Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Truck Ierbac Suceava & Euroscan .


Postări Recomandate

  • Members

oldtrucker

Nu intimplator m-am adresat tie, te cunosc si stii foarte bine ca ce vorbesc eu este adevarat, si cind te intilnesc prima data in privat o sa-ti spun cine sint, daca vorbea unu care nu-l cunosteam nicinu-l bagam in seama, dar pentru ca te cunosc i-mi permit sa-ti fac aceasta remarca. Cu kilometri cu spatele sa o lasi mai moale,pentru ca stii prea bine ca nu esti capabil sa mergi 10 metri fara sa incrucisezi remorca si te rugai de mine sa-ti bag la rampa? Eu recunosc ca nu am fost in stare sa-mi cistig existenta pe cont propriu si sint nevoit sa muncesc la altii, dar daca oamenii reusesc sa ne creeze cit de cit conditii, nu e pacat sa-i mai si birfim ? Stii prea bine ca la aproximativ 50 de camioane cite au ei, nu e chiar simplu sa multumesti pe toti, dar au soferi de peste 10 ani care lucreaza la ei si daca ar fi asa de rau ar fi plecat de mult

Oricum, recunoaste ca nu degeaba te-au dat afara, la cite pagube le-ai facut, inca ai scapat ieftin, sa fi facut pagubele astea la EDY sau la altii, trebuia sa-ti vinzi rinichii sa le platesti, asa ca mai incet cu laudaroseniile de mare sofer.

Cu anii tai trecuti pe la rampe, zii adevarul, ce-i drept ai petrecut multi, dar nu in asteptare ci in incercarea de a te baga camionul la rampa :)))

Cine vede postarile tale si nu te stie, i-si da seama ca petreci multi ani pe internet si o sa te injure ca faci afirmatii ca si cum ai fi un sofer care lucreaza, dar tu stai pe Forum si injuri lumea, oricum, invidia e arma neputintei, si asta spune totul despre tine

Vorbele tale nu au nici o valoare atat timp cat te ascunzi, daca tot il cunosti pe old si acuzele sunt adevarate de ce te ascunzi. E ceva putred in toata treaba asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

GiosifBC nu tin cu Old dar chiar am lucrat cu el 3 luni la acelas beneficiar si incarcam si descarcam de 2 ori pezi deci 4 intrari la rampa si nu am auzit niciodata sa se roage de un coleg sa il ajute si asa ca sant acuzatii nefondate numai de dragu de a intra in polemici,pe tine nu te cunosc si nu pot sa iti spun nimic doar ca ce afirmi este un neadevar si cu soferia nu santem asi nici unu pana nu iesim pa pensie fara evenimente nu stii de azi pe maine ce se poate intampla.Bafta la toti cei ce se respecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

A fost o vreme cand la TRUCK IERBAC se castiga bani...,asa incepe povestea.Eu am lucrat la ei un an si doua luni,nu am ce comenta,am facut bani frumosi doar ca lucrurile le strica asa zisul dispecer si care e fratele sefului de la bosanci,dl Liviu"un monnument de prostie si un mincinos incurabil".Nu plecati pe banii vostri la munca pt ca nu o sa avetzi nici cu ce sa va intoarcetzi acasa.Se munceste fara program,mergi cu magnetul,etc samd...,asa ca va sfatuiesc sa va incercati norocul in alta parte...[move][/move]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca pot sa zic si eu ceva de ei....am lucrat cu ei la inceputurile lor cand era liviu si ovidiu,erau seriosi cat de cat...de cand s-au inmultit 'patronii' la firmele astea e f f f rau.aduc soferi din bucuresti,constanta,brasov,craiova,ca de prin partile noastre nu mai vine nimeni.masinile is varza,service si garaj in mijlocul strazii,se circula fara program,nu intereseaza pe nimeni cum ajungi si cum iti faci program.se tipa si se ameninta soferii ca pe timpul lui stefan cel mare.cu bataii si sabii,chiar daca ei sunt credinciosi,vb vine.eu ma intalnesc saptamanal cu soferii lor pe parcare.oamenii lucra cate 2-3 luni si au cate 5-10 euro in buzunare,fac foame.cand vine vb de bani se amana,iti opreste bani pt motorina,amenzi,daca se strica harburile(au masini cursor din alea primele modele la 2mil de km)tre sa platesti.mai nou a crescut mucosul ala de nelu,marele dispecer injura soferii,ii ameninta cu bataia si are 24 ani mucosul.tot ce pot sa zic....DECAT SA LUCRATI DEGEABA SI IN CONDITI DE STRES MAI BINE STATI ACASA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cat despre guvis asta ....sigur e nelu placinta fratele lui liviu....intra sa isi spuna parerea de mincinos....pe danbv il stiu....el ma stie...om serios si la locul lui.tot ce se relateaza aici nu le convine fratilor placinta...nu mai au material de tepe daca toti citesc aici si vad carae e adevarul despre firma lor.poate liviu se intoarce pe cimendruc si face dispecerat la volan ca la inceputuri.ca soferii vor ocoli teapa numita 'expres euroscan si truckerbac suceava'.oricum si spatamana trecuta cautau prin parcare soferi care au postat pe forum aici si amenintau.daca citesti un mesaj trimis de liviu placinta....faci pe tine de ras....mai ceva ca ala bendeac.ar trebui vb cu ala sa faca un personaj cu numele de liviu placinta...regele prostiei si analfabetul bruxelului.in rest doar de bine.eu muncesc la alta firma de 1 an si ceva si vad lunar cum pleaca n soferi de la ei injurati si fara bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Doamne fereste ce am citit aici nu imi vine sa cred ,pai ce suporta soferii lor ,parca este mai ceva ca in filme de actiune te ameninta cu bataia ,imi este frica sa ma duc la firmele astea nu cred ca mai ajung acasa sigur tai capu la 2-3 dintre ei si ma duc la puscarie dak ar fi soferi uniti ar fi ceva dar cred ca numai perversi pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
??? Norocul meu ca nu m-am dus,si asta datorita forumului asta.Eu fiind muscat de sarpe in viata asta prima data dupa ce am fost la Bosanci,am intrat aci pe forum si am cerut pareri,sfaturi si am aflat ca sint un fel de hitleristi asa ca mi-am vazut de treaba cu toate ca inca nu lucrez,eu merg pe premiza decit sa lucru degeaba,mai bine stau degeaba fratilor,asta daca ai mai ai si un pic de demnitate! ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cat despre guvis asta ....sigur e nelu placinta fratele lui liviu....intra sa isi spuna parerea de mincinos....pe danbv il stiu....el ma stie...om serios si la locul lui.tot ce se relateaza aici nu le convine fratilor placinta...

