Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Waberers - Miercurea Ciuc


Vizitator Anonymous

Postări Recomandate

  • Members

salut. eu am plecat acum recent de la waberers. bani la waberers nu castigati dupa cum am mai scris pe acest topic anul acesta maxin 4500 ron. waberers nu plateste in euro. banii de km ii socotesc la cursul pe care il vor ei din luna respectiva afara cand scoateti euro din bancomat platiti comisionu de 5 euro. daca trebuie sa cumparati pentru firma exemplu ream: in anglia la firma tata steel nu miau acceptat bocancii pe care ii aveam luati pe inventar de la waberers carlig pentru decopertare plafon casti antifonice care nu se dau pe inventar am platit 50 lire sterline bineinteles ca nu miau decontat nimic plus comisionu la cei 50 lire care sincer nustiu cat e. sfatul meu la waberers faceti tir numai pentru placere sau eventual experienta dar sincer va costa experienta foarte mult. cu 50 euro pe saptamana minus comisionu ca banii vi da pe card traiesti cam greu afara. si ramaneti cu 840 roni salariu de sofer tir comunitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut. eu am plecat acum recent de la waberers. bani la waberers nu castigati dupa cum am mai scris pe acest topic anul acesta maxin 4500 ron. waberers nu plateste in euro. banii de km ii socotesc la cursul pe care il vor ei din luna respectiva afara cand scoateti euro din bancomat platiti comisionu de 5 euro. daca trebuie sa cumparati pentru firma exemplu ream: in anglia la firma tata steel nu miau acceptat bocancii pe care ii aveam luati pe inventar de la waberers carlig pentru decopertare plafon casti antifonice care nu se dau pe inventar am platit 50 lire sterline bineinteles ca nu miau decontat nimic plus comisionu la cei 50 lire care sincer nustiu cat e. sfatul meu la waberers faceti tir numai pentru placere sau eventual experienta dar sincer va costa experienta foarte mult. cu 50 euro pe saptamana minus comisionu ca banii vi da pe card traiesti cam greu afara. si ramaneti cu 840 roni salariu de sofer tir comunitate.

cati bani ai luat cel mai putin pe o luna?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cel mai putin am luat 2100( 21 milioane) imputatie motorina 1900 acum 3 ani cand mam angajat.anul asta 3000 ron cel mai mult 5000 ca am facut scandal ca nu fac km. si aveam 3 ani in firma

si pe mancare, bautura, tigari (daca fumezi) cam cat cheltiuesti intr-o luna? ms de raspuns
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Urata treaba cu legile astea. Pacat ca nu ne lasa sa aratam ce stim. Poate ca un incepator ( caruia ii place aceasta meserie) e mai bun ca unul cu experienta care face asta din obligatie. pacat...

La fel am zis si eu  :( pacat ca nu ne angajeaza...Dar voi incerca pe ceva Trucker deocamdata...Este timp de TIR dupa 21 de ani ;) ;) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am gasit ceva de lucru pe 8x4 la o firma care se ocupa de drumuri  a ramas sa sun cand imi iau cardul adica luni pe 27.08.2012  au zis ca ma primeste si fara atestate doar sa am card. :) sper sa am noroc

Urata treaba cu legile astea. Pacat ca nu ne lasa sa aratam ce stim. Poate ca un incepator ( caruia ii place aceasta meserie) e mai bun ca unul cu experienta care face asta din obligatie. pacat...

La fel am zis si eu  :( pacat ca nu ne angajeaza...Dar voi incerca pe ceva Trucker deocamdata...Este timp de TIR dupa 21 de ani ;) ;) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

va salut colegi.eu sunt un sofer mai batrin dar incepator pe tir.am condus masii mari 23 de ani dar din alea romanesti as vrea sa lucu si eu pe tyr da nu stiu ce sanse am.am 50 de ani

Colegule am observat ca esti din Vulcan, apoi acolo ai numai soferi jmecheri si marea majoritate sunt la Duvenbeck unde se lucreaza in echipaj, vezi cum te orientezi, iesi si tu la un sprit cu baietii si o sa fie treaba buna, daca nu incearca la Waberer's, dar numai stiu exact limita de varsta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

buna ziua colegi,stie careva dintre voi ce se intampla cu angsjarea la waberes? am dat proba de lucru si pe data de 3 sept trebuia sa incep cursurile la ei si acum mi.au zis ca incep cursurile pe 17 sept. din motive tehnice. Stie cineva ce este cu amanarile astea? o zi buna tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut.

As vrea sa ma angajez si eu la Waberers..

Imi poate spune cineva cum trebuie sa procedez?Conditii de munca? Salar?Profram?Orice?

Multumesc anticipat

te duci marti, miercuri sau joi la miercurea ciuc la interviu. salar 1050 lei pe cartea de munca + 8,4 euro la 100 km, 4-5 sapt afara cu o sapt acasa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.