Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Sunt firme in Romania care platesc 1500eur, chiar si mai mult.Cei care merg in Danemarca sa lucreze pt 1500 strica treaba celor care lucreaza la 2500eur.Probabil in Romania nu ii mai primeste nimeni.

Asa o fi , dar cite dintre aceste firme angajeaza soferi profesionisti fara experienta sau cu citeva luni de experienta, majoritatea cer minim 2 ani de experienta  pe TIR sau comunitate , asa ca este o alternativa buna pentru cei cu putina experienta sa mearga acolo pe 1500  euro, care  e un salariu bun pentru cei fara experienta, fata de ce li se ofera acasa.....asa ca, fiecare cauta ce e mai bun pentru el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da colegi e bine la kb dar cum au supus colegi depinde de casa de exped de disponent si de norocu care il ai dar pt un om motivat sa munceasca e o firma ok si  daca nu ar fii acei baieti cu plocoane eu cred ca ar fi mai bine pt toti si multi alti ar avea o sansa numai drumuri bune sa aveti colegi si un an nou fericit la multi ani la toata lumea!!!!!!!!!!! 8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sunt firme in Romania care platesc 1500eur, chiar si mai mult.Cei care merg in Danemarca sa lucreze pt 1500 strica treaba celor care lucreaza la 2500eur.Probabil in Romania nu ii mai primeste nimeni.

cred ca tu faci parte din categoria celor " expulzati"!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Stima la toti baietii. Da la KB lucrez. Tu tot aici cred?? Nu am nimic cu ei, s-au schimbat radical de anul trecut(in bine)., referitor la program. Cu salariu e mai delicat. Putea sa mai puna ceva acolo (300), si nea'Kurt. Totusi noi stam bine fata de altii. Masini noi, fara chei si surubelnite, nu te bagi pe sub ele etc..., ca la altii. Dispo.team.ro ma streseaza cu prostiile alea de alimentari (o fi mama cuiva la Shell),ca prea le stie pe preturi, in rest nu am nimic cu ei. Chiar multi imi sunt simpatici.  apropos... de criticat sa-i critice cei vechi, nu ,,,Vasilica,,, care are permis de o luna, isi face rodajul aici , iar dupa ii vorbeste de rau.    ne mai auzim. drumuri bune si fara gheata neagra( cum spune colegul Zsolt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Eu totusi cred ca faza cu shell-ul s-a bagat datorita "tunurilor" date in ultima vreme de dragii nostri colegi, conationali carora,  daca nu le convine salariul, mai bine isi pun in practica proastele obiceiuri decat sa isi caute alt loc de munca , mai bine platit , ca doar na ... e mai usor sa furi decat sa te spetesti cautand nu? Datorita acestor colegi, suntem bagati toti in aceeasi oala si suntem catalogati o rasa de hoti, smecheri  s.a.m.d.

    Drumuri bune tuturor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Eu totusi cred ca faza cu shell-ul s-a bagat datorita "tunurilor" date in ultima vreme de dragii nostri colegi, conationali carora,  daca nu le convine salariul, mai bine isi pun in practica proastele obiceiuri decat sa isi caute alt loc de munca , mai bine platit , ca doar na ... e mai usor sa furi decat sa te spetesti cautand nu? Datorita acestor colegi, suntem bagati toti in aceeasi oala si suntem catalogati o rasa de hoti, smecheri  s.a.m.d.

    Drumuri bune tuturor !!!

ai perfecta dreptate!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stima la toti baietii. Da la KB lucrez. Tu tot aici cred?? Nu am nimic cu ei, s-au schimbat radical de anul trecut(in bine)., referitor la program. Cu salariu e mai delicat. Putea sa mai puna ceva acolo (300), si nea'Kurt. Totusi noi stam bine fata de altii. Masini noi, fara chei si surubelnite, nu te bagi pe sub ele etc..., ca la altii. Dispo.team.ro ma streseaza cu prostiile alea de alimentari (o fi mama cuiva la Shell),ca prea le stie pe preturi, in rest nu am nimic cu ei. Chiar multi imi sunt simpatici.  apropos... de criticat sa-i critice cei vechi, nu ,,,Vasilica,,, care are permis de o luna, isi face rodajul aici , iar dupa ii vorbeste de rau.    ne mai auzim. drumuri bune si fara gheata neagra( cum spune colegul Zsolt).

salut colegu ,

eu doar ce m am certat cu disponentu ...stii de ce ? ptr ca dupa 20h conduse in 21h posibile ....nu am oprit decat sa ne schimbam cardurile .... am fost luat la "rost" ca de ce nu am mai condus 2h ...ca ce se putea intampla ...si mai stiu povesti "adevarate" despre schimbarile in bine de care amintesti.

Cei vechi sau/si piloshii nu critica ...ei lucreaza singuri , program de gravide , pauze 45h regulamentare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Red Dog, stai putin. Nu i-am luat in brate, sai pup, dar nici nu improsc cu noroi. Am spus, si sustin asta, ca este ceva mai bine decat la alte firme. Ca te-a fortat disponentul sa conduci 20h, asta este numai vina ta. In intervalul de la 9-11h, pana la 20h, adica in aprox. 10h(cat ai depasit programul), aveai timp berechet sa anunti pe cineva. Dar tu lucrezi singur, sau pe echipaj??? In cazul asta, situatia sta altfel. drumuri bune, mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu ,

eu doar ce m am certat cu disponentu ...stii de ce ? ptr ca dupa 20h conduse in 21h posibile ....nu am oprit decat sa ne schimbam cardurile .... am fost luat la "rost" ca de ce nu am mai condus 2h ...ca ce se putea intampla ...si mai stiu povesti "adevarate" despre schimbarile in bine de care amintesti.

Cei vechi sau/si piloshii nu critica ...ei lucreaza singuri , program de gravide , pauze 45h regulamentare

nu sunt nici vechi in firma asta nici pilos si nici spagar ! chestia  ca lucrez singur pe masina se datoreaza  faptului ca vorbesc bine doua limbi straine si ca am experienta !legat de progam iar nu-ti dau dreptate : nimeni de la kurt beyer nu am auzit sa te forteze sa sari peste . cine lucreaza in echipaj ori  nu are experienta ori  a vrut [ se stie cum a obtinut  ] curse unde se cara altfel de marfuri decat cele pe care le car eu : fiare , hartie ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai nou colegilor incep sa desparta echipajele din ce in ce mai multi soferi sunt lasati singuri pe masina oare le ajunge si lor cutitu la os vine criza si pe aici? Numai drumuri bune colegilor

Sa te auda Dumnezeu  ;D ...ma refer la despartirea echipajelor !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.