Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

pentru soferii din strainatate, dau spaga la cel care ma duce la o firma si care ma ia in echipaj pentru inceput, am fost in Italia vreo trei saptamani dar nu am gasit locuri libere, am condus cu un coleg dar fara bani. am trimis sute de CV -uri la firme dar doar mi-au multumit si au spus ca nu au locuri. am inteles ca functioneaza doar metoda asta cu recomandarea altui sofer si conducere la inceput in echipaj. am 42 de ani am toate documentele necesare, am condus cat am fost plecat in Italia si Franta.......daca cineva poate sa ma ajute 0731500907sau costelino18@yahoo.com..........................atentia o dau din salariu cat stabilim la inceput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

@dan1976 , ieri am facut si eu 5 luni la KB .... cine lucreaza pe frig da , nu vede  45h ( foarte rar) si se intampla sa mai sara si peste program . cu prelata e alta poveste , ei in general fac 45h. masinile le schimba cei care lucreaza cu DSV-ul si Combino , adica fac pauza la newmunster , asta ca sa nu ramana fara 45h  ;D

angajari fac , au nevoie de oameni.

obligatoriu ADR , atestat , card tahograf , card european de sanatate , cont si card in euro la raifeisen , cazier judiciar , aviz medical + psihologic.

desi cer experienta la telefon ...angajeaza si fara , daca vb germana sau engleza esti angajat 99% !

drumuri line !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu' daca ai fi citit topicul si te-ai fi interesat gaseai tot ce aveai nevoie sa stii, cauta numarul de telefon in topic, numai asteptati sa va de-a lumea mura-n gura totul pentru ca voi sunteti prea comozi

Colegul Red Dog, la DSV schimba masinile cine lucreaza cu Nicolaj la DSV Horsens sau Brondby, nu si cei de la frig

In rest drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

@dan1976 , ieri am facut si eu 5 luni la KB .... cine lucreaza pe frig da , nu vede  45h ( foarte rar) si se intampla sa mai sara si peste program . cu prelata e alta poveste , ei in general fac 45h. masinile le schimba cei care lucreaza cu DSV-ul si Combino , adica fac pauza la newmunster , asta ca sa nu ramana fara 45h  ;D

angajari fac , au nevoie de oameni.

obligatoriu ADR , atestat , card tahograf , card european de sanatate , cont si card in euro la raifeisen , cazier judiciar , aviz medical + psihologic.

desi cer experienta la telefon ...angajeaza si fara , daca vb germana sau engleza esti angajat 99% !

drumuri line !

  salut reddogule nu stiu daca te-ai mai intalnit cu Fane , am schimbat echipajul , adica numai ei eu sunt singur acum, am fost o perioada pe germania, viata , dar acum sunt pe anglia , e un pic nasoala treaba , te fugareste, doar 24 faci , n-ai parcari , toalete , doar cele cu plata si foarte rare, ce e bine depasirea pe care banda vrea muschiul tau si cand ai pus semnalul de depasire ti se face loc indiferent de aglomeratie sau graba. bafta la toti colegii si drumuri bune. itella-kolding
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal la toti colegi  in sfarsit dupa atatea schimbari am reusit sa trag pt leman alta viata parca nu mai lucrez la KB daca iti faci treaba normal tel poti sa il arunci nu te deranjeza nimeni .acuma recent am auzit ca iar desfac echipaje si cu angajatu cred ca va fii o problema pt colegi care vor sa se angajeze alceva ce sa va spun sper sa scapati si voi de dsv adica gunea nikolae etc si totu se va schimba drumuri bune sa aveti colegilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  salut reddogule nu stiu daca te-ai mai intalnit cu Fane , am schimbat echipajul , adica numai ei eu sunt singur acum, am fost o perioada pe germania, viata , dar acum sunt pe anglia , e un pic nasoala treaba , te fugareste, doar 24 faci , n-ai parcari , toalete , doar cele cu plata si foarte rare, ce e bine depasirea pe care banda vrea muschiul tau si cand ai pus semnalul de depasire ti se face loc indiferent de aglomeratie sau graba. bafta la toti colegii si drumuri bune. itella-kolding

  Salut Gabi ,

Stiu ca nu mai esti cu Fane , m am intalnit cu el la Roma ... de fapt cam de peste 1 luna tot pe Roma se duce :)

