Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

As trimite colegu crede-ma dar ca sa pot face dosarul iar imi mai trebuie niste bani si am cam ajuns la fundu sacului de ceva vreme.Si pe sotie au dat-o afara de la munca ca a indraznit sa ceara o zi libera ca sa poata sa stea cu copilul in spital si 50 de lei avans din leafa sa achite internarea .Deci asta e viata in Romania si astia sunt patronii,te folosesc si te muncesc pana nu mai poti si cand ai o problema de arunca ca pe o carpa de sters pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As trimite colegu crede-ma dar ca sa pot face dosarul iar imi mai trebuie niste bani si am cam ajuns la fundu sacului de ceva vreme.Si pe sotie au dat-o afara de la munca ca a indraznit sa ceara o zi libera ca sa poata sa stea cu copilul in spital si 50 de lei avans din leafa sa achite internarea .Deci asta e viata in Romania si astia sunt patronii,te folosesc si te muncesc pana nu mai poti si cand ai o problema de arunca ca pe o carpa de sters pe jos.

E rau colegule, cauta si tu pe altceva nu stiu...duba, 12T, bascula...daca nu merge cu tiru ca sincer sa fiu toti au pretentii de pretentii dar bani de mizerie. Imi e si scarba de unele firme la ce pretentii pretind si nici macar pe sfert nu se ridica. Cand e vorba de bani, tu sa nu ceri nimic...Mai ales ca mai esti si in gaura, pai daca mai faci si dosaru ala pana te cheama ei, ca o sa dureze, cel putin acuma se incheie anul, pana se deschide urmatorul, ceva sanse din primavara sa ai si nu uita ca mai sunt o gramada la Hartl. Merita ptr incepator, dar pentru unu cu familie care tre sa faca bani, nu se merita sa astepti atata, trebuie sa te misti...E foarte greu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As trimite colegu crede-ma dar ca sa pot face dosarul iar imi mai trebuie niste bani si am cam ajuns la fundu sacului de ceva vreme.

Din pacate, toate firmele iti cer cam acelasi dosar si HBT nu face exceptie. Fisa medicala, psihologica, cardul de sanatate, pasaportul sunt obligatorii. N-o sa te ia nimeni fara astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu dispera colegu romanulstrain asteapta pana an ianuarie si vino la waberers ca angajeaza si incepatori pe comunitate ca si eu tot la fel greu cu banii dar asta e!!! :(

Am sunat colegu si la astia si mia zis sa incerc dupa 15 ianuarie!Si cand m-a intrebat de experienta si am zis ca este 0 ,a zis ca vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din pacate, toate firmele iti cer cam acelasi dosar si HBT nu face exceptie. Fisa medicala, psihologica, cardul de sanatate, pasaportul sunt obligatorii. N-o sa te ia nimeni fara astea.

Da colegu eu as fi vrut sa mai strang cureaua un pic sa pot sa-mi fac si ADR -ul ca vad ca multa lume il cere!

Colegu spune-mi si mie te rog cam cat costa dosarul asta complet ,daca ai idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mersi colegu!Deci card taho am,cpi marfa am,pasaport am,fisa medicala o folosesc pe aia de la scoala ca mai are pana expira(expira parca intr-un an),dar mai trebuie card cnsas(mama ce suma!!!!)si ADR-ul.Deci mai trebuie sa mai cheltui iar vreo 700-800 de lei.De unde colegu ?ca nu mai am si vin sarbatorile si fata mea vrea cadou de craciun s.a.m.d.......

Cred ca o sa imi caut ceva de munca pe aci prin oras ptr o perioada si pe urma sa mai strang niste bani si sa pot face celelalte acte.Deci pana in primavara nu ma mai agit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vesti bune la kurt beier...noul stil la angajare...1000e pt incepatori, 1300e pt cei cu ceva experienta si normal 1500 pt restul deja angajati! sarbatori fericite!

Nu  te cred salariu e 1500 e fix , eu plec azi la ei la Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vesti bune la kurt beier...noul stil la angajare...1000e pt incepatori, 1300e pt cei cu ceva experienta si normal 1500 pt restul deja angajati! sarbatori fericite!

  Pai astea crezi colegule ca-s vesti bune.... astea-s vesti foarte proaste  sa muncesti pe 1000 de euro , ca doar si ala care vine nou tot aceiasi munca o face ca si tine ala vechi, e normal sa se dea un spor de fidelitate pentru cei vechi la firma , de ce nu dau bonusuri pentru cei vechi peste cei 1500 de euro , astea ar fi vesti bune.

  Daca tu te bucuri ca esti deja vechi la firma nu stiu citi soferi buni s-ar mai angaja in conditiile astea la ei, doar cei care vor sa faca experienta.....in ritmul asta o sa ne zica angajatorii ca daca vrem sa lucram la ei sa punem bani juma-juma la motorina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

;)Banii ca banii, dar daca prinzi la un disponent ca Nikolaj sau Cristian Gunea vezi pauza de 45 de ore tot atunci cind iti vezi ceafa....Mai ginditi-va inainte sa veniti la Kurt Beier !....Sarbatori fericite la toata lumea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ba fratilor numai pareri impartite,nu stii ce sa crezi,ca 1000 e rau ca 1500 e rau,ba fratilor da pe foamea asta 1000 de euro pt un incepator e foarte bine in comparatie cu celelalte firme,io sunt incepator si pe cuv meu daca nu as face cu un sofer de acolo jumate din 1000 de euro sa ma ia si pe mine sa prind experienta dapai 1000 de euro,da na fiecare cu ideile lui si cu fudulia lui,toti vrem sa stam acasa si sa vima banii      Si apropo soferii experimentati :noi incepatorii ce sa facem sa ne luam viata ,asta am ales sa facem asta ne place si pana fac experienta ma multumesc si cu mai putini euro,dar dupa aia vb despre altii bani.drumuri bune fratilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

laur88: meseria asta a inceput sa fie peste tot platita la fel...pana faci tu experienta sa ai 2 ani pe hartie, in 2 ani o sa lucrezi tot pe aceiasi bani sau poate mai putini...gasesti aproape la orice filiala cate un romanas la birou care iti ofera el salariu si nu firma. 1000 Euro la aia e chiar bataie de joc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

tare curios sunt sa ne spuna si noua veterani cat a fost primul salar in prima luna cand au pus mana pe volan,sau ce firma a angajat un incepator pe 1800 de euro,nu de alta da sa ne ducem si noi,mai toti care au acum 1500 de euro ca experimentati se dau mari si tari ca domnule nu te du la aia ca 1000 de euro e putin ca incepator ca aceeiasi munca o faci ca experimentatu si chestii din astea,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.