Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Domnule Administrator, va rog respectuos sa nu inchideti si acest topic din simplu motiv ca exista oameni care sunt interesati de soarta acestei firme cat si de condiitile de angajare .Rog si utilizatorii acestui forum sa pastreze un limbaj adecvat pentru a continua "povestea de viata" spusa de conationali trecuti prin asprele incercari ale vietii.Dupa cum observ discutiile s-au purtat cat de cat civilizat fata de alte teme incepute iar inchiderea topicului e o decizie incorecta din punctul meu de vedere.Exista si alte metode de a pune capat divergentelor aparute intre useri. ( gag utilizator , ban utilizator ...  ultim caz inchiderea topicului.)

De ex; asteptam raspunsul colegiilor in legatura cu noua salarizare implementata la K.B si noile impresii.

user-horis

Nu  te cred salariu e 1500 e fix , eu plec azi la ei la Cluj

Sarbatori fericite ! Drumuri cat mai line ...

Mutumim pentru promtitudine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru laur. primul meu salariu ca sofer a fost 800 de marci( pentru cei ce nu stiu, marca era moneda germana, cand soferia inca era o meserie). o firma la care s-a castigat 1800 de euro chiar si ca incepator era pettenon logistic. din nefericire pentru tine nu poti sa mai mergi acolo pentru ca s-a inchis. poti sa ghicesti din ce cauza? iti dau un indiciu. firma se ocupa cu transportul de autoturisme. si a angajat si incepatori. poti sa iti dai seama cam cum au incarcat baietii 9 autoturisme noi pe un camion pe care nu l-au vazut in viata lor? si la fel ca si tine erau de parere ca pentru orice gafa a lor, tot experimentatii erau de vina. ca doar eu de aia eram platit la fel ca ei. sa incarc 2 camioane si ei numai sa invarta de covrig. asa ca nu mai da vina pe altii. daca vrei sa inveti, intreaba orice si nu cred ca nu o sa se gaseasca vreun veteran din asta pe care il blamati voi sa iti raspunda. dar nu astepta sa faca altineva munca in locul vostru. respectul nu il poti impune. respectul se castiga. nu te obliga nimeni sa ramai pana la pensie la o firma unde nu iti convin conditiile. cand nu iti convine ceva, schimba. altfel degeaba stai si te plangi. parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Firma Kurt Beier din Danemarca angajeaza soferi profesionisti pentru comunitatea europeana.

Cerintele minime sunt :

- 2 ani vechime pe comunitatea europeana

- certificat ADR

- cunoasterea limbii engleze sau germana la nivel mediu.

La angajare NU SE CERE NICI UN COMISION IAR TRANSPORTUL ESTE ASIGURAT DE COMPANIE.

Pentru angajare trebuie sa trimiteti CV la vch@kurtbeier.dk

Informatii suplimentare la telefon: +40 770 675 921

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnilor colegi sau viitori colegi,daca aveti nelamuriri referitor la salarizarea din Kurt Beier,sunati la numerele care la gasiti aici si intrebati efectiv cum stau lucrurile.In lumea camionagiilor intotdeauna vor exista asa zisele "Zvonuri de Parcare".

Cel mai corect si cel mai simplu,pui mana pe telefon si te interesezi exact care este adevarul.

Bafta si drumuri bune sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!

Ma intereseaza absolut tot despre Kurt Beier :daca angajeaza sofer 2 ,daca ai sansa sa fi coleg cu un sofer roman  ce conditii sunt . Mentionez ca sunt incepator desii am categoriile din 2007 dar am stat legat la o firma de distributie pe 3,5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

seara' buna...in sfarsit am reusit sa ajung si eu acasa dupa "lupte crancene" cu cei de la office vis a vis ca nu sunt soferi de schimb...treaba la kurt s -a stricat si se va...imputi mai tare in urmatoarele luni...si ca sa contrazic pe unii colegi care au postat anterior, cea mai buna solutie este sa te convingi singur cum sta treaba la o firma adica sa pleci la ei sa muncesti macar o luna  si daca nu iti convine poti sa pleci ca nu te tine nimeni cu forta...nu va luati dupa zvonuri de parcare, pentru ca intotdeauna se va gasi cineva care sa nu fie multumit si sa dea cu "firma de pamant" sau un lingau care s- o dea cu var si iarasi, sa va duca in eroare...iar de dat tel nu va ajuta decat sa aflati ce se cere si in mare parte ce va ofera ei ca angajator, iar aici iar o problema cei care sunt acolo sa va raspunda sunt la 3000 km de firma mama si nu cunosc cu adevarat ce se intampla iar interesul lor este sa faca firma cat mai roz si sa aduca cat mai multi soferi cu experienta..

