Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Aveti grija colegi care sunteti la kurt ca au inceput sa arda la salariu,yo am fost unul dintre cazuri.am plecat acasa si cand a venit data ca sa imi vireze salariul am primit doar jumatate si am sunat la firma si am fost informat de ionut ca a fost o problema cu pontajul meu.am trimis bonurile tahograf si dupa aceea am asteptat 3 luni in care nu ma primit nimic.aveti grija,va salut si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aveti grija colegi care sunteti la kurt ca au inceput sa arda la salariu,yo am fost unul dintre cazuri.am plecat acasa si cand a venit data ca sa imi vireze salariul am primit doar jumatate si am sunat la firma si am fost informat de ionut ca a fost o problema cu pontajul meu.am trimis bonurile tahograf si dupa aceea am asteptat 3 luni in care nu ma primit nimic.aveti grija,va salut si drumuri bune!

pai dupa 3 luni ne atentionezi colegule? sau nu ne spui totul !nu-i ridic in slavi dar la capitolul asta [ bani ]  n-am ce le  reprosa , si esti primul pe care-l aud sa se vaite !daca e adevarat  100 %  imi pare rau pentru tine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da in privinta salariului nu am auzit pe nimeni sa se planga dar se poate gresi cel mai bine cum si ionut a spus anuntati urcarea si coborarea de pe camion in rest numai bine si drumuri bune colegilor 8)

salut colegu ,

probleme ca banii au fost la mai multi soferi , inclusiv eu cat am tras ptr leman apaream ca fiind in concediu , au fost ceva greseli la pontaje dar s a rezolvat

intre timp kurt beier a renuntat la dsv esbjerg , au ramas cateva masini acolo ....din pacate  :(  si uite asa am ajuns din nou la n&k , tot italia , tot singur.

drumuri line .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Members

Mda ,  incompetenta disponentilor si in mod evident prostia noastra isi spune cuvantul .... dupa 18 septembrie pana in 18 octombrie am nici mai mult nici mai putin de 14800km , am condus 201h , fara pauze de 11h intre perioadele de condus sau 45h la sfarsit de saptamana. Sunt curios in ce tara e amenda mai mare in caz ca imi controleaza cineva cardul ?! Mai nou am peste 30zile fara dk , doar germania , franta , belgia si nelipsita italie ... majoritatea pauzelor , fie ca sunt de 9h sau 24h se fac unde incarci/descarci , adica fara masina de spalat / uscat , dusuri . In conditiile astea eu plec de la ei curand , dar vreau sa le fac o bucurie de cat mai multe mii de euro.

Drumuri line colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca poate sa-mi dea si mie un coleg un nr. de tel de la ei?

+45 25289689 marian rares

L-am gasit cu un simplu search pe topic.....ar fi bine pe viitor sa folositi functia "Cautare" inainte de a pune niste intrebari la care aveti deja raspunsul cu cateva postari inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii....de ce sa le faci o bucurie de mii de eur Red Dog?  NU te tine nimeni cu forta pe cursa aia te poti duce pe altceva, trebuie doar sa vorbesti,sa insisti  pana iti da altceva......nimeni in firma asta nu e tinut cu forta pe un anumit traseu....iar eu ca DSV-ist iti spun ca stiai de la bun inceput cum se lucreaza cu DSV-ul asa ca ...............de comentarii suntem toti buni .....lumea nu se termina la Kurt Beier suntem liberi sa plecam oriunde oricand ,iar daca acceptam  sa stam la Kurt inseamna ca acceptam lucrurile bune si rele asa cum ele exista la oricare alta firma......Bafta si drumuri bune sa aveti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu  mamitzoiu daca poti sama ajuti cu un nr de tel ca salariu in convine ,dece vorbesti de colegu di husi ,a inebunit nu .nu te obliganimeni sa conduci ca nebunu daca nu esti platit asa ca mai laso moale nu  mai vorbi ca eu am lasat un permis pe comunitate dami numarul dela firma ca ma duc si maine sa vedem care problema daca vrei lasami mesaj òpe adresa asta gionboss@yahoo.it sau sunama pe nnr asta 3801332000 nu va mai credeti soferi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegu  mamitzoiu daca poti sama ajuti cu un nr de tel ca salariu in convine ,dece vorbesti de colegu di husi ,a inebunit nu .nu te obliganimeni sa conduci ca nebunu daca nu esti platit asa ca mai laso moale nu  mai vorbi ca eu am lasat un permis pe comunitate dami numarul dela firma ca ma duc si maine sa vedem care problema daca vrei lasami mesaj òpe adresa asta gionboss@yahoo.it sau sunama pe nnr asta 3801332000 nu va mai credeti soferi

