Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Umbla vorba-n sat ca au crescut salariile la KB, la 1900 euro. Poate sa confirme sau infirme cineva care lucreaza la ei?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

   

     Defapt salariul este de 1470 euro pe luna .  Se opresc taxele de transfer bancar si  Atentie !  bani pentru Concediu !!! 

     

     Le iau din salariu , din diurna , intre  12 - 15 euro pe fiecare luna , iar K B spune ca-ti da banii inapoi cand esti in concediu .

 

    Si defapt nu-ti mai da nimica inapoi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

     Defapt salariul este de 1470 euro pe luna .  Se opresc taxele de transfer bancar si  Atentie !  bani pentru Concediu !!! 

     

     Le iau din salariu , din diurna , intre  12 - 15 euro pe fiecare luna , iar K B spune ca-ti da banii inapoi cand esti in concediu .

 

    Si defapt nu-ti mai da nimica inapoi .

 

 

 

nu ai nici un comentariu..doar citezi..pe viitor le elimin daca continui in acest mod

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members
La 14.01.2016 la 20:38, xabi a spus:

   

     Defapt salariul este de 1470 euro pe luna .  Se opresc taxele de transfer bancar si  Atentie !  bani pentru Concediu !!! 

     

     Le iau din salariu , din diurna , intre  12 - 15 euro pe fiecare luna , iar K B spune ca-ti da banii inapoi cand esti in concediu .

 

    Si defapt nu-ti mai da nimica inapoi .

Buna ziua! Dragi colegi, as dori sa lamuresc cateva lucruri legate de GBT Logistic si Kurt Beier.. Plecarile catre Danemarca se fac doar din Cluj, fara nici un fel de taxe, la Cluj se semneaza contractele de munca, pe perioada nedeterminata, dupa 3 luni, exista posibilitatea de a veni in concediu si la fel, te poti intoarce la munca dupa ce stai maxim o luna acasa. Concediul de odihna se plateste, atata vreme cat iti trimiti cererea de concediu la Cluj sau suni la biroul din Cluj si anunti ca mergi in concediu (ca doar la Cluj ai semnat contractul, nu in Danemarca). Referitor la taxe, am aplicat la banca pentru un credit si m-au verificat la finante, toate taxele erau platite. Stiu de la alti colegi ca au fost probleme daca au stat mai mult acasa, de genul 3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • Members
La 12/7/2011 la 19:36, TaviZX a spus:

si eu as dori ceva informatii legate de Kurt Beier. daca a lucrat cineva, va rog sa ne spune-ti cate ceva legat de aceasta firma. La ce nr. de telefon ii putem contacta? Am inteles ca exista o firma romaneasca care se ocupa cu plasarea la ei ? ceva informatii despre firma respectiva?

Fratilor daca aveti un pic de mandrie nu mergeti la Kurt Beier. O sa dati de disponenti (dispeceri) care au niste figuri in cap de nu te vezi, ei cred ca sunt ingineri si soferii aurolaci.....la frig o sa mai platiti din cand in cand spalatul de trailer din banii vostri si nu prea o sa mai vedeti banii....la frig nu o sa vedeti pauza de 45......o sa va rugati de Cosmin si Alex sa plecati acasa pentru ca ei se cred Dumnezei  ( Eliminat ) care vor sa le dai dreptul..........in primul an 1450 euro cu tot cu salariu pe tara.....mergeti oriunde.......colegi

La 6/7/2011 la 13:03, george.cioc a spus:

Salut, am vazut ca cei de la kim johansen au topicul lor separat, as vrea sa deschid unul si in legatura cu Kurt Beier , dintre  colegii care au avut tangente cu aceasta firma am sa-i rog sa ne zica cate ceva despre ei.

Fugiti cat vedeti cu ochii de Kurt Beier....bani putini, timpi de odihna la frig nu se respecta.....dispeceri de doi lei....romani.......cheltuielile nu le mai vedeti.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
La 1/19/2017 la 11:39, konasul a spus:

Fratilor daca aveti un pic de mandrie nu mergeti la Kurt Beier. O sa dati de disponenti (dispeceri) care au niste figuri in cap de nu te vezi, ei cred ca sunt ingineri si soferii aurolaci.....la frig o sa mai platiti din cand in cand spalatul de trailer din banii vostri si nu prea o sa mai vedeti banii....la frig nu o sa vedeti pauza de 45......o sa va rugati de Cosmin si Alex sa plecati acasa pentru ca ei se cred Dumnezei  ( Eliminat ) care vor sa le dai dreptul..........in primul an 1450 euro cu tot cu salariu pe tara.....mergeti oriunde.......colegi

Fugiti cat vedeti cu ochii de Kurt Beier....bani putini, timpi de odihna la frig nu se respecta.....dispeceri de doi lei....romani.......cheltuielile nu le mai vedeti.......

 100% adevarat din ce spune konasul , am lucrat si eu la ei 1 an doar pe prelata.La prelata se respecta programul dar pe frigorific la expeditia N&K faci pauza toata saptamana 9 ore pauza si pauza de 45 de ore nu o faceti doar 24 de ore, platesc ei amenzile, recomand sa nu mergeti la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.