Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sectiunea: "ASA NU !!! "


Tavy985

Postări Recomandate

  • Members

Ii judecam prea dur, de parca noi am fi mielusei.....

Nu mielusei , dar parca totusi prea isi dau talente in fatza camerei ( fie el si un telefon destept de nu stiu cate sude de $), nu stiu, dar mie nu-mi place sa fie chiar asa mare galagie cand conduc  :) ( cred ca sunt demodat  :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu inteleg legatura dintre scoala, basculanta si Canada. Toti facem scoli sau scoala, unii lucram pe basculante altii pe "TIR" dar asta nu ne face cu nimic mai deosebiti sau diferiti. Pur si simplu este o optiune personala, este alegerea noastra pe ce lucram. Cind o sa ceara master pentru a lucra pe "TIR", da atunci scoala face diferenta. Cu ce este mai prejos soferul de pe masina de gunoi fata de soferul de long distance? La aruncat cu pietre suntem primii. De fiecare data vedem doar pe altii, ca de...noi suntem aia buni....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai dreptate Savimbi , dar putem spune totusi ca soferii sunt si diferiti . Sunt soferi mai atenti si unii mai visatori, unii mai interesati de ceea ce fac , iar altii chiar foarte dezinteresati,unii talentati,altii mai putin talentati,soferi cu experienta si soferi fara experienta.Exista totusi diferente intre soferi, dar asta nu inseamna ca unul care face multi km  i  face si bine sau ca e mai bun sofer decat ceilalti.Cred ca fiecare sofer e bun atat timp cat isi face treaba bine , asta chir daca merge 250 de km zilnic sau 800.Fiecare cu treaba lui.Cred ca va ajunge vremea in care si daca stai la coada la paine trebuie sa ai facultate , sper totusi sa ma insel, pentru ca pana la urma este o pierdere de timp si de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu te contrazic, pentru-ca suntem firi independente, chiar daca 2 persoane "fizic" sa zicem sunt asemanatoare, mental, psihologic sau oricum vrei sa o zici, clar ca sunt diferiti. De cite ori nu ne-am exprimat bucuria ( in cabina fiind) pentru faptul ca am primit un retur mai repede, ca un prieten a devenit tata sau naiba mai stie sau pur si simplu pentru-ca pe moment avem o buna dispozitie extraordinara, bucurie exprimata prin cintece ( sau behaieili, de, fiecare dupa voce  :D :D :D :D, eu intru la behaieli  ;D ;D ;D) sau poate batem din picioare atunci cind ascultam o melodie care face pur si simplu sa "te ridici in picioare"...

Ideea este cum faci aceste lucruri. Daca faci ca "tarzan" atunci ai o problema si inca una grava....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asculti manele?

intreb doar din simpla curiozitate caci este treaba ficaruia ce muzica ii place!

injuri si iti bagi....picioarele in fiecare fraza?

fluieri si strigi dupa fiecare tipa mai simpatica atunci cand treci pe langa ea?

vorbesti tare indiferent unde te afli numai pentru a atrage atentia si pentru a vedea ceilalti ce telefon si haine ai tu?

eu unul nu pot sa fiu de acord cu unii care vorbesc asa vulgar. daca cineva injura si isi baga in felul asta nu are ce cauta la mine in camion.

eu nu spun ca sunt ala bun dar am oarecare pretentii si prietenii ii pot alege.nu arunc cu pietre, dar ii ignor pe cei care sunt la fel ca cei din filmulete.

eu am impresia ca majoritatea soferilor din estul europei sunt putin mai diferiti?

si mai tarani in comportament?

oare sa ma insel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din punctul meu de vedere nu te prea inseli deloc.Poate si eu mai fredonam la volan, dar nu urlam ca nebunul sau sa strig pe geam dupa toate fetele care trec pe strada,asta denota nesimtire,proasta crestere si chiar huliganism ;).Pai cum ar fi ca noi soferii sa fim urlati la tot pasul de pietoni ??? ( adevarul e ca mai nou se intampla si lucrul asta, dar asta tot din cauza unor cocalari care au si permise  :D ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

La ultimul filmulet imaginile sunt discutabine atata timp cat nu stim pt ce au fost batuti acei indivizi. Sa nu omitem faptul ca infractorii nu se lasa prinsi cu una cu doua si in plus mai si sar sa-i bata pe oamenii legii. In ziua de azi prea mult sunt aparati infractorii si au prea multe drepturi....auzi, sa nu-i bati daca i-ai prins ca fura,talharesc sau omoara si incearca sa fuga sau sa atace oamenii legii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Vizitator Anonymous

la primul filmulet cu soferii smecheri ..asta e , fiecare dupa educatie , dar pe mine ma mira altceva ...cu ce viteza merg prin localitati ??? nu era 50 viteza MAXIM ADMISA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

COCALARII IN TRAFIC...

Ne miram de ce suntem priviti chioras de firmele straine,de ce ne cazeaza in dormitoare insalubre fara minimum de comfort de ce ne plimba cu bagajele in spate de la o masina la alta.Pai cu asa exemple nu trebuie sa ne mire nimic.Protagonistii acestor filmulete fac meseria de sofer de rusine.Au mai si postat filmuletele pe youtube (poate si pe facebook si alte pagini personale) unde pot fii vazute de oricine.Rusine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.