Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Colegii am si eu o intrebare pentru voi: stiti cumva daca si cei de la Waberer's  cer 21 de ani minim? Pentru ca am doar 20 deocamdata si am 6 luni pe cartea de munca ca sofer dar am lucrat doar pe tara si pe ansamblu camion+remorca (si tandem si vartej).Nici nu stiu cum se comporta capul tractor cu semiremorca  :( .Si as vrea sa aplic si eu dar as vrea sa lucrez in echipaj cel putin o vreme pana prind miscarea.Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

care vreti sa mergeti la proba sa  fiti pregatiti sa faceti parcarea cu spatele intre 2 semiremorci(daca nu o faceti nu treceti testul),in rest    cu experienta nu e batut in cuie    daca ai permis(c+e)mai vechi de un an,cunosti ceva geografie,si  esti  bun la proba practica  aveti sanse  chiar daca nu aveti 6 luni experienta

BAFTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Numerele corecte la care puteti suna pentru angajari: 0757-062600 si 0266-312071. Bafta!

Romania, Germany

 

 

Andrea Döngölő

 

 

Tel.             +40 266 312 071     

Fax +40 266 314 500

mobile             +40 7411 49701     

postal address RO-530122-Miercurea Ciuc

Str.Harghita, Nr.79/C, Jud. Harghita

e-mail Andrea.Dongolo@waberers.com

Un prieten a sunat la acest nr si a zis doamna ca angajeaza si fara experianta..puteti sa incercati si voi.Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi

Au luat luna trecuta 53 de VOLVO noi cu semiremorca noua fiecare.Angajari fac in continuare pentru ca le pleaca soferii in continuare.Daca furi sau daca nu furi motorina ei iti opresc din bani luna de luna.Cind m-am angajat eu la ei , in luna martie am fost 20 de colegi.Am ramas doar 5 dintre cei care am fost in cursul acela si eu urmeaza sa-mi prezint demisia luni....deci inca un loc liber ! La angajare iti spun numai lucruri frumoase , dar in realitate nu prea se intimpla ce t-i se spune la curs. Iar de bani , ca asta intereseaza pe toata lumea, nu veti lua 1100-1200 euro. In cel mai fericit caz 700-800 de euro. Si inca un sfat :

Aveti grija ce vorbiti si mai ales cu cine, pentru ca sunt multi turnatori, sau limbisti.....aia de se duc la coordonatori cu cafea Amaroi si altele(100 de euro ) ca sa faca curse, sau cei care au curse fixe !!!!!nu le-au primit degeaba :P

Mai sunt unii care inca merg pe diagrama si nu pe card.....astia baga km la greu....arunca diagrama , pun alta noua si apoi cer foaie de concediu.....si asa ne batem joc unii de altii !

Succesuri la angajare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am fost joi la interviu la miercurea .am completat ceva hartii ,ne-a pus cate o intrebare doua apoi ne-a chemat la ora unu pentru proba.Eu am fost cu un prieten din vaslui iar de toti eram noua .Doar doi mai lucrasera pe tir,restul eram varza.ne-am urcat pentru prima oara intr-o cabina de tir.Mergeti ca nu e de speriat.Proba a fost acolo in curte ,un tur de ograda si 10 metri inapoi in linie dreapta.Simplu pentru toti.Mai ales daca declari ca nu ai mai lucrat pe tir .Le declari ca ai lucrat pe 7,5 tone.Cand am urcat in cabina mi-a aratat examinatorul vitezele.pleci cu a doua ,schimbi a treia ...si...gata.Au ramas cam singurii care angajeaza fara experienta.Ne-a dat la toti cate o hartie cu actele care ne trebuie si cand sunt gata sa venim in oricare zi de luni.Stai  acolo o saptamana de instructaj,cazarea ti-o vor opri din salar,iar duminica pleci la Budapesta.Acolo te da cu unul mai vechi o luna de scoala ,iar apoi  "DOAMNE-AJUTA"  Eu nu voi rata sansa asta. Nu te ia nimeni altfel. E perfect pentru a prinde putina experienta , iar apoi mergi cu pieptul in fata oriunde se cere proba...Drumuri  bune

;D ;D ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

S. C. HUMANGEST GROUP S.R.L.

Str.Herastrau Nr.1, Etaj 1, Sector 1, Bucuresti

011981

TEL. +40 21 528 02 87/8 - FAX +40 21 528 02 89

C.U.I: RO22118520

ONRC: J40/13670/2007.                                                                                                                                  Pentru colegii care cauta un loc de munca au 10 posturi pa Italia, anuntul este preluat de pa Myjob.....RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bravo voua..... ;)...am sunat si eu azi la ei si mi-au zis ca nu mai iau soferi fara experienta deocamdata,sa incerc prin luna august  :(....angajeaza doar soferi cu experienta momentan.... :( :(

ce naiba....baieti incercati acum ca mai toate firmele au nevoie de soferi,dupa luna august mai greu si mai este o perioada 'grea' pt firme in perioada sarbatorilor de iarna si angajeaza si incepatori,incercati la ewals (megatrucking) stiu ca au nevoie sunati la nr 0731055900 (alina),bafta multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

lA 20 DE ANI NU TE BAGA NIMENI IN SEAMA PE CAP TRACTOR SI SEMIREMORCA (LEGI A LA ROMANIA )

Urata treaba cu legile astea. Pacat ca nu ne lasa sa aratam ce stim. Poate ca un incepator ( caruia ii place aceasta meserie) e mai bun ca unul cu experienta care face asta din obligatie. pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.