Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Depasirea pe autostrada


CALIN

Sunteti de acord cu restrictia de depasire pe autostrazi in Romania?  

229 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu restrictia de depasire pe autostrazi in Romania?

    • NU
      220
    • DA
      25


Postări Recomandate

  • Members

La noi condusul in extreme e soprt national.Am intalnit pe A1 Loganri ce  mergeau cu 70 dar si cu  vreo 160.Sa nu uit de basculele supraincarcate si celelalte rable care abia se taraie.Dupa ce pierzi 2-3 ore pe "centura" capitalei sa mai stai si 100 km in spatele unui IMS incarcat cu fier vechi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

acum vreo 4 ani, de atunci nu am mai fost,am avut echipaj de politie in fata eream coloana de vreo 15 camioane si mergeam cu 70 pe a 2.mi am luat inima in dinti am depasit si asteptam sa ma opreasca ai bateam daca erea nevoie nu sa intamplat nimic toti colegi am depasit oricum toti colegi mi au asigurat suportu in caz ca ma opreau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Members

"Asta ne mai lipsea ca in rest le aveam pe toate",spunea Bula intr-un banc .Pai frete dupa ce ca nu avem strazi sa depasim toate fiarele vechi care mai circula inca la noi pe strazi si acolo unde am fii putut nu ne lasa,o idiotenie mai mare nu puteau sa faca...  . >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

NU este in absurd ce numai militienii nostri pot inventa. nu cred ca e normal sa merg(cum des se intampla) in spatele vreunei adunaturi de fier vechi cu 60-70 la ora in conditiile in care viteza regulamentara e permisa pana la 80 km/h si mai ales intr-o tara in care se zice ca poti trai din transport respectand programul de lucru(calculat cu 3- 4 ore stat in coada la bariere in arad...sau 2-3 ore pe centura bucuresti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Members

asta e o intrebare buna,normal ca nu conevine la nimeni pentru ca prinzi un bulgar care nu merge mai rpd de 80 acolo sta batut in cuie si mergi inspatele lui si te inervezi.si ce a spus colegu mai sus ca trecere de pe o banda pe alta nu e depasire e corect dar cand ai indicatoru depasirea interzisa vechiculeor ce depases 7,5 t ,6-22 ce faci te bagi? in ungaria e 800 de euro daca te bagi nu am treaba cu legea ca nu respecat dar la salarile noastre 800 de euro e mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai pe autostrada numa soferi din tarile lor depasesc cand depasirea e interzisa asa si noi in romania depasim si restu stau in coloana... degeaba faci contestatie la unguri ca ramai fara permis si sunt unde tronsoane nici nu e indicator de depasirea interzisa mai mare 7,5 tone intre ora 6 si 22 seara... si daca nu cunoasti si te bagi si te prinde ..... restu vezi acol cu unguru sau care te opreste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu sunt de acord cu interzicerea depasirii pe oricare autostrada din ROMANIA sau EUROPA.In GERMANIA noi platim autostrada ... noi  avem cele mai mari restrictii(viteza,depasire,etc).CAMIOANELE nu sunt la plimbare pe autostrada ,sunt la munca .Aceea munca genereaza bani la BUGETUL DE STAT!Masuri abuzive si aberante  numai ca sa aiba cale libera cei cu alea "mici" sa nu franeze putin ca se uzeaza placutele.Una din cele mai importante ramuri ale economiei mondiale atat de  si de abuzata de autoritati peste tot in lume.Mai bine sa ne puna sa mergem  numai noaptea  sa nu  mai derajam pe  nimeni! >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

eu m-am uitat si pe carte,depasirea interzisa autovehicolelor destinate transportului de marfuri CLAR,si la nu stiu cate zeci de metrii mai este un indicator de informare ,care spune ceva de genul daca ai masina in spate pe banda a doua sa nu depasesti...sunt doua indicatoare fara legatura intre ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pana una alta colegii gen edy ,izvorul minunilor sau cei cu basculele cu tonaj ce merg cu 70 la ora ar putea sa ne ajute dand semnalizare dreapta si intrand putin pe banada de urgenta fara sa reduca viteza si in acest fel esti acoperit cand depasesti spunand politistului ca era normal sa depasesti ca doar nu era sa  ramai in spatele lui deoarece poate el avea probleme cu masina ,Hai sa incercam toti sa folosim aceasta chestie si o sa vedeti ca ar fi mult mai bine de circulat si nu s-ar mai face coloane dupa cate un coleg care poate nu stie cat de importante sunt minutele cand esti la program.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.