Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

Salutare. Am si eu 2 intrebari legate de waby.

1: la plecare in cursa se dau ceva bani avans ca la aquila sau hartl?

2: cat te tine al 2-lea sofer iti da strict 10 euro pe zi calendaristica?

PS: daca mai e cineva angajat la ei si are chef de o discutie amicala ma poarte contacta la 0742052065, mai am si eu cate ceva de intrebat. Poate facem si-o bere cand ajung pe la miercurea ciuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost si eu la ei sa dau probe dak nu ai experienta si nu esti de prin zona sa nu bati drumu degeaba;la interviu o sa te puna sa arati pe harta europei niste tari si capitale:))

apoi te pune sa remorkezi si sa dezremorkezi si kam atat dak ai place de fata ta te akkcepta dak nu iti da k flit

din cate am auzit salariu e sub 1000e.

se vorbea kiar k unu deal lor a luat in august 17mil.....asa k mai gandititva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost si eu la ei sa dau probe dak nu ai experienta si nu esti de prin zona sa nu bati drumu degeaba;la interviu o sa te puna sa arati pe harta europei niste tari si capitale:))

apoi te pune sa remorkezi si sa dezremorkezi si kam atat dak ai place de fata ta te akkcepta dak nu iti da k flit

din cate am auzit salariu e sub 1000e.

se vorbea kiar k unu deal lor a luat in august 17mil.....asa k mai gandititva

,,remorkezi si dezremorkezi''....zici tu...hmmm.....foarte tare....,,akkcepta'''...asta ma dat pe spate..si vrei sa fi si sofer nu?..sau poate esti....asteptam lamuriri.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

au acum prea multzi dar stai linistit ca in cateva luni angajeaza din nou si fara expierentza...

am fost si eu la ei sa dau probe dak nu ai experienta si nu esti de prin zona sa nu bati drumu degeaba;la interviu o sa te puna sa arati pe harta europei niste tari si capitale:))

apoi te pune sa remorkezi si sa dezremorkezi si kam atat dak ai place de fata ta te akkcepta dak nu iti da k flit

din cate am auzit salariu e sub 1000e.

se vorbea kiar k unu deal lor a luat in august 17mil.....asa k mai gandititva

De ce nu scrieti in limba romana?  Asta e limba forumului. Data viitoare scrieti corect daca vreti sa ramana mesajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

ganditi-va serios colegii dak merita sa stati cel putin o luna plecat pe comunitate pentru aproximativ 3.000 de Ron. am  intalnit prin parcari colegi ce lucrau la ei de 8 luni dar salaru nu a sarit niciodata de 3.000de Roni. iar cand vrei sa mergi acasa nu prea te baga in seama si te mai "prostesc" ink 2-3 saptamani. nu stiu ce sa zic, nu vreau sa vorbesc fara cunostintza de cauza dar asta e ceea ce soferii angajati la Waberers au zis! drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru cei ce vor sa-si dea corijarea sau sa faca practica pe camion e ,cred,cea mai buna firma.Am lucrat si eu la ei 6 luni si ,im medie,am castigat 1100 euro,dar cum au incercat sa faca figuri cu mine am venit GOL din Anglia.Dupa  35 zile de stat acasa,timp in care mi-au mai dat 3200 lei m-au dat afara.

Am uitat sa va spun caci ma ameninta ca trebuie sa  plartesc 900 euro pt.ca am venit gol,altfel ma dau in judecata.

  pt.cei care vor mai multe detalii :0742876339

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

am avut 6luni la wab  dupa 9000 de km trimisi la decontare am ramas cu 7400  restul nu se gasesc foile de parcurs.shi pe astia am luat 1300 lei plus salariul pe cartea de munca .banii se dau la timp dar nu stii niciodata cit ai de luat.in luna cind am plecat am avut 13200km .acu astept sa vad cit intra pe card  .se taie pt motorina .masinile au consum dat de ei la 25l la suta pe gol plus 0,35 l/tona .rar ai una sa se incadreze incarcata la consum.cu service e binisor dar trebe sa insisti mult la coord ca sa intri in service .am vut incarcare data de coord pt a 2 zi shi eu nu aveam inca descarcarile facute .am stat shi fara incarcare .paradoxal am luat mai multi bani cu km mai putini.oricum e mai bn ca la edy sau ca la altii pe comunitate.dar ai nevoie de un coord ca lumea care sa te ajute sa iti rasp cind ai nevoie nu dupa citeva ore.daca ai coord bun faci treaba daca nu iei 1300 lei ca mn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

domnu daniel...o tona e o tona...poate sa fie o tona si de pene de gasca. Ideea e ca nu ne prea incadram in consum. Sunt colegi vechi care au schimbat la masini pana au gasit unele bune. Poate nu va vine sa credeti dar am vazut masina la wab cu consum cu 2 litrii la suta si omu mai si vindea la motorina....dar asta e un caz la 100. Sper sa nu vada cei de la wabi...ca poate mai scad consumu...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.