Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegi! azi am sunat si am vorbit la Waberer's si au zis asa: se cere minim 6 luni experienta pe camion (40 tone) sa se cunoasca drumuri de Romania. Interviul are loc mai tot timpul cu proba practica, dar saptamina asta are loc JOI dimineata.Daca e vorba de acte, se vor face dupa interviu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Posibil sa fi zis miecuri si joi din cauza ca or fi multi la poarta lor . Ii imparte in doua zile . Oricum ar fi eu plec joi dimineata si ce-o fi o fi.Daca mai vrea cineva sa vina il iau cu mine.Plec pe Brasov (Tg. Secuiesc - M. Ciuc) ca pe Comanesti ii drumul rau tare.Mai invat si un pic de geografie pina joi.  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

eu plec miercuri dimineata, vine cineva din bt, mai iau pe cineva din bc , trec prin comanesti --miercurea ciuc si sper sa fie bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare eu sunt incepator rau de tot adica am condus numai duba de 3.5 t oare cum sa fac sa trimit si eu un cv pe o adersa de e mail la ei cunoasteti o adresa ceva .eu sunt din galati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dragi colegi care vreti sa va angajati la ei, am fost eu azi de exemplu si vor sa ai experienta-mai nou- 1 an pe carnet si pe comunitate si daca esti ungur esti acceptat daca nu fa o parcare cu spatele, daca bagi masina din trei incercari esti respins pt ca consumi gaz prea mult..:))

asta mia fost norocul...:(((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si cel mai principal lucru de care trebuie sa stie mai ales soferii incepatori e ca la waberers dupa ce semnezi comtractul de angajare din start ai un rezervor lipsa ,din momentul in care iesi pe poarta,dar ca o viitoare experienta de viata pt ei e bine de incercat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dragi colegi care vreti sa va angajati la ei, am fost eu azi de exemplu si vor sa ai experienta-mai nou- 1 an pe carnet si pe comunitate si daca esti ungur esti acceptat daca nu fa o parcare cu spatele, daca bagi masina din trei incercari esti respins pt ca consumi gaz prea mult..:))

asta mia fost norocul...:(((

Si eu trebuia sa fiu azi la 12 la testare dar mi-am zis: de ce sa lucrez eu pt unguri?si nu m-am dus.Dupa cum vad bine am facut.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am nimik personal  cu ungurii, dar nu mi-a placut discriminarea la interviu--toti cei din zona au luat , mai putin noi....desi chiar am stiut capitalele, dimensiunile masinii , a fost bine si cu masina, dar mi-a zis: totusi nu ai 1 an pe permis....ce treaba are asta ...dar na..noua politica a firmei asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi! Azi dimineata la 8.00 am plecat la Waberer's ( Onesti - Tg. Secuiesc - Miercurea Ciuc ) pentru ca e drumul mult mai bun fata de Comanesti.Am ajuns pe la 10.20 la Miercurea. Adresa lor nu e cea de pe net - Pictor Nagy Imre 172 ( cautare google ) ci Str. Harghita (cred ca centura Miercurei) dar spre iesirea Oradea - Tg. Mures, etc si la ~ 2km de la iesire Miercurea.Se vede de departe sediul lor galben si albastru si camioanele parcate in curte. .....Telefonul este : 0266.312.071. Ajuns la ei am urcat la etaj si apoi mi s-a dat un formular de completat cu datele personale. Cei care au luat permisul anul trecut (iulie - august 2011---- cazul meu) si nu au experienta 6-12 luni nu cred ca au nici o sansa. Ar fi bine sa ma insel. Am cerut si optiunea sa lucrez sofer 2 dar vor numai titulari. Au zis ca din iunie - iulie s-ar putea sa faca si treaba asta.Intr-o sala se tinea un curs, cred ca cursul lor pentru incepatori. Alte detalii nu mai stiu. Timpul stat la ei ~15 minute, apoi am plecat spre casa.       

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am nimik personal  cu ungurii, dar nu mi-a placut discriminarea la interviu--toti cei din zona au luat , mai putin noi....desi chiar am stiut capitalele, dimensiunile masinii , a fost bine si cu masina, dar mi-a zis: totusi nu ai 1 an pe permis....ce treaba are asta ...dar na..noua politica a firmei asta e...

Nici eu nu am nimic cu ungurii doar ca nu-i suport si nu suport faptul ca sunt prea multi in Romania,in rest sunt baieti faini.Aia din Ungaria.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La waberers sa facut si inca se face discriminare!Spun din propria experienta.O data,cind lucram la ei,am ajuns la director cu o problema si am fost ignorat...sa nu spun altfel.Secuii au intaietate,urata experienta am mai avut in aproape 6 luni cit am fost la ei,am fost tratat mai ceva ca un sclav,nici nu vreau sa mai aud de ei chiar si daca ar fi ultima firma ramasa din tara!!! >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu te contrazik, poate ai dreptate, dar cand te gandesti ca eu ca incepator nu am avut noroc sa ma angajez la ei, precizez ca doar pt experienta asi fi vrut..., ci au angajat oameni cu experienta....deci si din cei cu experienta vin la ei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.