Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Am sunat trei zile in continuu la ei de dimineata pana seara si a patra zi a raspuns un domn care era foarte revoltat ca de ce am sunat la ora 17 ca nu mai e program decat pana la 16 si ma expediat prin niste cuvinte nu tocmai frumoase    PRIMA IMPRESIE DESPRE KURTBEIER nu foarte buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

DucuHD, in principiu se respecta  perioada de 3 luni si cu o luna acasa, dar daca vrei sastai mai mult acasa nu i bai anunti la sediu la cj faci o cerere de cfs pt cate zile vrei si e ok. important e sai anunti din timp ca vrei sa stai mai mult acasa

sarbatori fericite cu drumuri...deszapezite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

D-nule Voicu, de ce nu spuneti tot adevarul??? Daca nu aveti timp sau dorinta, o fac eu, (reclama din interior)

Nu vorbesc de toate expeditiile ci de unele cu care am lucrat (fara sa dau nume) la KB

1 nu exista pauza de 45h saptaminal, in 3 luni am avut 3 pauze de 45 dintre care 2 au fost intimplatoare p/u ca am descarcat simbata si nu era nimeni sa-mi dea programa noua.

2 ziua de lucru (nu de condus)  are mereu 15 ore

3 pauzele zilnice in saptamina sunt de 3 ori 9h  si 3 ori 11h fara recuperare, daca faci pauza de 9h10 min apoi imediat suna telefonul si se face roshu, precum ca dupa 9h si un minut deja tre sa iesi din parcare.

4 exact asa e si cu pauza de 45 min

5 permanent incepi programul pe la orele 01.00/ 02.00 ca mereu au incarcari/descarcari pe la ora 6 dimineata la 400-500km distanta.

6 soferul in aceasta firma nu e OM ci e un ciine, nu are dreptul la nimic, p/u ca OM in aceasta firma este expeditorul, care lucreaza de la orele 8 pia la 17, 5 zile/sapt daca e vorba de grupaj, uiti de mincare in ziua respectiva, caci altfel nu reusesti.

7 camioanele nu au mai mult de 350 000km, insa daca iaintea ta a lucrat un "porc", apoi o sa mirosi dupa el toata perioada de lucru.

Un lucru pozitiv este ca sunt corecti cu banii, putini, dar in timpul stabilit si in marimea stabilita,  se vede ca la impartirea salariilor, nu participa romanii :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi nu vreau sa descuraej pe nimeni dar firma Kurt Baier este condusa de disponentii romani. acestia au devenit disponenti din simpli soferi care au plecat afara pt un trai mai bun.acesti asa zisi colegi angajeaza la greu in perioada sarbatorilor pt ca le pleaca oamenii in concediu si nu au garantia ca se mai intorc.te iau faci o cursa doua dupa care te tin pe camera in Germania la newmunster.in functie de cat esti de darnic poti ocupa un post in locul celor care nu se mai intorc.La fiecare salar decontezi la acesti colegi un carton de Kent si o sticla de Wischi.Daca nu esti darnic ai bilet rezervat la primul microbuz spre Romania.Nu stiu daca sa schmbat ceva,ceea c nu prea cred pt ca acolounde este roman sef treaba este imputita si atentie esti amenintat cu locul de munca daca nu pui magnetul.Nu pe moment cand vi acasa nu te mai intorci.Viorel de la cluj care este seful din Romania iti spune ceve iar in DK se schmba instructajul.Posibil ca si viorel isi primeste dreptul de la cei din DK ca prea le-a dat mana libera sa taie si sa spanzure.DE program nu mai vorbim.15h zilnic,nu mai mult de 9h pauza ca te suna si iti spune disponentul ca dormi cam mult,pauza de weekend de 45h exista numai in viziunea lor.daca iei amenda pt program iti arunca pastila ca ai fost instruit in ROMANIA si ca tu nu ai respectat programul.DIn punctul meu de vedere simati colegi ATENTIE si daca vreodata ajungeti in diferite functii cum au ajuns cei de la firma pe care o judecam acuma sa nu uitati chinul si traiul prin care ati trecut pe timpul cand ati tras de covrig.MULTA SANATATE NOROC FERICIRE SI LA MULTI ANI.DRUMURI BUNE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