  daca conduci tot la fel cu  te exprimi ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii....de ce sa le faci o bucurie de mii de eur Red Dog?  NU te tine nimeni cu forta pe cursa aia te poti duce pe altceva, trebuie doar sa vorbesti,sa insisti  pana iti da altceva......nimeni in firma asta nu e tinut cu forta pe un anumit traseu....iar eu ca DSV-ist iti spun ca stiai de la bun inceput cum se lucreaza cu DSV-ul asa ca ...............de comentarii suntem toti buni .....lumea nu se termina la Kurt Beier suntem liberi sa plecam oriunde oricand ,iar daca acceptam  sa stam la Kurt inseamna ca acceptam lucrurile bune si rele asa cum ele exista la oricare alta firma......Bafta si drumuri bune sa aveti.....

Ptr ca nu ma schimba si ptr plecat acasa imi spun ca sunt alte programari inaintea mea ... las o moale cu DSV ul , acolo a fost si este boierie ptr cei care au ramas , nu am auzit pe nimeni sa , se planga. Nu stiu exact la ce speditie sunt , am CMR uri de N&k , CARP , ETAG .

Daca oi fi varu , nepotu , cumnatu sau fratele nu stiu cui ... e normal sa te simti "ars" .... ca idee : am becuri arse , nu am ulei ptr completare , bazinul de la stergatoare nu a mai vazut lichid de mult ( e buna si apa)  nu mai am CMR-uri , plicuri .... mai exact cam tot ce completezi cand ajungi in padborg.

Sa ti mai spun ca am intalnit coleg in Belgia ( la aceiasi speditie cu mine ) venit de peste 3 saptamani , nou in firma ....manca alune cu zahar ... a terminat toata mancarea si astia inca nu au binevoit sa i trimita acel avans de 200euro.

E usor sa vb cand esti pus bine !

Drumuri line colegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Red Dog.....nu am fost,nu sunt si nici nu o sa fiu pila cuiva in firma asta,am venit pe propiile puteri aici.Pot sa-ti spun ca am avut si eu probleme asemanatoare tie,chiar si acum nu pot spune ca sunt pe o ruta care ma multumeste dar am venit pregatit de acasa pt orice.Poti rezolva problema ta dar trebuie sa fi creativ si nu nervos....cu nervi si suparare nu o sa rezolvi nimic mai ales daca te iei cu ei la cearta prin telefon.....foloseste-ti mintea si vei reusi.

Cat despre colegii care mancau zahar cu alune.........nu e posibil ca nou angajat sa vi de acasa cu praful de pe toba in buzunare,trebuie sa vi pregatit cu minim 500 eur si asta pt ca nu sti la ce sa te astepti cand vii sa lucrezi pe comunitate,nu sti daca firma te tine angajat (poate nu esti pe placul lor)......in concluzie sa vi fara bani la munca pe comunitate ca nou angajat este cea mai mare graseala pe care multi o fac.

Altceva......Pt cei noi care intrati pe aici si vreti sa va angajati pe comunitate NU repet NU mai veniti fara bani....

1:Nu sti cand nimeresti un magazin pt cumparaturi (opriti pe drum in DE si luati cate ceva pt o saptamana )

2:Ia-ti ceva mai multe schimburi pt ca nu sti ce traseu nimeresti,nu sti cand gasesti un dus ,o masina de spalat...etc

3:Tine pregatiti 20-70 eur pt internet pt tara in care vei sta mai mult (folositi stick-uri de acasa chiar daca sunt Orange sau Vodafone le puteti decoda fara probleme si costuri doar trebuie sa cautati pe Google)

4:Luati-va un bidon de apa de 20l.....este mai mult decat necesar.

