Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Salutam pe domnu Manuel.Placuta ta e la Ciprian pe bord am vazut.Bravo mey tu acasa si placuta prin Europa.

Salutam pe domnu Adi Bosniacu.Maine ajung in Padborg si trebuie sa ne intalnim la o ciorba langa vagon ca sunt plin pana in usi.

Salutam pe domnu Mosu.Cam tarziu ai descoperit forumul asta fratioru.Sau nu ai avut interes sa cauti un forum pe net?Esti un sofer de criza?Am intalnit multi soferi in Europa care miau vazut placutele din parbrizul camionului care imi arata numele nick-ul si apartenenta la comunitatea manivelelor si care au zis......AAAAAA am facut si eu un cont pe forumu ala cand cautam de munca da nu mai intru acuma.!!!!!!!!! Si ia ghiceste....99% erau tamplari sau patiseri convertiti in soferi de criza financiara.HAHAHAHA!! Romanul are o vorba ....Nu uita de unde ai plecat!!!! Iar colegii de la Kurt Beier care ma cunosc personal stiu si pot sa confirme aici pe forum ca nu sunt un pupator.Deci...ne facem prieteni?? Drumuri bune sa ai colegu!! :ymhug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi!

Dane...te astept cu drag la Padborg, ma gasesti aici, nu cred ca plec pana ajungi tu, poate ajunge si Vali (era la DSV Horsens la incarcat si urma sa coboare la noi).....langa vagonul tau .....eu nu am masina inca...se lasa asteptata :)) dar ne descurcam si asa in conditii de avarii

colegu volvodk nu am bagat cardul :(( nu am unde pentru ca de cand sunt eu aici au fost doar 2 colegi care s-au urcat pe masini, dar nu dintre noi cei veniti de acasa, ci colegi care au schimbat speditiile la care erau (ca nu le convenea) cu altele pe care mai fusesera si le cerusera iarasi..tu nu ai plecat inca?am vazut ca si tu asteptai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutam pe domnu Manuel.Placuta ta e la Ciprian pe bord am vazut.Bravo mey tu acasa si placuta prin Europa.

Salutari Dane, salutari celorlalti colegi!

Bine c-o are pe bord, ma gandeam ca face prostioare cu placuta mea in geam si ma face de ras pe-acolo. :-j

Mai am si eu o saptamana si vin la treaba (sper). Ne vedem prin Padborg.

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Numarul de telefon e in anunț, la fel și cerința de limbă.

Firma Kurt Beier din Danemarca angajeaza soferi profesionisti pentru comunitatea europeana.

Cerintele minime sunt :

- 2 ani vechime pe comunitatea europeana

- certificat ADR

- cunoasterea limbii engleze sau germana la nivel mediu.

La angajare NU SE CERE NICI UN COMISION IAR TRANSPORTUL ESTE ASIGURAT DE COMPANIE.

Pentru angajare trebuie sa trimiteti CV la vch@kurtbeier.dk

Informatii suplimentare la telefon: +40 770 675 921

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Zici că eu și cu johaness avem gura pocită...

Acum două zile pomeneam de nesimțirea colegilor de la Kurt Beier și ieri au comis-o din nou, iată:

SAM_0041.jpg

Ce-mi place de d-nul Karoly este că specifică de fiecare dată și numele ''berbecului''... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Poate nu are legatura cu subiectul,dar de aceea nu vom ajunge la nivelul colegilor nemti,olandezi sau belgieni,referitor la salarii si conditiile de munca.Noi tot ne plangem ca suntem platiti la km ,ca suntem fortati sa punem magnetul etc dar nici soferii nu dau dovada de profesionalism,unii dintre noi...nu generalizez .Si tocmai din cauza lor suntem priviti cum suntem.Vai de capul lor.Trist este ca daca vor pleca asa in cursa Doamne fereste sa nu provoace vreun accident......

Drumuri Bune colegu Cristian si putere de munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Alcolu este strict interzis tot din cauza unor colegi care le merge gura aiurea,daca paieti sunt prizonieri pe cabina si fac pauza de 45 ore la garaj unde ar putea sa bea un vin sau o bere in fata firmei pe strada hai sa fim seriosi aici nu vad nimic deplasat si daca s-au imbatat fac curat si drum bun,iar nemti,olandezi,belgieni nu din cauza asta nu ne vad bine au alte motive ca lucram mai pe nimic nu ca bem un pahar ca si ei beau.Eu lucrez in belgia si au venit niste colegi care de fomisti ce sunt au dat belgieni la o parte care veneau sambata sa spele camioanele si spala romanu gratis si ne intrebam de ce se uita urat de luni pana vineri e sofer si sambata spalator si eu ma intreb pentru ce si exemple sunt multe dar va las ca am deviat subiectu sa aveti bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Alcolu este strict interzis tot din cauza unor colegi care le merge gura aiurea,daca paieti sunt prizonieri pe cabina si fac pauza de 45 ore la garaj unde ar putea sa bea un vin sau o bere in fata firmei pe strada hai sa fim seriosi aici nu vad nimic deplasat si daca s-au imbatat fac curat si drum bun,iar nemti,olandezi,belgieni nu din cauza asta nu ne vad bine au alte motive ca lucram mai pe nimic nu ca bem un pahar ca si ei beau.Eu lucrez in belgia si au venit niste colegi care de fomisti ce sunt au dat belgieni la o parte care veneau sambata sa spele camioanele si spala romanu gratis si ne intrebam de ce se uita urat de luni pana vineri e sofer si sambata spalator si eu ma intreb pentru ce si exemple sunt multe dar va las ca am deviat subiectu sa aveti bafta

Nu e deloc deplasat,NIMENI,in Kurt Beier,dar NIMENI,nu iti interzice sa bei o bere la sfarsit de saptamana,crede-ma,nu sunt asa de ipocriti nici ei,conditia care au pus-o la ultima sedinta a fost,sa nu te faci muci si prost.Bei,bei cu perdeaua trasa frumos la tine in cabina si iti vezi de treaba.

Idiotenia suprema este ca stii foarte bine ca asa te vei face,ca doar nu te ia prin surpindere,iar tu alegi sa faci asta in garaj cand micutul orasel Padborg este full de parcari si benzinarii unde poti sta departe de ochiul sefilor,absolut stupid

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Aveti dreptatate in privinta bauturi si a nesimtirii unora dintre "colegi" dar sincer ati deviat de la subiect si incercati sa protejati anumite interese.Ca sa nu ne mai ascundem dupa degete, oricum suntem un popor constituit din toate natiile care si-au lasat progeniturile pe plaiurile romanesti, nu o sa fim in vecii vecilor la nivelul civilizatiei vestice. Alex ,Catalin,Ionut daca cititi atent ce s-a scris o sa gasiti toate informatiile utile si apropo nu se cer comisione sau bani de transport.Acum 2 ani poate da dar "baieti" respectivi au disparut de mult din peisaj.Cum s-a scris mai sus si din ce am aflat ; angajarile sunt stopate pana dupa sarbatori sau pana o sa se achizitioneze masini noi.Din punctul meu de vedere firma e ok iar majoritatea isi fac treaba cum se cuvine,mai sunt si cateva exceptii,in rest totul e ok cu o completare ...poate se mai ridica putin stafeta sau retributia lunara... recunosc sunt si eu roman.

"drumuri line si sanatate ca-i mai buna decat toate "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.