Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

este firma de plasare asta?

am lucrat la waby circa 3 saptamani nu m-am inteles bine cu titularu (incarcari descarcari cu magnetu) in echipaj si magnet nu merge treaba daca as fi singur ar fi alta treaba dar sosit in germania magnet la descarcare maxim 4 ore somn si inapoi la romanica la bucale magnet incarcare si asa mai departe cred ca in trei saptamini am avut niste ore bune de odihna depinde de titular (eu nu am reusit sa ma adaptez) poate mai incerc

ps puteti sa imi trimiteti formularu de inscriere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt adi,eu nu am zis ca nu exista firma cunosc firma destul de bine asa incat sa ma feresc de ea:) eu am postat mesajul pe care l am primit pe mail pt doritori si am specificat ca ar fi bun pt incepatori sa faca si ei niste experienta altfel nu merita sa te angajezi la ei si e doar parerea mea nu vreau sa intru in polemici cu nimeni.drumuri bune si uscate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu e adevarat ca ADR'u il poti face de la 21 de ani eu l-am facut la 19 ani nu poti conduce pana la 21 de ani masini cu tonajul mai mare de 7,5t

colegu eu am 19 ani si am ADR colete si conduc camion+remorca peste 7,5 tone si nu mia zis nimeni nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu poti conduce agabaritic daca nu ai 21 de ani si autobuze/autocare...nu mai nasciti tot felul de variante...poti din prima zi daca ai bani, ai luat permis la 18 ani, atestate, poti sa mergi ca nu te intreaba nimeni nimic. Eu am 20 de ani si nu ma intreaba nimeni, de ce merg cu un camion de peste 7,5 etc....treaba aia e valabila doar pentru agabaritice si autocare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

uite aici alexval

Sediu Miercurea-Ciuc (HR) Str. Harghita 79 / C

telefon: 0266-312071

fax: 0266-314500

e-mail: office@waberers.ro

web: www.waberers.com , www.waberers.com / ro / index

uite si ce acte iti trebuie pt angajare

1 cv

2 carte de identitate

3 permis de conducere

4 certificat de nastere

5 livret militar ?!

6 diploma de studii

7 carnet de munca

8 adeverinta eliberata de angajatorul precedent si nota de lichidare

9 aviz medical (CFR)

10 aviz psihologic (CFR)

11 cazier judiciar

12 cazier auto

13atestat marfa

14 pasaport

15 fotografie tip buletin

16 recomandare ultimul loc de munca

17 card european de sanatate

18 cartela tahografica

19 70 ron asigurare pe 6 luni

20 25 ron/noapte cazare care este retinut din salariu pe perioada de angajare si instruire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma angajeaza oare daca am doar 19 ani ?

cred ca da...ar trebui, mai ales daca fac si instruire etc...pana la urma ii intereseaza sa faca ceva bani. A pai poti sa faci si tu treaba la fel ca si unu care are 2-3 ani experienta, bineinteles, dupa ce prinzi si tu notiunile. ;) Eu nu am treaba cu asta, dar am tot lucrat pe la toate jegurile de patroni, ba o luna, ba fara contract si nu am strans experienta pe foaie, dar practic nu am treaba. Dar nah...tre sa le arati la nebuni ca ai lucrat intr-adevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cred ca da...ar trebui, mai ales daca fac si instruire etc...pana la urma ii intereseaza sa faca ceva bani. A pai poti sa faci si tu treaba la fel ca si unu care are 2-3 ani experienta, bineinteles, dupa ce prinzi si tu notiunile. ;) Eu nu am treaba cu asta, dar am tot lucrat pe la toate jegurile de patroni, ba o luna, ba fara contract si nu am strans experienta pe foaie, dar practic nu am treaba. Dar nah...tre sa le arati la nebuni ca ai lucrat intr-adevar.

Poi asa am lucrat si eu colegu dar nu am fost angajat,daca mar pune sa dau o proba ar fi bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poi asa am lucrat si eu colegu dar nu am fost angajat,daca mar pune sa dau o proba ar fi bine!

da...ar fi bine sa scapi cu o proba...dar vezi nu-mi convine sa te duci pana acolo sa se mai gandeasca ei daca da sau nu...bat atata cale de la valcea pana la Ciuc si apoi sa zica pai mai vedem..sau te mai sunam noi, sunt satul de astea...le aud peste tot cand zice asa, sa te astepti ca exista sanse sa nu te cheme...mie imi place sincer sa zica sau direct, esti bun sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.