Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members
daca mai sunt colegii cre sunt de mult timp acasa haideti colegii sai dam in judecata pentru ca sunt niste nesimtii pt ca eu din ianuarie ii sun si voicu ma dus cu presu nici nu ma inscri pe vreo lista si sunt siguri ca au plecat alti mai cu dare de mina

Sa vi la munca tine 100% de disponent daca nu ai avut probleme cu el il suni si vi la munca bafta si doamne ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dak ai vb cu dispo o sa vb ei la la cluj si u o sa fii sunat de catre domnu voicu cand o sa fie si el anuntat de dispo cu care ai vb asa ca putina rabdare se vor rezolva toateAi 2 mesaje postate si amandoua incalca regulamentul.Conform acestuia este inerzis scrierea mesajelor cu deformari ale limbii romane gen tz,sh ,k.Daca vei continua in felul asta urmeaza ban pentru 1 luna!costy67

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ai avut curiozitatea sa citesti macar prima postare din acest topic? b-(

image.jpg

Firma Kurt Beier din Danemarca angajeaza soferi profesionisti pentru comunitatea europeana.

Cerintele minime sunt :

- 2 ani vechime pe comunitatea europeana

- certificat ADR

- cunoasterea limbii engleze sau germana la nivel mediu.

La angajare NU SE CERE NICI UN COMISION IAR TRANSPORTUL ESTE ASIGURAT DE COMPANIE.

Pentru angajare trebuie sa trimiteti CV la vch@kurtbeier.dk

Informatii suplimentare la telefon: +40 770 675 921

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Increderea sau neincrederea le capeti pe baza unei experiente personale,pot sa spun despre KB ca eu,cu 4 luni vechime ca si sofer,deci aproape nou-nout,am trimis un cv,am fost sunat,am venit,si in curand implinesc anul de cand muncesc pentru ei,si,chiar daca in drumurile mele am intalnit si firme care plateau mai bine,am ales sa raman aici,pentru ca sunt seriosi,si banii,motivul principal pentru care plecam toti de acasa,intra mereu la timp in cont,asta,pe langa alte lucruri ce se intampla in viata de sofer,cand am cerut ajutor si l-am primit,si am apreciat asta. Nu dau sfaturi,fiecare isi traieste propria viata,si ia masurile pe care le considera potrivite,la momentul oportun. Aceasta este realitatea,acum,aici,nu laud pe nimeni,nu ma gudur pe langa cineva anume,cata vreme vor fi seriosi,vor avea parte de oameni seriosi,cand nu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
1500 euro fix,se poate pleca din mai multe locuri dar mai ales din zalau cu 350 euro sau cam asa ceva ,de vreo jumate de an in coace au inceput sa isi revina ca am inteles ca lea cam luat licente pe polonia ca faceau numai belele amenzi si alea alea,soferii pe care ii cunosc si nu sint putini sustin ca acu merg la program,masinile au inceput sa fie mutate pe lituania si polonia ca pina acum erau pe germania aveau numar RD-HB-.....CAM ATIT STIU!!!!!!

colegu in zalau ai idee unde au birou pentru informati sau sediu sa vb si eu cu ei as vrea sa incerc si eu dar in zalau nam stiu ca au sediu

ms mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

O mie și una de informații dar puține adevărate și nici o vorbă însă despre nesimțirea șoferilor de la Kurt Beier.

Colegii care lucrează aici pot confirma, s-au trimis mesaje pe Tom-Tom la toată lumea... Coleg dat afară pentru folosirea magnetului, echipaj tată-fiu concediați pentru lipsă la marfă, altul concediat pentru o tentativă de ''păcăleală'' (a prezentat la decont o chitanță de la o spălătorie, pe motiv că a spălat vagonul din banii lui, dar a rezulatat că spălătoria respectivă nu spăla trailere, era o spălătorie obișnuită), coleg care a plecat de bunăvoie când i s-a imputat o amendă primită pentru lipsă C.M.R.... și exemplele pot continua. Să nu mai spun despre ''găinarii'' peste care dau prin diferite locuri... după ce că le pute gura a motorină de la 7 poște, se mai și laudă cu asta...

Nu ridic eu firma în slăvi acum, până la coadă și eu sunt în clinci cu ei, pentru 200 și ceva de euro pe care trebuie să mi-i recuperez la decont și ei mă tot amână... dar totuși, nesimțirea unora dintre colegi atinge niște cote exagerate. În orice firmă există niște reguli, mai mult sau mai puțin pe placul nostru, dar sunt regulile casei și trebuiesc respectate: Orice alimentare trebuie raportată telefonic la ''diesel team''... colegii așteaptă să fie sunați ca să raporteze câte 3-4 alimentări odată; Pentru anumite trasee, la ieșirea din DK se face plinul... colegii rămân fără motorină în Italia (după ce au trecut și pe Kufstein); În curte la Padborg este interzis consumul de alcool... colegii se îmbată în ultimul hal; O serie de documente se completează constant de-a lungul unei curse: raportul de cursă, raportul de trailer etc, etc... colegii nu știu cum/nu vor să facă asta (iar dacă firma trebuie să plătească un cauciuc la un trailer, care a fost distrus încă de la început, dar nemenționat în raport și îi cere șoferului să-l plătească tot el e supăratul); Fiind transportatori succesivi în 99% din cazuri, trebuie completat în C.M.R. datele transportatorului, așa cum apar ele pe licență... colegii le scriu aiurea, sau deloc;

Una peste alta domnilor, înainte de cataloga o firmă, analizați din ambele puncte de vedere... așa e cinstit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asa e colegu cristi2011,si eu sunt super multumit de ei,ultima oara cand am vorbit cu cineva din birouri a fost cred ca acum 6 luni jur,liniste totala,iti faci treaba nu marai,esti corect,uita de tine uiti de ei,numai cu dispo ai treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

despre nesimtirea unora putem sa facem topic separat,ca sa umplem 30 de pagini in liniste,ma intreaba unu',tu scrii si totalul km pe asta (foaia saptamanala) si zic da .... ,nu asa trebuie scrii cu cat ai inceput cu cat ai terminat,totalul,auzi ce zice,ba colegu,voi i-ai invatat asa prost cu toate astea,nu le mai scrieti ba sa si le scrie singuri...............am ramas prost

Iar a doua si cea mai mare,este nesimtirea astora care isi lasa gunoiul pe trotuar duminica seara in Hamburg,au zis la radio ca se vor lua masuri cat de curand impotriva soferilor ROMANI.

Colegii care va recunoasteti,va doresc sa va bage stationare interzisa pe strada aia,ca va cade mana sa legati o punga de gunoi de cabina pana in primul peco si lene sa dati 1 euro sa va face-ti nevoile in gara la toaleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.