Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

domnu daniel...o tona e o tona...poate sa fie o tona si de pene de gasca. Ideea e ca nu ne prea incadram in consum. Sunt colegi vechi care au schimbat la masini pana au gasit unele bune. Poate nu va vine sa credeti dar am vazut masina la wab cu consum cu 2 litrii la suta si omu mai si vindea la motorina....dar asta e un caz la 100. Sper sa nu vada cei de la wabi...ca poate mai scad consumu...:D

2 litrii la suta ::)??.... , da ce, are motor de 500  cm cubi?.....sau poate ia 2 la suta cind e motorul oprit :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

da. Imi cer scuze pentru greseala. Ma refeream ca sunt masini care consuma chiar si pana la 2% mai putin decat norma data de cei de la waberers.

asa mai da :)) waberers fac angajari dupa sarbatori ia cu experienta si incepatori drumuri bune si sarbatori fericite!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

stai linistit ca o sa meraga foarte multi romani la waberers. poate nu sunt fraieri dar sunt saraci si incepatori si nu prea au ce face dar asta e. mergem inainte.Cunosc baieti tineri care  habar nu au ce inseamna soferia dar isi fac permisul pentru a merge la waberers. e dureros

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

stai linistit ca o sa meraga foarte multi romani la waberers. poate nu sunt fraieri dar sunt saraci si incepatori si nu prea au ce face dar asta e. mergem inainte.Cunosc baieti tineri care  habar nu au ce inseamna soferia dar isi fac permisul pentru a merge la waberers. e dureros

Vor afla pe parcurs ce inseamna soferia...totul se invata... nimeni nu s-a nascut invatat. Fiecare merita o sansa, care este bun ramane... care nu... cauta in alta parte... asta se numeste "selectie naturala".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

toate masinile care le va cumpara waberers de acum inainte , vor avea  cutie de viteze manuala. De ce??? e ceva mai ieftina. nu mai conteaza confortul  soferului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca va trebui sa schimb vitezele din bicepsi, ca la prima mea masina, daca voi muri de foame la prima cursa, daca voi primi 600e salar, daca voi cara tot timpul doar nitroglicerina, daca voi decoperta la -20 grade, daca se supara pe mine toti soferii cu vechime si atunci voi face aceasta meserie!!! Indiferent ce zic altii. E visul meu. Ma voi certa cu dispecerii, patron ce va mai fi. Chiar daca voi face aceasta meserie pt o luna. Dar tot voi face!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cum am mai zis: nu vreau ajutorul nimanui!!! Soferii mai vechi sunt toti aroganti >:( Ei cred ca meseria asta e cea mai importanta din lume, o meserie exclusivista!!! E mai greu sa devii sofer profesionist ca agent secret? Sau ce? Un om ce nu a vazut in viata lui salar de 1000e, normal ca accepta conditii mai precare pt acest salar. Voi astia mai vechi care sunteti obisnuiti cu asa salar, e normal sa vi se para putin. Sunt alte meserii mult mai grele si se platesc mult mai prost : Sa amintesc cateva? Miner, uzinele vechi, fabrici de pantofi etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cum am mai zis: nu vreau ajutorul nimanui!!! Soferii mai vechi sunt toti aroganti >:( Ei cred ca meseria asta e cea mai importanta din lume, o meserie exclusivista!!! E mai greu sa devii sofer profesionist ca agent secret? Sau ce? Un om ce nu a vazut in viata lui salar de 1000e, normal ca accepta conditii mai precare pt acest salar. Voi astia mai vechi care sunteti obisnuiti cu asa salar, e normal sa vi se para putin. Sunt alte meserii mult mai grele si se platesc mult mai prost : Sa amintesc cateva? Miner, uzinele vechi, fabrici de pantofi etc.

eu cred ca tu nu ai habar ce vb sofer nu este numai conducerea unu camion este infinit mai mult sunt soferi de 15 20 ani care fac numai extern si sunt pusi in situati in care pur si simplu nu mai stiu ce sa faca daramite un pustan isi ia permisul si gata pe tir soferia este un stil de viata daca vrei sa ii spunem asa......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cu oameni ca tine wins (ai observat ca nu am mai scris cu majuscule ID-ul tau,nu meriti) a ajuns meseria asta care pe vremuri era resperctata cea ce ajuns.Acum eu sint off topic pentru ca nu am cu cine discuta , deorece tu nici macar nu faci parte din brensa aceasta .Sper sa nu mai am cu cine discuta ,daca ai bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cu oameni ca tine wins (ai observat ca nu am mai scris cu majuscule ID-ul tau,nu meriti) a ajuns meseria asta care pe vremuri era resperctata cea ce ajuns.Acum eu sint off topic pentru ca nu am cu cine discuta , deorece tu nici macar nu faci parte din brensa aceasta .Sper sa nu mai am cu cine discuta ,daca ai bun simt.

Voi sunteti ai trecutului >:( Vine generatia noua ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

se vorbeste cu usurinta de furtul de motorina, de parca toti am face asta. cred ca cei care vorbesc despre asta nu prea stiu cum merge treaba. iar cei care o fac, in conditiile in care totul este contorizat pe masina(inclusiv cand deschizi un rezervor), isi manifesta in mod deschis nemultumirea fata de felul in care este tratat de superiori sau fata de banii primiti. cu incadrarea in norma de consum lasati-o mai usor. personal m-am incadrat cu o masina din patru. conteaza si ce remorca ai, pe langa starea vremii, traseu, eventuale defectiuni. vrei experienta ?la waberers o gasesti din plin. vrei salariu bun, castigat lejer, fara sa te gandesti in fiecare zi a lunii ca s-ar putea sa ti se opreasca ceva din bani? nu veni la waberers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.