Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

Revin cu pareri dupa interviu...va puteti duce fara sa anuntati pe nimeni in prealabil in zilele de marti, miercuri, joi de la 8:30. Veti da o proba teoretica 43 de intrebari tre sa faceti minim 23 si o proba practica, dupa va zice daca sa va pregatiti sau nu dosarul pentru angajare. Dupa ce aveti dosarul complet si anuntati telefonic va vor da un mesaj in care va cheama la pregatire pentru o saptamina de luni pana vineri iar duminica sau luni se pleaca la budapesta pentru analize si semnarea contractului aprox 3 zile dupa care plecati in cursa ori cu cine va recomandat ori cu cine va repartizeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

nu vreau sa le fac reclama dar mi- au dat o sansa acum un an de zile si le remin recunoscator pentru asta. nu e raiul pe pamint dar comparativ cu alte firme nu trebuie sa te bucuri ca primesti mai multi bani ci ce trebuie sa faci pentru banii aia si cum ii primesti. nu in rate ca la flanco cind vine ziua de salariu. din ce stiu eu ca nu prea am mai fost prin tara nu mai ia fara experienta . dar incercati , in ce priveste detalii despre angajare ma puteti contacta la id mes.. laurentiu_tieru 3 saptamini stau in tara va pot ajuta cu informatii .dupa aia plec iar la treaba si e mai greu cu conectarea la net.daca va pot ajuta cu ceva o fac cu placere si eu la rindul meu am fost ajutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii e mai bine ca la Hartl dar tot nu e bine,va ia ochii cu masini noi si daca taci din gura si nu sti sa iti calculezi bani,ba iti trage bani pe motorina ba nu iti da banii inapoi daca ai platit ceva din bani tai.Transport Miercurea - Ciuc pana la Budapesta si retur gratuit in fiecare zi la ora 20:00 doar cu rezervare facut de dispecer,nu iti face dispeceru rezervare stai pana a 2 a zi.Dispecerii ar face orice sa te tina numai plecat.Dupa o saptamana daca cel cu care mergeti zice ca sunteti pregatiti,veti primi camion Daf sau Volvo.Daful consuma mai putin dar merge maxim 85 iar Volvo isi mentine consumul maxim dat de ei dar merge cu 90,sunt si Volvo noi care consuma mai mult peste limita data de ei,dar si dafuri.Motorina de incalzire si pentru reincarcare baterii nu veti primi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Vad destule pareri impartite,eu sunt de 10 zile ca elev cu un om de 50 de ani care are vreo 8 ani la waberers si a zis ca nu a avut probleme pana acum cu venitul acasa sau cu opritul banilor pe motorina...exista mai multe aspecte pe care multi nu le respecta sau nu tin cont de ele si daia se ajunge la oprit bani pe motorina si chiar completarea gresita a foilor de parcurs. Si majoritatea parerilor sunt de la cei care au cateva luni la ei. Am cateva persoane pe care le cunosc si care au peste 1 an la ei si nu se plang. La curs la m ciuc se explica despre cum sa se faca alimentarile dar nimeni nu le baga in seama iar de acolo se pierd bani. Am vazut cu ochii mei cati bani castiga in medie titularul cu care sunt si mi-a demonstrat ca se poate si la waberers sa se castige bani.Cu venitul acasa mi-a zis ca depinde de cum comunici cu coordonatorul si de aici si apar problemele si nu din rea vointa. Cand o sa raman singur o sa mai revin cu pareri...pana atunci cred ca waberers este una dintre cele mai bune firme unde poti incepe aceasta meserie ca si incepator. Daca am deranjat pe cineva cu acest imi cer scz si imi asum ce am scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

adriane sa vezi dupa ce stai afara 10 saptamani si vrei acasa si zice coordonatorul ca nu poti sa stai mai mult de o zi,repet o zi acasa cum iti schimbi parerea radical despre waberers,lasai pe cei care au vechime la ei pentru ca cei mai multi sunt neamuri cu sefii,cotizeaza,fac chefuri sau ling cu spor dosurile sefilor,parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu inteleg ca sunt pareri si pareri...eu am spus ce stiu de la amicii mei si cunostintele mele care au cel putin un an si pana acum au venit acasa asa cum au stabilit cu coordonatoarea...eu cand am cunoscut coordonatoarea am stat de vb 1 ora si i-am explicat cum as vrea sa muncesc si a zis ca e ok si mi-a zis si ea cum lucreaza cu soferii si am am ajuns la un numitor comun...am auzit cazuri ca nu au plecat acasa cand au vrut dar cred ca si ei gresesc pt ca zic in ultima zi sau cel putin asa am auzit cazuri. La cat flux de soferi vin mereu in locul celor care pleaca nu cred ca e nevoie sa te tina plecat aiurea...