aa.. si inca ...o completare la ce am scris anterior vis a vis ca se cam strica treaba la kurt.. Azi am avut neplacuta surpriza sa patesc si eu ce au patit si alti colegi de la mine de la kurt, adica sa greseasca cei de la contabilitate (sper sa fie asta motivul nu altceva ca nu stiu sa le fi gresit cu ceva) si in loc de 1500 mi -au intrat in cont numai 850  euro, acum inainte de sarbatori a picat "la fix". Binenteles ca eu ca orice roman mi -am facut cumparaturi de craciun am luat si cate ceva nou in casa din ce am strans si asteptam ziua de azi sa ma iau un salariu complet ca sa m rezolv cu dintii..am ramas si cu dintii in mana si cu "aia" in gura cred ca abia pe 25 ian o sa se rezolve treaba ... repet sper sa fie o greseala a celor de la contabilitate si nu alt motiv cum au patit altii de le- au tras banii disponentii pe terte motive nefondate si saracii soferi se cearta si acum cu cei de birouri(banii nu i -au mai vazut pt ca acel disponent i -a bagat practic in buzunarul lui , kurt la dat afara si soferul a ramas si el cu aia in mana)..

Stiu ca sunt si unele "personalitati" care verifica forumul acesta periodic ca sa se mai puna la curent cu barfele, si chiar sper sa se mai intample asta pt ca marea majoritate dintre ei ma cunosc dupa nickname si pt o nedreptate ca ceea ce m i s a intamplat pot sa se astepte si ei la "cei mai bun" din partea mea...chiar daca nu or sa mi mai dea ultimele 2 salarii si interdictie pe DK..

Veniti ...veniti colegi la kurt!!! A fost bine si frumos pana au umplut birourile cu romani incapabili..

sa aveti Craciun fericit cu drumuri fara gheta sau/si  zapada consum de volvo si bani la portofel!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

pacat ca incearca unele ca astea , ei vor sa vada ce poate face un om, dupa ce este furat din munca lui cinstita, George te sustin, sunt colegul din iasi care a plecat pe 1dec acasa, ne-am intalnit la cam6, SUCCES.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Firma Kurt Beier din Danemarca angajeaza soferi profesionisti pentru comunitatea europeana.

Cerintele minime sunt :

- 2 ani vechime pe comunitatea europeana

- certificat ADR

- cunoasterea limbii engleze sau germana la nivel mediu.

La angajare NU SE CERE NICI UN COMISION IAR TRANSPORTUL ESTE ASIGURAT DE COMPANIE.

Pentru angajare trebuie sa trimiteti CV la vch@kurtbeier.dk

Informatii suplimentare la telefon: +40 770 675 921

  Stimabile domn Voicu, nu este nevoie sa ne incarcati pagina cu repetarea anuntului, nu suntem orbi nici prosti. In Romania vi s-a dus vestea ca sunteti o societate "serioasa si de treaba ".

  P.S.  : Astept raspunsul la intrebare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cel mai rau este ca majoritatea care posteaza de rau , pleaca in concediu si ghici ce? Se intorc tot la Kurt.........ironie sau ce?

In multe privinte firma este serioasa,in alte privinte nu-si poate tine seriozitatea,peste tot e la fel.

Si daca e asa rau de ce se intorc o gramada inapoi si sunt colegi de ani de zile angajati?

Nu mai poluati anuntul aiurea,nu va obliga nimeni sa va angajati aici,dar una peste alta este un job decent pt noi romanii.

Craciun fericit colegii si drumuri uscate sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Craciun Fericit si frumos va doresc colegii de prin parcari,aveti grija de voi si sa ne vedem cu bine pe drumuri uscate.....Bafta tuturor inclusiv celor de la birouri chiar daca uneori ne mai rupem gatul la un telefon incins,tot colegi suntem.

Macar pe perioada sarbatorilor da-ti dovada de intelepciune si nu mai scrieti toate balariile aici pt ca nici noi soferii nu suntem tocmai sfinti iar D-zeu e sus si vede TOT.