5:Cititi cu atentie si alte topicuri din forumul Soferii.ro,veti gasi informatii cu tot ceea ce este necesar sa aveti la voi.

Bafta si drumuri bune.........sper ca v-am fost cat de cat de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

aquabluedod!! tu kiar le stii pe toate mane!! am lucrat si io la DSV acum vreo 3-4 ani cu Nicolaj si nu am amintiri plea placute...ca sa fiu scurt,cand faci 18mii km singur in 3-4 sapt nu ai cum sa fii prea fericit...sau tu  numai dormi mananci sau faci cate o L.BA cateodata?am lucrat si la N&K cam o luna...nu e vb de fugareala cat e faptul ca se lucra in ekipaj  iar io cum sunt cam ..."mititel" ma cam deranjeaza..sunt de vreo 3 ani la Dan Cargo, a  fost ok pana acum vreo 3 luni cand s au facut ceva restructurari vis a vis de nr de camioane de la Kurt in cadrul D.C. (cam peste tot adik la cam toate expediitiile s a cam intamplat asta) si acum am ajuns io si inca cativa care ne am bagat in seama si am fugarit masinile sa facem treaba la mai multe masini...asta inseamna mai multa fugareala...nu mai da cu var expeditia ta si/sau firma asta...nu am nimik cu kurt sau firma lui, dar problema este ca a inceput fugareala iar , kurt nu te lasa sa pui magnetul te certi cu dispo pt program, faci kmsi ajungi la concluzia ca nu esti platit indeajuns pt munca pt care o prestezi...si inca un punct de lamurit pt tine...nu este vb ca te tine cineva cu fortala o expeditie, NU TE LASA EI sa pleci sau sa skimbi exp , am incercat asta de mai multe ori vb cu Ionut, am skimbat "stilul" meu decondus, adik fac pauze dese si nefondate numai ajung la termen la dest. si tot degeaba...de cate ori sa insisti mah colegule?! iar de skimbat firma da, se poate! am gasit mai multe posibilitati si la 1800 si 2000 sau 2200, dar nu este vb numai de partea financiara sau stres aici..DACA esti SOFER si ai lucrat mai mult timp intr un colectic sa stii ca cel mai mult conteaza COLEGII care i ai si apoi restul problemelor tale, ori la Kurt sunt intr adevar ceva colegi de treaba(au mai ramas putin dar asta este) cu cared sunt mandru ca sunt coleg si sper prieten cu ei..Astra e colegukle, mai invata soferie mai lasa bidineaua aia ci caredai cu var pe cine si cand trebuie si fiu OM in primul rand si apoi...profesor, preot sau ce vrei tu..

Hai bafta multa si ...Drumuri line fara capre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

a...si scuze pt eventualele si sigurele greseli pe care le am facut(mai sus ma refer la scris) dar sunt atat de "odihnit" dupa o sapt cu 3 curse dus intors din NL, B, Si F ca numai pot de bucurie ca am ceva timp liber sa scriu si io pe forum

Haidi pa..

P.S. iar tu Cornele(red dog) daca ti face omul semn din faruri mai rasp si tu mane...sau poate ai si statie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de unde luam card de sanatate european?

Salut. Cardul de sanatate il obtii, in baza unei cereri si a indeplinirii catorva conditii (vechime in munca si/sau platesti o suma ) de la Casa judeteana de Asigurari Sociale. CAS, pe scurt, exista in fiecare oras resedinta de judet. Vezi aici. http://www.cnas.ro/cjas/contacte. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna! M numesc Chis Emeric si sunt din Oradea,as dorii sa lucrez ca sofer pe camion,am toate categoriile si atestatele de toate tipurile,de la persoane,substante explozive,marfa,si gabarit depasit.Limbi straine Engleza foarte bine scris citit Nr meu de tel este.0757693193.

Spersa-mi da-ti un raspuns.

Multumesc de intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.