Repet am auzit cazuri dar nu aplec urechea la tot ce se spune, am stabilit ceva cu cea cu care voi lucra si sper sa se tina de cuvant si am inteles ca e o coordonatoare foarte ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu unu nu cred ca nu poti avea lipsa la motorina cand ti se da o masina care fara incarcatura ia 25-26 litri la suta de km si tu ai 24.5 maxim dat de ei si mai dai drumu la motor ca nu mai raceste frigideru din cauza ca se descarca bateriile,mai ti motoru de cel putin odata pe zi(sambata si duminica si cand te tine prin parcari ca nu au incarcare) o ora iti mai ia si acolo 2 litri,mai dai drumu noaptea la caldura ca e frig mai pui si acolo 2-litri si dupa aia Adrian sa imi zici si mie cum scoti tu condusm de 24.5 la 100KM nu mai zic de unele drumuri unde iti creste consumul.Si apoi cu mersul acasa ai sa vezi cand nici bine nu pleci acasa si peste 2-3 zile te suna sa mergi inapoi ca vezi doamne daca nu mergi da masina pe care ai fost la altu,de parca pe oameni de masinile lor ii intereseaza.Lumea merge pentru bani.Iar cu alimentarile ai si dreptate dar si nu prea.Pentru ca sa zicem ca merg in spania,prin toate tarile prin care treci motorina e mai scumpa ca in spania(e doar un exemplu) dar degeaba e mai ieftina in spania daca tu nu treci pe la nici o pompa care tio dau ei.Si sa zicem ca merg in Anglia treci si prin belgia si e mai ieftina acolo(sa zicem) si din Anglia iti da cursa in Germania si sa zicem ca treci si prin Luxemburg si poate e mai ieftina ca in Belgia unde ai alimentat si ti-au luat bani,ca iti zice de ce nu ai bagat numa 50-100 litri in belgia si sa fi facut plinu in Luxemburg.Pai tu de unde sa sti ce cursa iti da dupa ce descarci in Anglia.Si cate si mai cate care le vezi cand esti singur si nu mai are rost sa le insir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu in astea 10 zile am facut 5400 de km cu titularul nu singur...3 curse...am plecat de la movar incarcati cu 16t catre anglia undeva pe langa manchester vreo 1900 de km am scos consum de 28% cu daf...am plecat de acolo cu 24t spre nantes si am scos 30,5 tinand cont ca pe franta ai numai urcari si coborari de te ia capul...deci am vazut ca se poate scoate cu volvo de 500 vb si mers cum trebuie, nu am intarziat la nicio incarcare/descarcare...problema e ca atunci cand se face foaia de parcurs se greseste ca toti pun consumul cel mai mic pt a lua mai mult la km dar nu se gandesc ca la sfarsit de sejur or sa iasa lipsa...nu te obliga sa alimentezi unde e mai ieftin de indeamna sa alimentezi optim e diferenta mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

La consumul ala de 28 mai adauga incalzirea si daca mai prinzi si sambata si duminica si motorina pentru reincarcare baterii.Daful cum am zis si mai sus scoate cadecat consumul,volvo daca e noua mai greu si depinde si de care Volvo 500 Vorbesti sunt 2 modele de Volvo 500 la Waberers.Pai nu te obliga iti ia bani direct ;).Ce sa zic mult noroc la toti colegi dar mai ales la cei incepatori si sa le fie bine oriunde.Parerea mea e ca pentru bani cei da la Waberers nu se merita sa stai.Toti mergem la munca nu in vacanta sa vizitam Europa sau sa stam prin parcari.La waberers RO a fost mai bine....Lumea mai vrea si o familie chiar daca e cam greu.Bafta la toti si sa aveti bani la voi cand va angajati ca nu ce ca in alte parti ca iti da avans.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.