Cu apelativul asta sa vorbesti in familia ta!

Esti in aer rau de tot!Topicul a fost deschis la insistenta mea  http://www.soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=7

Am spus ca nu mai scriu pe forum,am cerut banarea contului si nu a venit,mi-e greu sa ma abtin cand vad pe cei ca tine.Probabil unii fac foamea din cauza betiei,toti au bani de alcool si tigari dar nu au de mancare...Vad pe aici doar useri cu 2 posturi si pe eternul Geo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

este purul adevar si el stie asta,il deranjeaza.eu am spus doar adevarul ca alti colegi sa stie cu cine au de'a face sa se fereasca.cat despre guvis,sa se oftice,nu are decat!daca nu adevarat de ce umbla nelu prin parcare sa vada cine a postat pe net...sa aiba grija el de ala.adevarul e suparator.....drumuri bune la colegi....si ofticare maxima la cei vizati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Salutare  la toti colegi! Sunt intr-o parcare, undeva in Germania impreuna cu un coleg, Valerica Moisii. Stam si ne uitam si citim topicurile voastre si parerile despre firma Truk Ierbac. Noi lucram la aceasta firma. Colegul meu are 10luni vechime la aceasta firma si credeti-ma, pe cuvantul meu de onoare ca nu are de comentat nimic despre aceasta firma. Merge la program si nu l-a pus niciodata sa dea peste program. Eu sunt la ei de la inceputul lunii februarie si pot sa spun ca am un patron serios (Constantin Bacrau), si un dispecer pe masura. Pot sa recomand aceasta firma oricarui coleg!!! REAMINTESC - programul e program (se respecta), daca vreti dovada va arat diagramele pe ultimele 10 luni ale cogului!!! Ziua de salariu (1500euro)!! Asta sunt 2 caracteristici ale unei firme pe care ii intereseaza pe oricare coleg isi cauta de munca! Si ptr cei fara experienta, subliniez (e o sansa ptr incepatori) - stai 1 luna max, pe banii tai si pe urma iti da masina si iti castigi painea. Referitor la amenzi: iei amenda daca nu stii sa iti faci programul cum trebuie, ca la orice firma! Un exemplu de sofer: Dupa 4 luni de soferie in comunitate (a lucrat la alta firma), a plecat de acolo (o sa vedeti de ce), s-a angajat la Truk-Ierbac. A primit camion din prima zi. Nu a putut sa faca 300 de km dintr-un program de 9 ore de condus. A decuplat remorca si a uitat sa decupleze furtunele. De ce zic asta, vin fel de fel de "soferi",  fac prostii si dupa aia dau vina pe firma (patron, dispecer, etc..), si uite asa se ajunge sa denigreze firma. Intradevar sunt colegi care intrec masura la alcool!!! Eu am vazut ce este in parcare la Brussel. Ptr cei ce vor informatii mai detaliate si dovezi clare puteti lua legatura cu noi! Eu plec acasa peste 3 sapt si daca vreti sa ma contactati la nr de tel 0754251216.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai, eu zic ca ptr cei fara experienta e ok sa vii pe banii tai sa te intretii o luna! Nu? Cat cheltui? Dupa o luna esti titular

Ptr cei fara experienta este o sansa!

Sunt multe firme care nu te angajeaza fara experienta, nu? Aici cat de cat stai pe banii tai o luna si pe urma intri si lucri si castigi ca oricare dintre colegi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

numai vrajeala pe aici,vad ca au pus soferii sa'i sustina si aici.ce va da ma?eu ii cunosc de 5ani si stiu ce le poate pielea.de ce au masini la mons care stau degeaba?de ce aduc soferi din craiova,constanta,brasov?s'a terminat mama soferilor la botosani,iasi,suceava?intrebati'va asta.care vrea sa ramana boschet pe la bruxelles sa mearga.drumuri bune va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.