Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua domnule Voicu , eu am 3 prieteni ffff buni care lucreaza la KB sunt ffff multumiti de remuneratie si de seriozitatea cu care sunt tratati si pentru faptul ca in aceasta companie au capatat experienta care o au acum din acest motiv si eu sunt f.f interesat sa activez la dumneavoastra , v-am sunat de cateva ori inainte si dupa sarbatori am trimis si documentele prin e-mail  , v-as fii foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta in aceasta privinta , Va multumesc  , Serban Bogdan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hai sa vorbim pe fata.Este o firma care iti da banii la timp.1500 a zis atat iti da.Mai apar mici probleme pe la pauzele de 45 de ore.Asta e adevarat.Exista un sofer la firma care sa imi arate pe bonuri mai mult de 90 de ore lucrate in 2 saptamani?lmi doresc sa il cunosc personal.Sa vad si eu cum a ajuns la performantza asta.Eu am tras la dsv horsens.Si tot acolo ma intorc.SI NU AM SARIT DIN PROGRAM:Mai avetzi ceva de mancat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Astept sa fiu contrazis de oameni care ma cunosc.....oameni care au lucrat cu Nikolaj...spaima soferilor din Kurt Beier.Astept sa fiu contrazis.Nenea Voicu a postat un anunt.A gresit ca a postat un anunt?Este un om deosebit....un om care iti vorbeste frumos...un om care te ajuta de cate ori il suni in functie de ce probleme ai.De ce unii dobitoci il critica pe nenea Voicu fara sa il cunoasca personal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

pt toti colegii care sunt interesati de KB.

Cei care ma cunosc stiu ca nu vb aiurea..am 3 ani spre 4 la firma asta, si pot sa spun ca a fost f rau, a fost si bine iar rau, iar bine si tot asa..o firma ca sa aiba succes depinde mult si de economia tarii in care i si are sediul/filiale(cred) si de cum mere transportul in celelalte tari ca sa zic asa, dar si de noi soferii..sigur ca 1500 sunt putini la munca pe care o prestam unii, sunt de acord ca altii de la kb stau bine mersi la expeditii bune fac program si restul(catei au fost, sunt ,si vor fi intotdeauna),dar kiar daca ma cert des cu unii disponenti sau "sefi", colegii ca alde zjolt, karoly,voicu,mihai(dispo cj) si ar mai fi vreo 2 (sa ma ierte lumea ca nu mii aduc aminte de ei),si ceilalti(putini ) colegi de treaba care mai exista la KB ma fac sa ma razgandesc la a pleca la alta firma kiar daca am gasit la mai bine(financiar vorbind).

da este greu, dar unde mai este bine acum pt noi ROMANII? suntem huliti prin parcari sau hof uri sau tankstele de nemti, danezi etc, ca spargem piata de munca, noi si bulgarii..cand fura doi soferi( un roman si un rus) si sunt prinsi de  politzai, de rus zice ca e betiv, iar ca romanu i tigan sau hot..am ajuns carpele(mai mult sau mai putin si nu vreau sa se inteleaga ca a si generaliza acum)europei..te duci la alta firma care ti da 1800-2200 cu tot cu bonusuri..ca sa ma ierte colegii care lucreaza la firma pe care vreau s o dau ca un simplu si nevinovat exemplu,vreau sa zic de Blomquest.dau salarii mai mari..bun..se lucreaza si acolo la program..iara buna treaba..vine ziua de salar..wow!! consum mareee! taie o data(o sutica- trei, depinde de consum)

-ai crapat oglinda(se mai intampla cand ai descarcari/incarcari pe la cota 2000,colegii care stiu, or sa mi dea dreptate),100E

-crapat parbriz(a trecut"broscarul" pe "nationale" pe criblura cu suta ti a aruncat "randunica" ai crapat parbrizu)100-300 E

-spoiler crapat/atins 300-600E

si cand ramai cu banii in mana realizezi ca ce mai ai sunt sub 1000!!

Ce e bun la KB ca ai masini noi, toate portile automate(fara card/cash,exceptie UK la pod)ai consum lejer de 33-35/100,si nu te da afara sau i ti ia din salar daca l depasesti se fac calcule, si daca nu iese te da pe alta masina(am auzit zvonuri de unii carora l i s au taiat salariile sau dati afara pe baza unor"pande" realizate de colegii danezi :)..nu stiu sigur)

si nu in ultimul rand ca aici am vrut sa ajung chiar daca m am intins prea mult cu vb(scuze pt asta) daca ai botit capul,sau trailer, sau te ai tavalit cu ele in "rotonda" in It cu carne agatata, nu te da afara nimeni cand le dai tel si le zici ce ai patit..prima oara te intreaba daca ai patit TU ceva sau ai accidentat pe altcineva...ASTA SPUNE MULT..

Se intreba cineva pe forum de ce ne intoarcem multi la KB.. pt asta..pt ce am scris mai sus..greseli se mai fac..si pe mine acu m au ars la salar cu 1200 pe motiv ca am refuzat ultima cursa..nu are rost sa ma cert cu ei prin tel.. sunt...aproape convins ca o sa rezolv asta la cj sau in padborg..asta este..au fost altii carora l i s au tras bani(furati) de catre un fost disponent(a fost dat afara,,erik)..e greu pt ei, e urat pt firma, i ti da spaime si tie..ca t i s ar putea intampla si tie...hoti sunt peste TOT! aratati mi si mie o firma 1 SINGURA in care sa fie TOTI soferii sunt multumiti de firma, de masini ,program,disponenti, si restul..si cu 2-3mii la luna si actros/volvo/scania,F16,topline etc, si cu Pamela Anderson sau Luciu ca sofer 2,plecari garantate acasa la fiecare 28 zile cu o sapt acasa(transport dus/intors cu avion desigur!), si dau si maine proba la ei pt angajare...

