Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Pascal Ovidiu, nr de tel al D-lui Voicu 0770675921, sau un nr de fix 00 40 (364) 730 602

Mario Bandit, se merge la program, am lucrat la KB si sincer, daca nu dormi la volan sau tragi de timp pe la vreun magazin, peco......ai timp berechet pentru descarcari si incarcari. Si unde sunt acum se merge tot la progam. De obicei, la firmele unde sunt probleme de genul " mers cu maimuta " este tot vina soferului ptr ca accepta. ( sper sa nu se considere off topic )

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mario, uneori nu inteleg de ce unii soferi sunt sceptici cand vine vorba de "program". Ce pot sa-ti zic este ca depasiri de genul 5-10 min peste 4:30 sunt acceptate la control ( asta nu inseamna ca se repeta zilnic ).

De ex, ieri am primit un tel de la firma unde sunt acum sa ma intrebe de ce am depasit 3 min.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Mario, uneori nu inteleg de ce unii soferi sunt sceptici cand vine vorba de "program". Ce pot sa-ti zic este ca depasiri de genul 5-10 min peste 4:30 sunt acceptate la control ( asta nu inseamna ca se repeta zilnic ).

De ex, ieri am primit un tel de la firma unde sunt acum sa ma intrebe de ce am depasit 3 min.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu cred ca e momentul sa ne bazam pe tolerantele agentilor si sa catalogam amabilitatea lor ca ceva firesc , intreaba-l pe gunea de ce au schimbat numerele de polonia cu cele nemtesti pentru o perioada ? Kurt la rutele dsv nu poate mentine un nivel de legalitate , politia ia tinut in vizor o bucata de vreme si săptămânal se aplicau 3.600 / 3.800 euro amenda pentru nerecuoerare perioada de odihna săptămânală si depasire ore conduse in bisaptamanal pe cabina nu stiu a da o cifra exacta asupra numărului amenzilor dar ...... In fine unde vreau sa ajung , noile modificari ale transportului spaniol vizează ca soferul pe lângă amenda cuvenita pentru depasirea timpilor de munca si odihna sa fie penalizati cu puncte permis , manipularile asupra înregistrărilor tahografului sau fals certificate de desfasurare a activității trec ca delict si penal . Asa ca daca un istet undeva pe la subiectul acesta sau celalant despre Kurt zicea ca nu va faceti griji firma plateste tot sa va vad cand veti rămâne pietoni in Spania ce face firma pentru voi ? Si legile sunt tot mai dure zi de zi , agentii tot mai exigenti in toata ue !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Printre altele, mi-a cerut si cazier auto ... In 09.2008 mi-a fost ridicat permisul pt 3 luni , din cauza alcoolului .. L-am recuperat in 30 zile. Stiti cumva daca reprezinta o problema la angajare? Totusi au trecut 6 ani de atunci..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Astazi l am sunat prima oara si eu pe dl. Voicu si spre surprinderea mea, mi a raspuns din prima :)

Mi a spus sa trimit fax cu CVul si am trimis... acum astept.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare.

Nu am avut internet ca nu stiu de ce merge asa greu netul asta de la birouri.

sa va zic asa pe sleau ca eu sunt din Maramures si noi le zicem lucrurilor pe fata.

1- Nu am dat nici un test de nici un fel....*( era un coleg mai sus care intrebase )

2- E ok. ( din ce stiu eu se fac angajari .....asa ca daca vrea careva sa vin acum e momentul. ( Specific : Eu (MihaiAndrei) asa zic ca acum e momentul)

3- Conditii bune ai . ( Dusuri, masini de spalat, ai si wireless din cand in cand da e 27 de euro pe luna netul prepaid deci nu e stres.

4- Da se sta pe cabina. Cel mai bine...tu t=i le faci cum vrei tu .

Astea fiind spuse, eu dupa ce am fost cu un Baiat Adevarat 2 zile pe cabina m-a lasat singur sa ii dau cheie de luni....sincer imi e frica dar asta e........am cunoscut un baiat tot asa tanar ca mine la fel cu 0 km condusi pe care l-a dat din prima singur.

deci eu ce sa zic ?

Nu am ce sa zic. sunt Fericit ca am de munca.....si vreau sa fac treaba. cam atat.

Hai....Doamne`Ajuta.

PS: insistati la D-l Voicu cu telefonul ca raspunde mai greu da pana la urma tot raspunde.

singur din prima? huh ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va rog sa ma ascultati cu atentie.

Eu Muncesc La Kurt Beier !

Se Lucreaza La Program.

Kilometrii In Plus NU se platesc.

Banii Sunt Bani....Nu Au Fost Probleme Cu Banii.

Intradevar sunt incepator si in meserie...si la Kurt Beiere...dar din cateva sute de romani cati suntem aici nu se plange nimeni ca au intrat banii cu o zii sau doua mai tarziu. Punct.

Adr ai nevoie pentru ca rezervoarele la masini sunt peste 1000 de L.

Rar duci ADR cu vagonul....

Cat despre baiatul care ma intreba mai sus de prima cursa...tin sa iti spun ca eu sunt la Anco.....si noi facem coletarie cu Containere din DE in DK.

toata ziua buna ziua trecem pe la Garaj...baie....dus....haine spalate....daca voribiti care engeza macar 40% sunati si cereti ANCO ca mai e nevoie de soferi la speditia asta.

daca vreti...uite eu va las numarul meu sa ma sunati ...sa ma intrebati ce vreti....ca eu va raspund...nu sunt om din ala aiurea care isi da cu parerea si nu face nimic,....ca si eu daca nu mi-am cautat loc de munca...si la randul meu tot aSA MI-A DAT SI MIE PE SITE AICI UN baiat numarul lui de telefon si am vb cu el.......

daca aveti vreo intrebare sunati-ma.

Mihai Andrei - 0766013229.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stai Linistit...Nu ajung la DSV....daca e sa plec de la Anco plec la Baietii de la Constantanta care tot pt Anco trag ....si tot pe aceeasi bani.

Nu ma duc sa fac linia, ca imi place aici unde sunt.

E multa hartogaraie da e liniste...nu te ..... nimeni de cap.....

Eu imi fac programul.... imi vad de treaBA.....stai relax....

Oi fii eu inceptor.....dar ams i eu dreputile mele.

Plus ca vorbesc engleza la aproape la fel de bine ca si romana....nu ma tem.

Apropo . un fel de PS : Mesajele din seara asta ( amandoua) le-am scris cand eram si sunt inca matol....scriindu-l si pe asta din urma.....ca am vazut ca am scris nu chiar in limba romana toate cuvintele...da nu-mi pasa.

Eu cum am zis mai sus....daca vrea careva vreo informatie sa ma sune ca pe mine nu ma deranjeaza.

Telefonul imi e deschis toata ziua....

Doamne` Ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Multam de informatii. L-am sunat si eu joi pe dl Voicu ... acum astept .. i-am mai trimis azi un mail sa vad ce zice. Problema e ca n-am pasaport... sa vad, ori il fac pe 1 an (la urgenta) ori normal pe 5 ani (dar dureaza 2 sapt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Multam de informatii. L-am sunat si eu joi pe dl Voicu ... acum astept .. i-am mai trimis azi un mail sa vad ce zice. Problema e ca n-am pasaport... sa vad, ori il fac pe 1 an (la urgenta) ori normal pe 5 ani (dar dureaza 2 sapt).

Pasaport? Pentru o angajare mai rapida?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.