Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

o sa va spun eu maine cati din cei noi care au venit mai sunt pe la garaj :D am sa trec eu maine pe acolo , apropo de plecare, ca am vazut la colegu de mai sus, nu iti plateste nimeni nici un drum, se pleaca cu microbuzul firmei , nu stiu daca l-au schimbat dar in el incapeau numai 6 pers , restu' merg cu ce apuca ( Comati , sau colegi care pleaca cu masini personale si au locuri libere , bineinteles contracost care nu se deconteaza), nu va mai agitati atat, cititi posturile mele de la inceput , cand ajunsesem in curte si alte topicuri pe care am mai postat, se pare ca la unii le este greu sa citeasca in spate si sa rasfoiasca forumul pentru mai multe informatii... , in orice caz ... va urez multa bafta si s-auzim de bine :D , aaa sa nu uit pentru colegu de mai sus "Kurt Beier A/S Håndværkervej 20 DK-6710 Esbjerg V" se puteau obtine cu un simplu search pe "goagle" :D imi cer scuze daca am fost putin cam dur , dar sunt cam obosit, drumuri bune si ne auzim maine sa va spun rezultatul de la garaj :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

o sa va spun eu maine cati din cei noi care au venit mai sunt pe la garaj :D am sa trec eu maine pe acolo , apropo de plecare, ca am vazut la colegu de mai sus, nu iti plateste nimeni nici un drum, se pleaca cu microbuzul firmei , nu stiu daca l-au schimbat dar in el incapeau numai 6 pers , restu' merg cu ce apuca ( Comati , sau colegi care pleaca cu masini personale si au locuri libere , bineinteles contracost care nu se deconteaza), nu va mai agitati atat, cititi posturile mele de la inceput , cand ajunsesem in curte si alte topicuri pe care am mai postat, se pare ca la unii le este greu sa citeasca in spate si sa rasfoiasca forumul pentru mai multe informatii... , in orice caz ... va urez multa bafta si s-auzim de bine :D , aaa sa nu uit pentru colegu de mai sus "Kurt Beier A/S Håndværkervej 20 DK-6710 Esbjerg V" se puteau obtine cu un simplu search pe "goagle" :D imi cer scuze daca am fost putin cam dur , dar sunt cam obosit, drumuri bune si ne auzim maine sa va spun rezultatul de la garaj :D

Un coleg spune intrun post anterior ca de fapt transportul este gratuit de ceva timp , probabil un telefon la Cluj ma va lamuri :)

La care din colegii noi te referi ? Cei veniti cu ceva zile in urma ? Nu mai sunt in garaj ca au plecat in cursa sau ca au plecat acasa ?Am citit posturile tale , dar in afara de faptul ca ai asteptat mai multe zile pana sa iei masina in primire nu am citit nimic deosebit , asta se poate intampla la orice firma :)

Drumuri usoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din colegii noi cati au mai ramas fara masina , de plecat nu pleci acasa, odata ajuns la esbjerg e clar ca numai pleci :D numai ca e nasoala asteptare pentru ca nu esti platit, incepi sa fii platit din momentul in care ai bagat cardul in taho , daca vrei putem vb si pe mess id toscanu24 , ca un later edit pentru postare anterioara , poate nu m-am exprimat corect , numai cu microbuzul firmei este gratuit transportul , asta am vrut sa evidentiez. Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Din cei care lucrati la ei puteti spune daca masinile sint echipate cu: navigator  GPS, tolcolet, telepas, gobox etc , au clima, incalzire sa nu tremuri pe cabina.........si daca se pleaca numai la 3 luni acasa , sau si atunci cu greu, daca nu au soferi te mai amina o saptamina sau mai multe, sau daca se poate pleca mai repede in caz ca ai probleme ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Majoritatea masinilor sunt noi,nu mai vechi de 2-3 ani,au tot ce ai scris,daca vii pentru prima data esti obligat sa stai 3 luni dupa care 1 luna acasa,apoi te duci 2 luni cu 2-3 sapt acasa.in caz ca nu au soferi te amana pana vine cineva sa te inlocuiasca,o sapt doua depinde.In cazul meu dupa 4 luni cat am stat a intervenit o problema la mine in familie si am asteptat cam 1 sapt jumate,cu telefoanele mai insistent,dar mau ajutat si mau inteles,este o companie ok daca iti vezi de treaba.cu transportul pana acolo acum se trimite cu un microbuz din cluj,daca se ocupa toate locurile,te descurci tu  cu transportul pana acolo.

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut.eu nu am fost niciodata la Cluj.am citit pe forum,si am aflat la telefon cand am sunat la ei.eu personal nu am dat proba de condus,nu stiu alti colegi.Am sustinut un mini interviu prin telefon in engleza,lucruri de baza elementare.Trebuie sa stii engleza sau germana pentru ca sunt dispeceri danezi cu care vorbesti in caz ca apar probleme in curse sau in general.

Pe viitor pentru alti colegi,le sugerez sa citeasca si sa caute informatii despre ce vor sa afle sau un subiect anume pe forum.este foarte detaliat,dupa care sa puna o intrebare la care nu exista raspuns

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cadydyu:masinile au gps,frigider etc.nu stiu sa-ti spun de venit acasa sunt inca in perioada de 3 luni, te tin la curent cand voi sti ceva concret

ROADTOHELL: nici la cluj, nici in danemarca nu dai nici un fel de proba(practic proba neoficiala e prima luna de munca in care trebuie sa te incadrezi sa ajungi la destinatii, la incarcari/descarcari), eu am fost la cluj,acolo am semnat actele pentru angajare, acolo am facut medicina muncii si protectia muncii, dar nu m-a intrebat nimeni nimic....intr-adevar majoritatea sunt dispeceri care vb engleza/germana, pe alocuri italiana, dar sunt si dispeceri romani(numai sa ai norocul sa ajungi la ei).daca va mai pot ajuta cu informatii, va ascult.drumuri line!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

+45 25289689 marian rares. numarul de mobil din danemarka . trebuie sa insistati din cauza ca vorbeste mult la telefonul de la birou. pute-ti suna la orice ora dar e ideal cu numar ascuns ca daca vede nr. de romania!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pute-ti suna la orice ora dar e ideal cu numar ascuns ca daca vede nr. de romania!!!!!!!!!!

L-am sunat eu astazi cu nr de romania pe Marian Rares si mi-a raspuns , dupa un mic interviu mi-a explicat ce am de facut si prin urmare vineri plec in DK :) 

Nu vad de ce nu ar raspunde din moment ce se fac angajari !  Mai greu a fost sa-l prind pe Viorel la Cluj :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  Daca te duci la ei pentru prima data,pleci singur sau in echipaj?Eu nu prea am experienta,nu,mi-e frica,dar cred ca ceva tot trebuie sa te invete cineva.

Ptr prima data ma duc la ei . La KB se angajeaza doar ptr echipaj , cand ajungi acolo te repartizeaza cu un sofer mai vechi la ei , cel putin pana inveti ce ai de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare,cadydyu,trasnportul ti-l asigura ei din cluj pana in danemarca(tura mea s-a oprit in germania),medicina muncii si protectia muncii o faci in cluj la o clinica agreata si in contract cu firma dnului Cornel, nu platesti nimic(dar trebuie sa ai la dosarvalabila fisa medicala la cfr, obligatoriu)

tu nu mai esti la hartl?daca te mai pot ajuta cu ceva informatii, in masura in care stiu avand in vedere ca eu sunt la Kurt de 2 saptamani, intreaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.