KB(patronul) tine la soferi...mai mult sau mai putin..nu l cunosc f bine, adik n am apucat niciodata sa discut cu el,oricum stie cu ce se mananca meseria asta ..dac e sa te certi cu careva sunt unii disponenti mai cretini sau tupeisti sau inconstienti(nu stiu ce calificare sa le dau)..

si ar mai fi o bila neagra la KB vis a vis de plecatul acasa..se trambiteaza sus si tare ca a zis Kurt, ca soferul sa nu stea mai mult de 3 luni pe cabina fara pauza de concediu ca devine irascibil(de la oboseala) si de aia se cearta cu disponentii..Dar cand e vb de plecat acasa ,  hopa henz, dai de unii romanasi de ai nostri(fosti colegi de altfel dar care au uitat de unde au plecat, sau de pe ce au coborat mai bine zis) care nu stiu sa fac niste programari pt concedii, cine vine, cine pleaca, in ce data, cate zile, etc.(e matematica multa la dreq, bine ca avem abacuri si nu niste pacatoase de PC uri sa faca calculele astea), si ajungi sa te certi cu ei ca te ai programat de atatea luni, dar ca totusi nu se poate, ca nu au soferi de schimb, ca sa mai faci si cursa asta si apoi inca una si inca una etc...dar asta se intampla la multe firme...nu zic asta ca sa i disculp/scuz, ci ca sa ma impac cu mine insumi..SE POATE SI MAI RAU NU? Ca de muuuult bine ne am saturat toti!!

Vreau sa le multumesc si eu ,ca si alti colegi lui nea' Voicu,Karoly,Zjolt(poate mai sunt, dar nu i am descoperit io pe toi cred),oameni care nu au uitat de unde au plecat, soferi de o viata!Bravo lor..In rest Doamne Ajuta, sa fimi calmi si cu rabdare(a nu se intelege SLUGI) ca sa nu dam cu capul tractor in birouri la esbjerg sau padborg(dupa caz) cum a facut colegul ala acum 3-4 ani(vezi youtube)..

Sa aveti un An Nou cat mai bun,cu asfalt uscat,consum de Volvo si ...bonusuri financiare pe masura!

Drumuri Line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Mah Dane nu stiu cum D zeu sa te sustin cand tu i l dai pe dracu cu tamaie!! am lucrat si io cu nikolaj acum 3 ani cand la  kurt se rula cu maimuta pe caciula si am ajuns la deosebitul record de 19700km in 3-4 sapt!!,Mai nou Nicolaj iar a luat o pe "sarma" si fugareste masinile! si Vanatu(Gunea cine nu stie) face la fel..au stat prea mult cuminti ce sa zic 1-2 ani sa lase soferii in  program..Dane sa nu ma intelegi gresit dar ca inteligenta Nicolaj e super( iti calculea la cm in  trailer,rar cand greseste) dar ca OM e "dus" rau de tot! pt el nu exista stauri pe autostrazi...numa drum intins!! si la cealalta intrebare a ta.Stii ca am lucret pe la Dan Cargo 2,5 ani din care 2 pe frig..A fost ok pana in toamna(octombrie) cand a renuntat la cateva capuri de la KB si cei care am ramas...foiala de pe lume cu noi. FRCVENT am ajuns sa ma cert cu ei ca mai aveam inca program pe ziua in curs inca 5-6 ore de condus dar aveam 90 ore la 2sapt! si ei dai, si io nu si m au dat jos.

Cel care a preluat capul meu cik l a atins la a 2 a cursa(era si tanar 23 ani dar era plin de el)..acum sunt la Bring, la prelata :( hamalesc de mi sar capacele, descarc 1-2 trailere pe zi de bere(26T la lisa manuala), dar e asa de dulce munca cand o faci in program....dar si aici ajung frecvent sa lucru zilnic la 15 ore...asta este! macar nu este Martin, Nicolaj, Gunea,Kasper,etc..nu mai fac distributie/coletarie cu 40T, si am si un disp finutz tare(Rene)

oricum pe 18 tre sa fiu in baza ca i gata si concediul la mine

Sa ai Drumuri Line

P.S- pupa l pe Nicolaj (daca tot i ti place asa de mult :) ) din partea mea(cu levieru') :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

valysoferubraila, angajeaza iar la noi, poti sa incerci si maine cu un tel dar cred ca o r sa ti zice sa revii cu un tel la inceputul lunii urmatoare ca acum toti ne reintoarcem din concediu..mai mult sau mai putin, pt ca acei care nu se reintorc(au gasit altceva mai convenabil sau sunt satui sa stea departe de familii) creeaza posturi libere.Cam asa i peste tot, itai au prioritate cei care se reintorc(vechi) si apoi e liber pt noi veniti.I ti doresc succesuri multe :) si poate da D zeu sa ne intalnim prin padborg la o cafea/clatita(ca io nu halesc alcoolul). Sunt singurul sofer de la KB care am placuta si cu numele si cu www.soferii.ro  ;)8)

Sa ne auzim cu bine

Drumuri Line

P.S.- Dane esti tot...dereglat rau!!  :D;D:-\ ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.