Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

rasfoiti si voi putin topicu mai colegi ca nu e asa greu,de fiecare data cand vine un coleg nou cere un nr de tel,s-a afisat de atatea ori si sunati sa vedeti ca nu angajeaza incepatori,tot asta se vb pe aici,toata lumea are probleme si e disperata pt un loc de munca dar fiti si voi mai activi,nu a fost cu rea intentie,drumuri bune la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal colegu

am fost la interviu in decembrie

am primit o linsta cu accte necesare pt angajare

trebuia astazi in 16 sa fie prima zi de scolarizare dar sa amanat pana pe 23

dar daca nu ai experienta pe sa(tir) nu te du ca nu vor fara experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru colegii fara experienta am un sfat :

Dumagas....dar sunt cam bulangii

Hartltransport-parerea mea ca e cea mai buna firma pentru incepatori....nu dai nici o proba, decit iti faci actele necesare la orice angajare si gata;

Te angajaza ca si sofer 2=600 euro salariul indiferent de nr. de km

Dupa 3-4 luni te face titular si atunci esti platit cu 0,7%la km....dupa un an 0,85, dupa 2ani 0,9%dupa 3 ani 10%

--Asta e valabil pentru cine sta mai mult de un an

Daca ai noroc si dai de un titular de treaba ,inveti tot ce trebuie foarte repede....daca dai de un titular bulangiu....cam 90% sunt bulangii....nu mergi decit cu fata pe autostrada.....vorba la un ajutor pe care l-am avut eu in luna octombrie anul trecut, cind l-am intrebat ce l-au invatat titularii care i-a avut inainte de mine

Raspunsul lui a fost : "Dai 90-dai 90"

Si pe urma l-am luat in parcare ,in zona industriala la Chaterlault si am facut cu el parcari 2 ore....pentru ca si eu am fost incepator la rindul meu si am avut 2 titulari bulangii si 2 titulari de gasca :

-Ududui Constantin....merci Costi....baiat de treaba din Calafat

-Sorin Trebuian.....super de treaba ....din Otelu

ASTA e sfatul meu....daca sunteti incepatori nu va aruncati cu capul inainte...nu e usor sa fii sofer de tir

Drumuri bune ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

PT incepatori este ideal sa incepi la ei,nu din punct de vedere financiar dar ei fac comunitate destul de buna eu am inceput cu ei in 2007 si nu am castigat mai mult de 25 mil vechi dar am invatat meserie, am avut si un coleg de nota 20. Incercati si riscati vor fi experiente placute dar si foarte neplacute.Eu am stat in Olanda cu televizoare Philips 7 zile ca nu stiau la ce depozit DHL sa ma descarce a fost si ultima cursa pt ei.Va urez mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cum spunea si colegu AVRAM la HTL puteti incepe,am intalnit un coleg prin Franta si a inceput de la ei dupa mai putin de un an a ajuns la VAN de POEL pe bani de 3 ori mai multi.Acum ce iti este scris in frunte.Nu disperati!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am primit azi o oferta pe mail cand am aplicat pt post nu stiam ca e la waberers ca nu mai pierdeam timpul dar ma rog pt cei interesati ma gandesc in special la incepatori puteti incerca.

Message flagged Friday, January 27, 2012 11:14 AM

Buna ziua,

In urma aplicarii dumneavoastra mai jos gasiti descrierea locului de munca " Sofer Tir International " pentru Waberer's Romania  si actele necesare pentru dosarul de interviu si angajare.

Va rugam ca in cel mai scurt timp sa ne trimiteti pe e-mail cat mai multe dintre ele pentru a putea stabili interviul si proba practica.

Poziţii: 150

Locatia : Europa de vest.

Beneficii: Asigurare

Salar: 1100 euro ( peste 10.000 de km se plateste extra)

Acte Necesare pentru Interviu si Test (De trimis copii inapoi pe e-mail):

1. CV Europass

2. C.I.

3. Permis conducere

4. Diploma de studii

5. Aviz medical

6. Aviz psihologic

7. Cazier judiciar

8. Cazier auto

9. Atestat

10. Recomandare

11. Cartela tahografica

12. Fisa de inscriere din atasamentul acestui e-mail

Descriere loc de munca

Waberer's Romania cu renume pe plan european avand subsidiara si in alte 5 tari din Europa cu peste 4.000 de angajati la nivel european si peste 600 in Romania avand peste 2.500 de camioane de ultima generatie la nivel de grup angajeaza:

SOFERI PROFESIONISTI (TIR) pentru comunitatea europeana , transport diverse marfuri in baza documentelor de insotire.

Se asigura un mediu de lucru profesionist pentru persoane care doresc sa faca parte dintr-o echipa tanara si competitiva pe termen lung

Contractele sunt pe perioada nedeterminata si cele mai multe trasee sunt efectuate in Europa de Vest iar candidatul va lucra 4-6 saptamani, apoi este liber 1-2saptamani (cand poate reveni in Romania, fiind efectuate 2 curse regulate in tara/saptamana cu autocarele companiei).

Se vor planifica transporturile in asa fel incat angajatul sa aiba curse si camioane disponibile.

Se va asigura training IFPTR si de asemenea se vor respecta in permanenta timpii legali de condus in vigoare conform AETR.

Se va efectua un interviu preliminar  la Tirgu-Mures (Str. Mihai Eminescu Nr.60) constand in testare psihologica, cunostinte de geografie si chestionar specific pentru conducatori auto sau un interviu online prin skype pentru candidatii care trimit actele necesare prin e-mail.

Dupa interviu veti fi programati la sediul companiei de transport unde sunteti supus unui test de conducere  care consta in conducerea unui camion, conectarea camionului si a trailer-ului, marsarier, parcarea camionului si a trailer-ului etc.

Cerinţe job

Permis de conducere : categoria C+E

Minim 21 de ani, corect, onest, spirit de echipa, initiativa si rezistent la stres

Experienta in conducerea vehiculelor de peste 7,5 tone, vehiculelor grele (24 tone - semitrailer) sau a camioanelor de tonaj mare (40 Tone) de minim 6 luni in Romania sau International.

Atestat transport marfa si card digital tahografic (in cazul in care nu detineti cardul digital sau atestat se poate sa aplicati numai daca sunteti de acord ca dupa ce sunteti acceptat de angajator sa vi le obtineti)

Cunostinte medii de limba engleza sau germana/franceza/italiana/poloneza prezinta avantaj, dar nu sunt obligatorii

Nu aveti de achitat nici un comision.

Cu stima,

contact:0040 732114884 bogdan trutia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.