Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Neata tuturor

Inainte de a scrie am citit toate comentariile, insa nu am informatii proaste de aceasta firma devat ca intradevar de cand au intrat romanii de la Cluj (actual Voicu) sau schimbat fff multe in rau.

Stiu caz de sofer care este rechemat de catre dispecerul din DK si d-nul Voicu il tot amana, iar pe alta parte sincer nu cred ca nu a dat drumul altora.()respectivul are aprope 3 ani la ei)

In rest ce sa spun, drmuri bune si linistite tuturor. 8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

anonim84, nu stiu cum crezi tu "ca este normal asa" ! dupa contract trebuie sa muncesti max 3 luni cu o luna acasa, iar dupa noile legi UE un sofer trebuie sa aiba o perioada de odihna mai mare de 45 ore la fiecare 3 luni(se fac controale pt asta,eu am patit asa ceva si se dau amenzi mari in DK pt nerespectarea perioadei de lucru cu odihna).

Si in a doilea rand treaba celor de la office(pt ca sunt persoane angajate SPECIAL pt a GANDI periaodele de concediu, ce/cati soferi vor pleca si cine trebuie sa se intoarca) este sa calculeze nr de soferi care vor pleca inn concediu cat stau si cand vor sa revina.Inainte cand era Rares director(multi l au muscat de..acolo ca le era ciuda pe el) nu se intampla asa ceva. Dar este greu sa ai grija de plecarea si re venirea soferilor cand tu stai mai mult pe net si te joci online(Dudu de exemplu) sau casti okii pe facebook sau site uri de vanzari online...Si nu in ultimul rand nu mai exista COMUNICARE intre Kurt Beier Esbjerg,  cu cei de la Padborg  si nu in ultimul rand cu HBT cluj...

Daca nu stii colegulel care i treaba mai bine...stii tu(nu te gandi la prostii  ;)  )

Drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu e vorba ca astept sa revin la lucru si pt faptul ca mi au oprit din salar  pt ca cik am refuzat ultima cursa si ca am plecat de capul meu. Aici era vb de acea comunicare si de faptul ca se mai fac si...anumite favoruri, pt ca eu am plecat in baza unei programari de concediu pt dec facuta in luna iulie cand am revenit la munca si "actualizata" in fiecare luna stiind ca romanii nostri de la office au "prea multe pe cap" si sa nu ma uite.Stia de asta si disponentul meu..De aia zic ca e lipsa de comunicare sau o indiferenta crasa intre divizia romana KB si soferi. Si la mine totul pan' la bani! M au "ars" am si plecat(deja plec la alta firma). Si inca ceva , timp de trei ani nu am avut nevie  sa plec niciodata de sarbatori acasa sau in lunile cu deficit la soferi (ca August de exemplu)..Eu cand vin la treaba stau min 6-12 luni sa inteleg ceva din bani, dar cand esti bolnav ca in cazul meu(si al multor alti colegi de ai mei) i ti dau flit si te mai ard si la bani! Zau ca doare...

Drumuri line anonimule  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

nu neaparat la kaj madsen..am fost un pic cam..."porc" si am trimis cv la mai multe firme, iar trei dintre ele asteapta marti tel meu ca sa vina sa ma ia din padborg..trebuie sa stiu sigur la care sa ma duc ,  sa nu mi para rau dupa aia..deci ar fi kaj madsen , transport dk, tricolore si ma gandeam si la borje dar ei au zis ca daca vreau numai la ekipaj(si io nu halesc inghesuiala) :)

drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor! Vad ca unii se plang pe aici...E de inteles atat timp cat lucereaza cu N&K sau ptr DSV cu Nicolai ca disponent.Sunt alte speditii cu care se poate lucra fara stres.Eu lucrez cu Kuhne+Nagel pe scandinavia si sunt linistit,am lucrat inainte cu danezii la Svane Spedition unde era si mai bn(pauze de 11h fara ora de descarcare)asa ca trebuie sa cauti unde e mai bn,munca mai putina pentru aceiasi bani.Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor! Vad ca unii se plang pe aici...E de inteles atat timp cat lucereaza cu N&K sau ptr DSV cu Nicolai ca disponent.Sunt alte speditii cu care se poate lucra fara stres.Eu lucrez cu Kuhne+Nagel pe scandinavia si sunt linistit,am lucrat inainte cu danezii la Svane Spedition unde era si mai bn(pauze de 11h fara ora de descarcare)asa ca trebuie sa cauti unde e mai bn,munca mai putina pentru aceiasi bani.Succes!

Daca intradevar lucrezi la ei ar trebui poate sa fii mai atent la ce spui,poate le dai idei!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

are dreptate moka,la KB predomina linistea,in special daca iti vezi de treaba si esti corect,eu de exemplu de cand am venit acum 5 luni,efectiv nu m-a sunat cineva din birou sau din conducere sa ma intrebe ceva

Eu unul recomand cu toata increderea firma asta celor care vor sa munceasca cu adevarat,fara manevre,fara motorina si mai stiu eu ce

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Detin permis C+E,atestate ADR+cisterna, marfa, Card tahograf, experienta pe extern majoritatea tarilor din vest, analize CFR valabile, limbi straine engleza-franceza scris si vorbit. Alte detalii daca va intereseaza astept pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.