poate ne va auzi cineva.acum 2 ani eram singur si am dat la tv dar dak suntem multi e altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.