Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Va salut,

intrebare pentru cei care au fost de curand la interviu si proba la waberers, te poti prezenta la ei fara ca in prealabil sa fi sunat sau sa fi trimis un CV?

precizez ca si eu sunt un sofer fara experienta care am dobandit de curand cat.C,C+E(B-ul il am mai demult, aprox. 15 ani, dar asta nu conteaza) plus atestate de tansp.marfa, agabaritic, ADR colete+cisterne.Te poti prezenta la ei cu un cv+actele intr-un dosar si poti intra in interviu?

Multumesc anticipat pentru niste raspunsuri clare si la obiect!

ps: am 33 de ani si sunt apt medical, presupun ca nu-i o problema cu varsta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna,

eu as propune evitarea telefonului fara fir..

si asta mai ales acum cind se fac deja angajari ,

fiecare are reteta lui si cauta informatiile pentru el.

un telefon direct la Firma ar rezolva mult mai repede si mai elegant aceasta problema si s-ar putea si altele care inca nu sint pe lista acum.

nu trebuie sa uitam ca nici chiar de trimis un cv nu e asa de greu.

Bafta maxima!

Toate cele bune!

ps recomand chiar si intrarea in direct pe Cafeneaua de pe forum, nu se stie niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am fost ieri la interviu ,fara a suna in prealabil. Un colectiv de profesionisti.(asta e impresia mea)

Cu toate ca au spus ca sunt ok, au spus sa-mi caut coleg de echipaj altfel nu au cum sa ma accepte. Asa ca, daca, un coleg vrea sa ia in echipaj o luna, un baiat/nene de 41de ani cu dorinta si pofta de munca, apelati cu incredere 0722 169651.Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare tuturor,asadar revin cu un coment dupa catva timp,am ajuns acasa de cateva zile,nu mai lucrez la waberers miam dat demisia cand miau propus sa fac trecerea pe ungaria,au mai ramas foarte putine camioane anmatriculate pe romania care si acestea treptat se vor scoate de pe romania,de ce imi era frica nu am scapat,luna trecuta cand am anuntat ca nu trec pe ungaria si miam bagat preavizul au umblat la bani miau oprit 5 milioane ,coordonatorul pe care lam avut a plecat si el de la firma cel nou nu a stiut sau nu a vrut sami zica de ce au fost opriti acesti bani,asta e una din bubele de la waby ca nu ai un control asupra banilor pe care i primesti si mai ales ca nu te baga nimeni in seama cand ceri vreo lamurire,recunosc ca pana in acel moment nu am avut probleme cu banii si cat a trebuit sa iau am luat,am luat la ei cel mai mult 62 de milioane si nu o data ci de doua ori dar am avut km facuti,coordonatorul pe care lam avut pana in februarie isi facea treaba foarte bine singura broblema la el era sa nu te ceri acasa in rest imi dadea de munca ca nu mai aveam program sa conduc la sfarsitul saptamanii si vreau sa mentionez ca nu am fost dintre cei care cotizeaza la el pentru ca sunt care dau bani la coordonatori ca sa primeasca curse bune sau sa mearga acasa,astazi trebuie sa merg la bancomat sa vad ce bani miau bagat pe luna martie si presimt ca o sa fie probleme si am mainile legate ca sa spun asa deoarece siau luat o masura de precautie si au bagat firma in insolventa de la 1ianuarie asa ca o sesizare la itm sau un proces sunt pierdere de timp ca sa nu va mai spun ca banii de garantie care conform contractului au fost opriti in fiecare luna nu se mai inapoiaza pe motiv ca nu au fost opriti,asta e,nu vreau sa dau cu pietre in ei acum la sfarsit firma are si parti bune ,recomand cu incredere firma pentru incepatori este solutia optima ca sa ma folosesc de sloganul lor,dar o data ce ai prins miscarea e bine sa incerci si altceva asta daca vrei sa incerci si altceva deoarece am gasit la firma si colegi care sunt multumiti cu ce au la ei,acum fiecare cu standardele lui tot respectul,momentan fac un curs de adr si dupa paste o sa dau niste telefoane,vreau sa multumesc moderatorilor acestui site pentru treaba pe care o fac pentru ca am lucrat la waberers si datorita lor,a informatilor pe care leam gasit aici,daca cineva vrea mai multe informatii despre wabi o sa raspund cu mare placere,sarbatori fericite ,drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cristos a inviat si sarbatori fericite la toti colegi, din Anglia. colegi....un sfat nu va luati dupa gura lumii mergeti la firma si incercativa norocul poate cine stie......si eu am fost la inceput si ascultam la toti ce spuneau fiecare cu parerea lui. pina la urma mi-am facut curaj si am mers si acum alerg prin toata europa de nu am timp nici sa mor.nu va speriati nu sa nascut nimeni invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegii! Ce mai stiti despre interviu sau despre cursurile waberer's? cum faci sa te inscrii la cursuri? vreau sa ma duc si eu dupa jumatatea lunii Mai,cu inca un coleg,daca doreste inca un coleg 2 sa mearga spre sfarsitul lunii mai sa imi lase msj,sunt de langa Bucuresti,spuneti-mi si mie cei care ati fost,cum decurge interviul si cursurile,eu am putina experienta pe afara dar intreb sa stiu mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
cristos a inviat si sarbatori fericite la toti colegi, din Anglia. colegi....un sfat nu va luati dupa gura lumii mergeti la firma si incercativa norocul poate cine stie......si eu am fost la inceput si ascultam la toti ce spuneau fiecare cu parerea lui. pina la urma mi-am facut curaj si am mers si acum alerg prin toata europa de nu am timp nici sa mor.nu va speriati nu sa nascut nimeni invatat.

