Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

eu zic sa nu sunati la firma de recrutare ca sa nu fiti gaste. sunati mai bine direct la 0748882987-marton levente sau 0757062600 andras ede. ei va vor spune daca e ok sa va angajati sau nu. daca unul zice nu asta nu inseamna ca  u-l puteti suna sa-i cereti parerea celuilalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

.....ma bag si eu in discutie.....desi poate nu e treaba mea....

..am vorbit cu multi colegi pe care i-am intilnit pe traseu si care lucrau  (poate inca lucreaza) la Wabberes,,,nici unul nu se lauda cu nimic,,,toti se plingeau de bani ca sant putini si ca li se retine din ei,,,parcarile nu se deconteaza...dispeceri(nebuni)...

  incercati,,,voi poate aveti noroc mai bun,,,eu am scris doar ce am auzite de la cei ce lucreaza acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Asa am auzit si eu pe la colegi despre bani si ca se trage motorina care o depasesti dar daca dau 40 45 mil e destul de ok fiindcala ei se pune pret mare pe masina deci masinile sunt foarte ok si cum am spus eu in 2008 cand am lucrat la ei ca (poate sa-mi dea o rabla dar sa-mi dea curse sa fac km)am realizat pe la alte firme  ca nu e chiar asa ca in moment ce masina e calumea nu ai viatza un iad (sirocol stricat , erori la bord , ca frane nu prea ai...)

Asta e se plateste mai putzin dar dormi cat decat linistit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu personal la waberers nu m-as duce nici daca ar fi ultima firma din tara asta!!!!1200 la waberers? Poate in 2 luni,si ar fi un caz fericit, in nici un caz intr-o luna!!Candva am fost la ei si stiu ce marlaneala este in firma aia,coordonatori de acolo fura ca in codru....cine vrea sa se duca sa se convinga pe propria piele,bineinteles cine are timp si bani,ca doar tre sa cam pleci cu ceva bani de acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu personal la waberers nu m-as duce nici daca ar fi ultima firma din tara asta!!!!1200 la waberers? Poate in 2 luni,si ar fi un caz fericit, in nici un caz intr-o luna!!Candva am fost la ei si stiu ce marlaneala este in firma aia,coordonatori de acolo fura ca in codru....cine vrea sa se duca sa se convinga pe propria piele,bineinteles cine are timp si bani,ca doar tre sa cam pleci cu ceva bani de acasa...

eu cand am vazut cate acte cer, mai rau ca intr-o institutie de stat...mai dai naiba de unguri obositi...trebuie sa cheltui o gramada de bani nu mai pe hartoage, plus drumu, plus cat mai stai pe-acolo si pierzi vremea...ma mai lua si aia cu motivu ca n-am 21 de ani, si am doar 20...dar uite ca gasesc si la altii care vor si cu 20 de ani...firmele astea au pretentii prea mari pentru ceea ce ofera...iar tampenia asta cu 21 de ani chiar nu inteleg...daca eu am mai mers cu camioane pana acum, care e problema lor...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegul AlexVal sa vezi tu cum se poarta cu tine daca nu esti Secui de al lor....!Eram vreo 9  insi acolo in sala pentru angajare,iar ei erau doi si tot in limba lor vorbeau...iar noi ne uitam unii la altii ??? ??? >:( ar fi multe de spus dar eu cred ca e mai bine sa se convinga fiecare care vrea sa se duca la ei.Mie mi-e deajuns cu ei >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da...stiu cum e cu ungurii, daca n-as sti, n-as crede...Problema e ca la inceput pana te prinde, iti promit marea cu sarea si apoi iti da in mana cat vor ei si daca vor...Sa stai 1 an sau 2 la ei cat au pretentii si sa muncesti pe nimic...dar sunt multi care vor o rampa de lansare, se mai duc si pe la Dumagas...dar in orice caz e mai bine la Waberers decat la Dumagas, fereasca sfantu sa va duceti vreunu la aia, desi mai vad saracii unii se duc ca nu au unde sa se duca si ii nenorocesc aia acolo cu regulamentele lor, contract cu 2 ani, stai cu fortza, platesti curs, adica faci scoala de soferi CE din nou cum ar veni, si sunt mai multe...caminu ala jegos, e mai lux la puscarie cred..A fost finu meu acolo s-a judecat 10 luni sa scape de ei ca nu a mai rezistat. Si in mana daca ramanea cu 3,400 lei era bine, pe salariu asta poti sa muncesti si la un market din zona. ;) Soferu' de TIR a ajuns o mare bataie de joc din partea multor companii, aproape ca nici prin Europa nu te mai apreciaza nimeni...esti roman, muncesti pe orice...trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu geotrayler daca citesti un pic mai atent eu am zis ca sunt firme care dau 1200 dar pe sase saptamani, si atunci te intreb nu esti cam tot acolo, la wberers ramai cu 800 pe luna, eu zic ca tot acolo esti, sau sa zica careva o firma din romania care plateste mai bine, vreau sa stiu si eu care sunt firmele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

buna merge cineva din iasi( sau din moldova) la waberer pt interviul de angajare -miercuri dim sa fim acolo--mergem impreuna cu o masina

astept raspuns privat--curaj:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.