Iar pentru ceilalti colegi, da se angajeaza iar la kurt inclusiv incepatori, ceea ce nu stiu sigur este vorba de salarizare, am auzit  la colegii de pe camere ca cica cei noi au venit pe 1300 pe luna iar dupa un contract (3 luni) daca se intorc din concediu le vor face si lor 1500, iar cei fara experienta  sunt dati ca sofer 2 pt 1030 pe luna iar dupa un contract daca sunt "valabili" trec si ei la 1500..

ce pot sa va mai zic...este in interesul tuturor ca sa stie o limba straina nu atat ca le cere la angajare ci ca sa iti impui si tu puctul de vedere  vis a vis de program incarcari, tonaj,etc adica sa stii sa te certi cu disponentii ca altfel..al LOR esti!!

Sa aveti drumuri line

te rog sa scrii corect,fara K,vb,si tot asa,mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Firma Kurt Beier din Danemarca angajeaza soferi profesionisti pentru comunitatea europeana.

Cerintele minime sunt :

- 2 ani vechime pe comunitatea europeana

- certificat ADR

- cunoasterea limbii engleze sau germana la nivel mediu.

La angajare NU SE CERE NICI UN COMISION IAR TRANSPORTUL ESTE ASIGURAT DE COMPANIE.

Pentru angajare trebuie sa trimiteti CV la vch@kurtbeier.dk

Informatii suplimentare la telefon: +40 770 675 921

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Anonim84 te inseli.eu personal sunt angaajt din 2010 fara ajutorul cuiva fara spaga fara pile cu c.v trimis pe site apoi sunat de catre ei .am plecat pe banii mei la interviu cu masina personala si cu sange-n c....e.Am dat interviul prima data la telefon in limba engleza apoi la garaj testul de conducere,s-a batut palma pe 1300 euro la acea data si primul salar si de atunci incolo a fost de 1500 la timp si constant.Deci ei au zis ca dau 1300 apoi am vazut ca imi vad de treaba si LAS CAPUL PLECAT  si  au dat 1500 ...de ce? nu stiu si nu ma intereseaza...

Plecati fratilor la munca sa poata sa vina colegii acasa de craciun,aveti obraz subtire.... :) :) :)

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Vrei sa muncesti si sa iti vezi de treaba ...baga la Kurt,fii sigur pe tine si ai sa reusesti la testul de conducere..acum cred ca il vei da la Cluj cu Dl.Voicu...dar daca pleci cu premiza ca nu esti bun de nimic,ca nu vei fii in stare sa te descurci mai bine stai acasa si scrii pe forum.Eu zic sa incerci ca nu ai nimic de pierdut.

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asa este la inceput de drum,multi baieti fara experienta vor sa lucre pe extern pt singurul lucru,banii,dar e greu daca nu ai macar putin habar de volan si daca nu ai iesit din tara,e greu,am vazut si eu pe pielea mea cum se lucreaza afara si am realizat ca cine iti cere putina experienta nu o cere degeaba.chiar daca stapanesti o limba de circulatie internationala tot nu e suficient,nu zic,au fost si cazuri in care soferul a avut noroc si s-a angajat fara experienta,dar sunt putine cazurile,tot ce trebuie la inceput de drum este un sprijin din partea cuiva care sa te indrume si sa te invete cate ceva,dar ce sa zic,multa bafta tuturor si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii cu experienta la Kurt, spuneti-mi si mie va rog se respecta timpul 'sejurului'?? Adica 3 luni? Sau din 3 se fac 4 si tot asa?? Si timpul petrecut acasa e direct proportional cu cel lucrat? Adica te lasa in plus acasa daca stai mai mult de 3 luni? As dori sa fiti sinceri.....Multumesc. Concedii placute si sarbatori Fericite alaturi de familie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.