Costeleeee....da drumu` la soba....incinge gratarul......fierbe vinu`....ca sunt pe aproape....vin cu porcu`........... ;D8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

D-nule Voicu, de ce nu spuneti tot adevarul??? Daca nu aveti timp sau dorinta, o fac eu, (reclama din interior)

Nu vorbesc de toate expeditiile ci de unele cu care am lucrat (fara sa dau nume) la KB

1 nu exista pauza de 45h saptaminal, in 3 luni am avut 3 pauze de 45 dintre care 2 au fost intimplatoare p/u ca am descarcat simbata si nu era nimeni sa-mi dea programa noua.

2 ziua de lucru (nu de condus)  are mereu 15 ore

3 pauzele zilnice in saptamina sunt de 3 ori 9h  si 3 ori 11h fara recuperare, daca faci pauza de 9h10 min apoi imediat suna telefonul si se face roshu, precum ca dupa 9h si un minut deja tre sa iesi din parcare.

4 exact asa e si cu pauza de 45 min

5 permanent incepi programul pe la orele 01.00/ 02.00 ca mereu au incarcari/descarcari pe la ora 6 dimineata la 400-500km distanta.

6 soferul in aceasta firma nu e OM ci e un ciine, nu are dreptul la nimic, p/u ca OM in aceasta firma este expeditorul, care lucreaza de la orele 8 pia la 17, 5 zile/sapt daca e vorba de grupaj, uiti de mincare in ziua respectiva, caci altfel nu reusesti.

7 camioanele nu au mai mult de 350 000km, insa daca iaintea ta a lucrat un "porc", apoi o sa mirosi dupa el toata perioada de lucru.

Un lucru pozitiv este ca sunt corecti cu banii, putini, dar in timpul stabilit si in marimea stabilita,  se vede ca la impartirea salariilor, nu participa romanii :(

si cand ai tu o problema nu raspunde nici dracu la tel. :D

Colegi au dreptate doar ca exista si spediti unde se lucreaza la program si este ok doar ca acolo ajungi cam greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare la toti soferii de la Kurt Beier. Am lucrat la firma asta 2 ani 2008  si 2009 am tras pt keuhne nagel Taulov si pot spune ca sunt foarte multumit de conditiile de lucru de la aceasta firma,am intrerupt lucrul acolo din cauza unui deces in familie si acum as vrea daca s-ar putea sa ma intorc inapoi. Nu am avut probleme acolo si NIMENI din staff nu ar putea sa spuna despre mine ca nu mi-am facut treaba. Daca poate cineva sa-mi scrie un nr de tel sa iau legatura cu Cristian sau Bogdan sau Laszlo ii multumesc anticipat. Sarbatori fericite si...Drumuri bune!...Gicu este numele meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

colegii rugaminte mare,cine vine de acasa dupa sarbatori,imi aduce-ti si mie va rog o reductie MICA pentru butelie?

o puteti cumpara fie de sus de la Miercurea Sibiului,fie de la Ciucea de la route 66 in drum spre Oradea

Pe langa ca va dau 10E pe ea,extra bonus este si bere :D

multumesc anticipat si va urez un an bun si mega productiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tot din interior iti spun eu ca telefonul suna in continuu. Sunt angajatii nostrii care doresc sa se intoarca la munca. Oare si-ar mai dori sa vina in conditiile pe care le eunumerezi acolo ?

Si sa-ti mai spun un secret: Calculul si impartirea salariilor tot romanii le fac.

Deoarece singurele mesaje postate si repetate au fost in cadrul acestui subiect am rugamintea ca sa ma lamuriti si pe mine daca si in ce functie lucrati in aceasta companie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua...am mai lucrat la kurt beier in 2008 si 2009 am tras la keuhne nagel taulov,as vrea sa ma intorc la kurt beier daca se poate,scrieti-mi va rog cand va pot suna.Sunt disponibil de a pleca incepand de azi oricind.Multumesc.

Nu mai facem angajari deocamdata dar poti suna  la +40 770 675 921 si te putem program probabil pentru luna Februarie in functie de nevoile speditiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.