Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

STRIGATOR LA CER


Postări Recomandate

  • Members

Astazi 21.06.2011 as putea spune ca este una din cele mai negre zile petrecute pe renumitul DN7 care lega nadlacul de pitesti si pot spune ca am vazut un numar de 4 accidente si acum sa aud ca mai este unul si ce am vazut eu le pot enumere

-un tir rasturnat pe valea muresului in zona gurasada

-unul inaintea de calea ferata de la santu halm (biciclete) iesire din deva sensul orastie

-unul la limita de judet hunedoara cu alba (izvoru rece)

-unu valea oltului zona boita brezoi

Toate un singur numitor comun , soselele din romania sa nu mai amintim de lucrarile de mantuiala cere se fac pe renumitul DN7 referinduma la vopsirea de asfalt a Domnului Umbrarescu si partea cea mai proasta este ca noi toti care strabatem DN7 si platim taxe si roviniete pentru ca noi sa fim bataia lor de joc:( :( :( pacat de tara asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pe data de 19.06 am plecat in Italia si intre Sebes si Deva au dat desteptii astia de la drumuri cu un tratament pt asfalt peste care a plouat,in concluzie patinoar!

Nici macar nu au pus ceva semne sau ceva.Cine a trecut pe acolo cred ca o sa fie de acord cu mine pt ca era sa iau de vreo 3 ori parapetii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu am trecut acum ceva timp pe o sosea proaspat turnata si de la roti au sarit pe barele de protectie o gramada de pete de bitum,m-am chinuit timp de 2 ani cu motorina sa le dau jos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am trecut acum ceva timp pe o sosea proaspat turnata si de la roti au sarit pe barele de protectie o gramada de pete de bitum,m-am chinuit timp de 2 ani cu motorina sa le dau jos!

Exista o solutie speciala folosita pentru stergerea bitumului de pe masina, dar din pacate am uitat cum se numea.Mai stiu ca era destul de scumpa  ;D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Acolo unde sa dat cu aceea solutie noua de bitum a fost slalom pe ploaie , au avut probleme si cei care mergeau cu 35-40 km/ora, plus ca in zona am inteles ca era si un echipaj de politie , care atunci cind a fost intrebat, cica ,nu aveau ce sa le faca la cei care au asfaltat  . Hai sa fim seriosi ,era un paragraf in care putea fi amendat administratorul drumului, cel care a facut lucrarea in rele conditii punand viata noastra in pericol, in plus cred ca se puteau deplasa si pune citeva indicatoare de avertizare, dar....e mai bine sa nu faci nimic si sa cercetezi pe urma spunind ca nu a pastrat o viteza corespunzatoare soferul , adaptata la conditiile de drum. E tare asta,e ca pe timpurile trecute cind si daca mergeai cu 1 km /ora si se intimpla ceva erai vinovat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Din fericire s-au gandit sa puna griblura pe bucata de drum problematica . Pozele le-am facut marti 12.07 , nu era turnat pe toata bucata doar pe sensul spre Sibiu . Cand m-am intors vineri era si pe celalalt sens  ;) .

IMG1571.jpg

IMG1572.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.