Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members
numai asa prin combaterea acestor anomalii in firmele de transport gen waberer´s,dumagas,edy,semiramis pitesti,dunca, si altele pt ca majoritatea firmelor nu toate...practica asemenea politica de salarizare.....vina o poarta guvernantii tarii ca nu controleaza activitatea din aceste societati,tolereaza frauda si infractiunile comise de angajatii acestor firme...singura posibilitate de rezolvare a acestor situatii de injosire a demnitatii umane este inca o revolutie sociala in Romania care sa fie condusa de clasa muncitoare si nu de cei care urmaresc interese meschine straine de idealurile celor ce muncesc din greu,a tinerilor care cauta in zadar un loc de munca. Prin acest mesaj ma adresez in special tinerilor cu pregatire in domeniul auto...sa nu admita calcarea in picioare a demnitatii lor ca oameni si muncii prestate pe bani foarte putini.....nu mai trebuie tolerate aceste practici din partea celor cu bani multi si neplata la timp a muncii prestate.......daca observati ca nu vor sa va dea toti banutii ,sunati la 112 si cereti -SERVICIUL DE INVESTIGARE A FRAUDELOR- fosta politie economica,dar sa fie in timpul celor 8 ore de lucru....si numaidecat se vor trezi cu politia la usa acesti patroni care incalca in mod flagrant legea la noi in tara. Aveti indrazneala si incredere in voi pt ca numai asa vom putea scapa de aceasta plaga sociala -coruptie-. Asta e cauza acestor neajunsuri din societatea romaneasca-o mana o spala pe cealalta -la eventualele controale de la ITM sau FISC.

Dorinel....... :-o:-o pe ce lume trăiești ? Sincer..... :ymdaydream: unde sau ce țară stii unde ' guvernul se bagă în politică # privată) de plata salariilor a firmelor de transport ??? Chestia aia care ai vrut sa fie vizibilă.......tine de om/șofer deja :ymdaydream:

cuvinte marii îi ușor de aruncat/de zis.

E grele cu practica!

Viața bate 'filmu :ympeace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
buna seara la toti colegii,sa stiti ca colegul dorinel are mare dreptate,eu am lucrat la ei un an ,adica am plecat de la ei in decembrie 2013,si va pot spune ca nimic nu se respecta,nu primiti nici macar salariul pe tara,o sa platiti si aerul pe care o sa-l respirati,ca sofer angajat la ei nu valorezi nici cat un scuipat,o sa va dea doi lei pe luna si cerinte multe, eu am lucrat cu contract pe romania si primeam ceva bani dar de cand m-au trecut cu contract pe ungaria nu am primit decat 10% din salariul cuvenit si astfel am plecat de la ei. pt colegii care pot fi intretinuti de catre familie,adica el sa lucreze si familia sa-i trimita bani sa poata trai pe camion,pot merge sa faca experienta dar recomand familistilor sa stea departe de jigodiile gen waberers.

:-j:-j. La felul și modul de care vorbesti de firma asta .Eu n.as fi lucrat 1 lună...nu un an ca tine...

De ce ai lucrat 1 an acceptând tot ceea ce ai scris în 'frumoasa ta prezentare de mai sus ??? ?

Ca un P.S... ce experiență ai avut inainte de a lucra la ei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru moderator : am experienta pe romania cca 20 de ani, si daca domnia voastra citea cu atentie cand am spus ca , cand lucram cu contract pe romania primeam ceva bani ca sa specific mai pe intelesul dvs castigam in jur de 100 euro si iar ma repet,daca citeati mai bine am specificat ca dupa ce am cu contractul pe ungaria si am vazut ca isi bat joc de mine am plecat de la ei,e atat de greu sa acorzi putina atentie la ce cititi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

scuze am uitat sa mentionez ca angajarile se fac pe ungaria, si chiar prin exceptie va vace contract pe romania sa fiti siguri ca in urmatoarele luni va pune sa va dati demisia din romania si o sa semnati contract pe ungaria si o sa faceti PAV-ul inclusiv rezidenta pe ungaria, colegii care cunosc asta pot confirma spusele mele,imi cer scuze daca am jignit/suparat vreun coleg de pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Specific:NU MERG PENTRU EXPERIENTA...e o oferta mai apropiata de mine si doar vreau sa incerc...am avut la fost firma unde am lucrat un coleg care a lucrat timp de 6 ani la waberer's...mi-a pus la cunostinta faptul ca trag la motorina dar acesta la randul lui a scos bonul din tahograf insotit de cmr si i-a dat in judecata si a castigat procesul cu o clauza de 10.000 de euro...si in tot acesti ani a zis ca nu a avut probleme majore in afara faptului ca le tragea la motorina...eu o sa incerc oricum hotii sunt peste tot...de exemplu m-am intalnit cu cineva in anglia si a zis ca la Dumagas inca mai merge treaba...si e cea mai deplorabila firma din Romania :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
scuze am uitat sa mentionez ca angajarile se fac pe ungaria, si chiar prin exceptie va vace contract pe romania sa fiti siguri ca in urmatoarele luni va pune sa va dati demisia din romania si o sa semnati contract pe ungaria si o sa faceti PAV-ul inclusiv rezidenta pe ungaria, colegii care cunosc asta pot confirma spusele mele,imi cer scuze daca am jignit/suparat vreun coleg de pe forum[/quote poti sami spui si mie daca ,iti face rezidenta acolo avizul phsiologic si medical ,le faci acolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.