Bravo colegu! Spune-mi si mie cum se plateste,la ce km ajungi pe luna. Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:-bd

Un coleg angajat la Waberer's sau alte firme care angajeaza incepatori, il ROG sa ma ajute cu o recomandare la angajare SAU sa ma ia ca si coleg de echipaj, ca doar asa am sanse sa ma angajeze, caut de cateva luni, dar toti imi spun ca nu angajeaza fara experienta, am 46 de ani, card tahograf, atestat transport marfa.

Pot fi contactat la numarul 0720392941.

Va multumesc si drumuri bune sa aveti! :ympray:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare tuturor,ma intreba un coleg de ce nu am vrut sa trec pe ungaria,sunt mai multe motive,nu as putea sa le enumar pe toate ci doar pe cele cara-mi par mai semnificative,cum am mai spus nu esti adus acasa asa cum spun la interviul de angajare,nu ai un control total asupra banilor pe care trebuie sa-i primesti nu sti cati bani ti-au fost bagati si pe cati km,daca au fost opriti si de ce ,cand ceri vreo lamurire nu te baga nimeni in seama decat dupa ce ameninti ca abandonezi camionul,trebuie sa dai cu pumnul in masa cum se spune ca sa obtii o lamurire sau sa ajungi acasa iar mie nu imi sta in caracter sa fiu obraznic ca sa spun asa,am vazut colegi cand vorbeau la telefon cu coordonatorii lor si mi-am facut cruce in ce hal puteau sa se injure si sa se ameninte unul pe celalalt,cred ca coordonatorii cand sunt angajati la wabi dau proba de spus minciuni si de prostit soferii,au o scoala sa te abureasca de nu-ti poti imagina,ar mai fi de spus dar nu vreau sa-i sperii pe cei care vor sa mearga la ei,chiar am recomantat firma pentru cei fara experienta pentru ca stiti ce greu este sa intri la o firma cand nu ai experienta,drumuri bune !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
cine poate ajuta u biet ancepator cu o recomandare la waberes sa pot ancepe si eu sa lucrez raman dator

Nu ai nevoie de recomandare.Doar sa spui ca ai ceva experienta ,oricum dai o proba acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
colegi am sunat si eu la nr asta de tel 0746100891 sa imi fac programare pt interviu,dar acest nr de tel nu este de la waberer's,stiti cumva cu ce se ocupa firma asta de recrutari pt waby? adica ce scop au ei,comisioane ascunse ceva?

Salut, daca folosesti bine unchiul"goagal" o sa gasesti si numarul de la Miercurea Ciuc .Din cate stiu nu percepe, firma de care, spui nici un comision,dar trebuie verificat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.