Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members
Da, am ajuns la Kurt... totul e ok din partea firmei

Atentie insa! Daca n ati mai stat in cabina... tin sa va anunt ca prima (primele saptamani) sunt foarte grele... departe de familie, in cabina, singur... nu e deloc placut.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

:))

Bine ai venit printre noi :-j

Sper să vezi unele lucruri din alt unghi acum (nevăzute înainte)

Baftă și spor la treabă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu trebuie neaparat sa cunosti pe cineva la ei, dar depinde cum decurge interviul cu d-l Voicu. Si cu limba straina am zis si mai inainte, mie nu mi se pare normal sa lucrezi pe Comunitate fara o limba straina macar la nivelul minim conversational. Nu e k sa te duci la o descarcare / incarcare si sa te apuci sa "desenezi" cu mainile ca sa te poti intelege.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Da, am ajuns la Kurt... totul e ok din partea firmei (pana acum), desi mi s a zis la Cluj ca voi fi la o speditie, am ajuns la alta.

Nu asta conteaza... ci ca cei care vreti sa veniti (incepatori), ... e o rampa de lansare!

Atentie insa! Daca n ati mai stat in cabina... tin sa va anunt ca prima (primele saptamani) sunt foarte grele... departe de familie, in cabina, singur... nu e deloc placut.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

aoleu, singur? nu ai coleg??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

aoleu, singur? nu ai coleg??

Am avut o saptamana, prima sapt... dupa care mi au dat masina, gps si da i drumul.

Vad ca mai sunt vreo 25 actrosuri noi in curte.. deci cei care vreti sa veniti, apelati cu incredere la dl Voicu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

aoleu, singur? nu ai coleg??

Am avut o saptamana, prima sapt... dupa care mi au dat masina, gps si da i drumul.

Vad ca mai sunt vreo 25 actrosuri noi in curte.. deci cei care vreti sa veniti, apelati cu incredere la dl Voicu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

sincer, m-ar cam tenta, eu de mult vreau pe tir dar pana acum nu s-a putut

chestia e ca nu am deloc experienta pe tir si nu stiu dc pot sa invat chiar tot intr-o saptamana...

mi-e sa nu fac vreo traznaie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am avut o saptamana, prima sapt... dupa care mi au dat masina, gps si da i drumul.

Vad ca mai sunt vreo 25 actrosuri noi in curte.. deci cei care vreti sa veniti, apelati cu incredere la dl Voicu

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Si Danny sa zici merci ca nu ai patit precum alti colegi de prin firma. Tu prima saptamana tot ai avut pe cineva, dar au fost si cazuri in care au ajuns si au primit mapa cu documente, cmr-uri si din prima pe Norvegia-Suedia de unii singuri. Pe langa faptul ca nici nu aveau habar cum sa sune sau la ce nr sa apeleze in caz de nevoie dispecerii, mai erau si incepatori si nu stiau absolut nimic de ferryboat-uri, vama sau orice alta chestie legata de camion. Dar mai greu, incet-incet mai cu indrumari de la dispeceri, mai cu informatii de la colegi prin parcari s-au descurcat si din cate stiu eu pana acum nu a murit nimeni. Per total ca in orice alta firma sunt si lucruri rele dar si lucruri bune. Mai depinde si de fiecare in parte cat are de gand sa munceasca si cat crede ca se duce acolo doar ca sa stea cu fundul pe scaun, sa conduca 9h si apoi somn pana dimineata. Nu are rost sa mai dau alte detalii legate de firma pt. ca s-au dat destule zic eu si de catre soferi si de disponenti aici. Daca cineva vrea sa stie si alte detalii sa intrebe si ii raspund cu cea mai mare placere. Drumuri bune Danny si la toti colegii deasemenea si nu in ultimul rand sa va intoarceti cu bine acasa la familii fiecare dintre voi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, stiti cum e, poti sa ai experienta cata vrei, tot timpul o sa te intalnesti cu situatii neprevazute.

Intradevar, am auzit si eu ca la KB au fost niste colegi incepatori trimisi din prima singuri, dar uneori inveti mai repede " the hard way ".

PS: Legat de sunat dispecerii ti se da o hartie cu toate nr de telefon si cum sa suni. Ai parte de un training informativ la Cluj.

Off topic : mie ieri mi s-au blocat franele pe axa 1 la trailer, asa ca... axa 1 sus si incet la vale prin Portugalia. Si ca sa fie totul complet mi s-a "impuscat" si cablul de ABS.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Si eu am fost trimis la ferry la Puttgarden fara sa stiu nimic si fara sa fi mers vreodata.. si m am descurcat. E intradevar nitel greu la inceput, dar le prinzi din mers.

Eu n am reusit sa ma acomodez cu viata asta, de "caine".. singur in cabina, etc... si nici nu cred c o sa ma acomodez.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Administrators

Trebuie si cazier rutier.

Actele ti le spune Voicu la angajare. N are rost sa ti le faci acum fara sa te angajeze... ptr ca presupune si creerea unui cont in euro si a unuia in lei la raiffaisen

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, am postat de vreo saptamana in acest topic, dar acum vad ca nu apare, sau poate a fost sters. In context i-ti urez multa bafta Danny unde ai plecat, pacat ca nu ai stat macar o luna aici la KB. Pentru un incepator e o rampa de lansare perfecta. I-mi pare rau, ca numai o saptamana am fost impreuna pe cabina, dar stii situatia. Atata timp am avut evoie de extradriver, camionul pe care lucrez e de "single driver". Sper totusi ca am reusit sa te invat ceva nou si util in acelasi timp.

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Se pare c-au fost probleme cu forumul si s-a revenit la un backup mai vechi.. de aia au disparut unele postari.

Merci DonCarlos de urari, ne mai vedem prin DK cu siguranta (asta la care ma duc are garajul la Flensburg) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare la toti colegii,vin si eu cu o intrebare daca ma puteti ajuta., despre ce e vorba ,. momentan sunt pe la Waberer s de vreun an si cum fiecare sintem in cautare de ceva mai bun vreau sa imi incerc norocul si pe aici, ma puteti ajuta cu ceva informatii despre aceasta firma ... mod de lucru,cit se plateste, care sint cerintele, .etc. va multumesc si astept un mesaj privat sau la id mes .. laurentiu_tieru .. multumesc . drumuri bune la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

mai colegule..sincer...tu nu esti interesat sa citesti niste pagini din aces subiect,in care afli exact ce ceri tu ca informatii...in schimb te astepti sa fii contactat..sa ti se trimita mesaj privat...genul de poveste ''cu muietii is posmagii' Cred ca daca pierzi ceva timp si frunzaresti acest subiect sigur vei gasi informatii despre cum se munceste,cum se plateste,ce numere de telefon si la cine poti suna....Asa ar fi mai logic si interesant...incearca varianta asta si vezi ce iese...e mai sigura ,Bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Administrators

Intre timp am si rezolvat o cu Kurt Beier. Disponentii se cred zmeii zmeilor si urca/coboara pe masini cum vor muschiul lor. Sunt multe nereguli si la Kurt, ca peste tot... insa e OK ca au masini noi, dau banii la timp si nu te intreaba nimeni de consum (desi cam incep sa acuze soferii de furt de motorina, desi soferul chiar n a furat). Sistemul ala a lor de supraveghere cu motorina cam da gres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.