Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Problema e ca l-am sunat pe acel domn Viorel de la alimentari si mi-a zis sa-mi pregatesc actele....acum nu mai raspunde la telefon.M-a sunat sa vin joi la Cluj dar eu eram pe drum veneam din Germania acasa....OK zice el....cind ajungi in tara sa ma suni .

Il sun dar raspunde o doamna si-mi zice sa astept ca ma suna Dl Viorel....si domnul Viorel se face in continuare ca ploua....cind il sun de pe numarul meu nu raspunde !....daca il sun de pe alt numar raspunde !

-Ce intelegeti voi ?.....foarte serios Viorel asta !

La inceput m-a intrebat citeva intrebari in englza si i-am raspuns....ok ....foarte bine , mi-a zis el.Apoi mi-a dat o lista cu actele ce trebuie sa le fac m-a pus pe drumuri si acum nu raspunde la telefon !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu este un singur microbuz de 9 locuri daca ai actele te suna stai linistit au mare nevoie de soferi eu trebuie sa plec si nu am om la shimb inca microbuzu face cam 2 curse pe saptamana asa ca asteapta si numai bine la toti colegi drumuri bune ::)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tre sa ma intorc la lucru spatamana viitoare e vreun coleg care vrea schimbat si are o cursa usoara, hehe

Salut Gabi , eu am o cursa extrem de usoara , ma plictisesc de moarte , fac doar olanda , belgia , germania ...max 2500km/saptamana ...vb cu , Karoly , poate te pune in locul meu.

@George te ai bagat iar la DSV ? pe frig ? eu de aici mai plec doar pe italia si doar prelata , nu vreau sa mai aud de frig :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

sal Cornele!

Nu mai sunt la DSV de 3 ani..am 2 ani de cand sunt numai la Dan Cargo, si un an de cand stau la Brondby..Acu plec pana in Pl sa fac revizia si dupa aia la Lugano(CH) o singura descarcare cu medicamente si dupa aia o...bat in cap prin italia astept sa mi dea ceva ..ca deja e saracie si stam degeaba..

Drumuri line la toti colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am lucrat acolo in martie 2007. Eu gelu torgie am fost primii soferi,aveam 19 ani, ce frumos a fost,,, mereu mia plăcut kuweit beier.de atunci am lucrat pe la vrea 10 firme,,, dar nicăieri nu mam simțit ca la kurt beier.as mai vrea sa mai lucrez o luna cu nikolai si cu hans.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut "razviky" cauta prin paginile din topicul asta o sa gasesti un nr de telefon....D-nul Viorel si vorbeste,gasesti si toate actele necesare pt angajare.....Bafta....Daca ai mai lucrat aici si nu te-ai despartit cu cantece de ei te primesc fara griji.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare gabi si cornel .. ce faceti ? eu de vineri stau la barcelona si azi e marti si nu am nici o veste pt incarcare ... m-au dat pe prelata la scan iberica dar simt ca o iau razna de atata stat nu stiu ce sa fac cred ca ma duc iar la N&K trecea timpu mai repede !! va salut drumuri line .. Alex (ex FOR-847) ::P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegilor!..Am nevoie de niste informatii..in legatura cu firma Kurt Beier!...M-a sunat tata astazi din Suedia..si cica a vorbit cu un sofer de la Kurt.Si i-a cerut niste detalii despre firma aceasta.Mi-a spus ca e bine, banii sunt virati la timp, 3 luni comunitate si o luna acasa.Cica iau si soferi in echipaj!Eu am 19, ani...am categoriile necesare pt angajare.(C+E) + Atestat profesional si Card tahograf....O intrebare majora am:..E nevoie obligatoriu de ADR?..si pasaport valabil?...Am dori sa ne angajam amandoi in echipaj...Experienta nu am multa...aproximativ 4 luni, deoarece acu' am terminat liceul..si nah..bacu' si alea alea!..Astept raspuns..Drumuri bune la toti colegii!;)..Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Drumuri line colegii , maine dau din "baschet" spre casa , apropo ...daca va place elvetia ...IDS ...cursa usoara ..si pauze grupa mare ! :) sa ne auzim cu bine !! :):P

am intrat la ids pe 4 august dar nu  cumva erai din iasi?cristi?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

salutare gabi si cornel .. ce faceti ? eu de vineri stau la barcelona si azi e marti si nu am nici o veste pt incarcare ... m-au dat pe prelata la scan iberica dar simt ca o iau razna de atata stat nu stiu ce sa fac cred ca ma duc iar la N&K trecea timpu mai repede !! va salut drumuri line .. Alex (ex FOR-847) ::P

te-a lasat singur Fane?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am permis de conducere B,C,E, atestat TIR, agabaritice, ADR, card tahpgraf. Caut si eu un partener cu experienta pe comunitate de la care sa "fur " putina meserie. Pt. contact 0747279157, 0749515458 sau sisif2006@yahoo.com. Va multumesc anticipat.

...stie cineva o adresa de mail de la ei, dar din Cluj...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

trebuie musai sa ai ADR..dar daca vii in ekipaj cu "batranul" tau nu stiu ce sa zic...si trebuie si pasaport si limbA STRAina si ceva exp..

s au schimbat multe iar la noi, l au dat afara si pe Viorel(saracu') si acum sunt alte reguli..dar, fiecare cu norocul lui..

Drumuri line la toti colegii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.