Nasol pe Anglia , stiu ca multi se plang de parcari ...poate te schimba.  Drumuri line !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se mai fac angajari la KB? Tatal meu vrea sa vina are vreo  20 de ani de experienta international...si m-ar interesa daca nu se fac angajari aici niste firme din danemarca pt ca si eu sunt aici la scoala si vrea sa vina aici...am intales ca la KB sediul e in cluj am numarul de telefon dar nu pot sa sun 0770675921..mai este acelasi numar sau sa schimbat?? Ceva firme din dk cu sediu si in romania?? sa se angajeze pe ro..Ms mult si Drumuri Bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Moderators

da da..imi aduc aminte...l a scos din sarite pe bietul coleg Nicolaj... si ce a tras el dupa aia numai el stie...iar boul de nicolaj a ramas la firma kiar daca dupa cateva luni de la evenimentul asta l au batut pana la urma 2 nemti cik de l au uscat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Kurt Beier Denmark este o firma serioasa !Sper sa am si eu ocazia sa lucrez cu dumnealor ! Fatza de alte firme care cheama la munca soferii si nu i platesc ca de ex : Contrans , Titus International , Henrik Hansen ( asta sunt din holdingul Contrans) sau ca G Uno Italia.

Nu sunt pt ,,cenzura ,, dar nu cred ca trebuia postat filmuletul , acel incident fiind o refulare psihica a unui conducator auto suparat pe dispecer ,cred ca pana la urma sar fi putut rezolva amiabil....

Va doresc drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Kurt Beier Denmark este o firma serioasa !Sper sa am si eu ocazia sa lucrez cu dumnealor ! Fatza de alte firme care cheama la munca soferii si nu i platesc ca de ex : Contrans , Titus International , Henrik Hansen ( asta sunt din holdingul Contrans) sau ca G Uno Italia.

Nu sunt pt ,,cenzura ,, dar nu cred ca trebuia postat filmuletul , acel incident fiind o refulare psihica a unui conducator auto suparat pe dispecer ,cred ca pana la urma sar fi putut rezolva amiabil....

Va doresc drum bun

Kurt Beier este o firma unde banii iti sunt virati la timp si masinile sunt in general noi .... in rest , au destule probleme de organizare , 45h care nu l vezi cand esti pe frig ...acum si  la 24h au inceput sa puna soferi care sa ti duca masina la incarcat/descarcat ...cu tine in cabina si cardul scos ... te odihnesti prin munca !!!

Cand o sa fii anuntat la tel ca banii pe luna in curs nu i mai vezi din varii motive .... te asigur ca si tu o sa l alergi pe individ cu ce prinzi in mana !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Kurt Beier Denmark este o firma serioasa !Sper sa am si eu ocazia sa lucrez cu dumnealor ! Fatza de alte firme care cheama la munca soferii si nu i platesc ca de ex : Contrans , Titus International , Henrik Hansen ( asta sunt din holdingul Contrans) sau ca G Uno Italia.

Nu sunt pt ,,cenzura ,, dar nu cred ca trebuia postat filmuletul , acel incident fiind o refulare psihica a unui conducator auto suparat pe dispecer ,cred ca pana la urma sar fi putut rezolva amiabil....

Va doresc drum bun

mda!  : vai de noi......... : :'( : :'(mai nou  la KB se cere flexibilitate... dar numai din partea  soferilor!! din cauza " amabilitatii " noastre, a soferilor am ajuns unde suntem! crezi ca apreciaza cineva asta  in sensul bun ??? eu sunt de parere ca e bine sa stim  si lucrurile bune dar si cele rele despre un eventual loc de munca !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

@geokox  ...tot ptr Leman trag si eu de 5 zile , alta viata  , dorm noapte de noapte ,am deja un 55h  si din ce mi a spus colegul ce l am schimbat aici se face 45h in fiecare saptamana.Servesc doar Dk, germania , olanda si belgia , program de pensionari ...restul nu exista :).  Am scapat de N&K si frigurile lor : In pauza de 24 , dupa nici 9h mi a trimis extradriver sa ma bage la incarcat si sa ma  duca in germania ... adik eu ce pauza aveam ?mergeam cu masina mica dupa el ...asa  m am certat cu dispeceru : daca masina se misca cu mine in pauza eu am plecat , imi spune ca daca plec imi opreste banii pe ultima luna ...ok , plec asa si cum vad primul echipaj BAG ma opresc la ei , s a albit la fata cand a auzit de polizei si BAG :)) , asta din ce mi a spus Victor de la birouri.

Drumuri line colegi ,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ei colegu ce sa mai spun lemanu e suuuuper  :-\ nu se compara nu parca lucrezi la alta firma pacat ca trebuie sa plec acasa in august sper sa ma pot intoarce inapoi sa trag tot penrtu ei in rest drumuri bune colegi PS am auzit ca vor sa faca salar 1800 la cei cinstiti adica intelegeti voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

ce faci Red Dog? vezi ca io mi am preluat aceeasi masina si frig cand am venit din concediu..poate ne vedem prin it.

pt ceilalti colegi se cauta URGENT soferi cu experienta si o limba straina, acte complete(ADR, Pasaport, etc.), la Kurt...carwe vreti acum e momentul(este august acusi cand se cauta soferi mai peste tot) :)

Drumuri line sa aveti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.