Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

ajutor de sofer auzi...dar ce sa fac frate sa-i tin lu ala de volan cand isi schimba haina sau isi pune apa in pahar? sau cand face pana eu sa schimb roata sau cum? ajutor de sofer sa se duca ea...parca plimbarile ma intereseaza in mod special...ma intereseaza sa muncesc ca sa am cu ce trai, ca apoi putem sa ne si plimbam...na..n-ai ce sa faci cu astia ma frate, romania asta lu rahat, incepand de la guvern pana la ultima speta de pe strada o societate de nu dai doi bani pe ea...nu mai am nici cuvinte, pur si simplu m-am scarbit de lumea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

E bine la Hartl ca sa iti faci experienta. Eu la ei am inceput si mi-a prins bine. Am fost 2 luni ajutor pe 600 E si pe urma m-a facut titular. Am fost titular pana in decembrie si m-am lasat de ei ca mie prea departe traseu de acasa pana la sediu in TM. Nu am avut probleme cu ei cu banii si nici cu timpul de condus sau altele. Eu va recomand aceasta firma pentru cei fara experienta!!

colegilor indignasti...nu va obliga nimeni sa mergeti la ei, mai ales daca sunte-ti experimentati ,sunt fff multe firme care cauta soferi cu experienta. DAR, parerea mea ca e ok si firma asta mai ales ca peste tot iti cere 1,2,3 anii de experienta si avind in vedere ca mama nu ma scos cu 2 anii de experienta, trebuie sa incep de undeva. inteleg ca suna aiurea ajutor de sofer si ca banii sunt mai putini dar daca ti-ai facut experienta esti liber sa iti iei zborul, mai ales ca nu semnezi nici un contract.

scz daca v-am suparat si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegilor,toata lumea trebuie sa inceapa de undeva,vorba lui dansorin nici pe mine nu m-a facut mama cu ceva ani de experienta,dar zic eu ca pt incepatori este acceptabil,nu zic bine ca nu stiu cum este dar zic ca este o firma ideala pt incepatori daca angajeaza soferi fara experienta pe comunitate si nu numai,chiar si eu sper ca pe saptamana viitoare sa pot trimite dosaru la ei ca este aproape gata,va salut si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut colegii.

am sunat pe 26 ianuarie la ei si am intrebat-o pe doamna Camelia daca mai fac angajari, iar raspunsul ei a fost: "dupa data de 15 februarie" si atunci angajeaza si incepatori (ca mine). pana atunci mai am timp sa-mi termin dosarul. daca mai cunoaste cineva vreo informatie despre ei, sau care ne-ar fi de folos si noua celor mai noi in breasla aceasta, sa nu se sfiiasca sa o posteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hartltrans Romania s.r.l.

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                   - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

12. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

13. Carnet de Munca – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

14. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

15. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

16. Avizul medical si psihologic in original

bafta colegilor si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ajutor de sofer auzi...dar ce sa fac frate sa-i tin lu ala de volan cand isi schimba haina sau isi pune apa in pahar? sau cand face pana eu sa schimb roata sau cum? ajutor de sofer sa se duca ea...parca plimbarile ma intereseaza in mod special...ma intereseaza sa muncesc ca sa am cu ce trai, ca apoi putem sa ne si plimbam...na..n-ai ce sa faci cu astia ma frate, romania asta lu rahat, incepand de la guvern pana la ultima speta de pe strada o societate de nu dai doi bani pe ea...nu mai am nici cuvinte, pur si simplu m-am scarbit de lumea asta.

salut Alex,parca ziceai ca nu vrei ajutor de sofer?

hai lasa ca nu o fi greu decat la inceput cu noul coleg si pe urma v-a fi altfel

daca vrei sa-ti faci dosaru eu zic sa te apuci ca dureaza,cel putin cardu european dureaza 7 zile lucratoare de cand ai platit si pana iti vine acasa,295 lei daca nu ai lucrat in ultimele 6 luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut Alex,parca ziceai ca nu vrei ajutor de sofer?

hai lasa ca nu o fi greu decat la inceput cu noul coleg si pe urma v-a fi altfel

daca vrei sa-ti faci dosaru eu zic sa te apuci ca dureaza,cel putin cardu european dureaza 7 zile lucratoare de cand ai platit si pana iti vine acasa,295 lei daca nu ai lucrat in ultimele 6 luni

ala ma gandeam la prapaditu ala de card european..am mai mult de 6 luni, deci imi tre sa platesc aproape 300 lei huh? si dupa ce am toate astea, trebuie sa le trimit la ei la Timisoara, cred!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hartltrans Romania s.r.l.

300050 Timisoara, str. C-tin Brancusi nr.7, et.II, cam.1

tel. 0256/ 433280

fax. 0356/450599

     

DOCUMENTE  NECESARE PENTRU DOSAR

Actele pentru dosar se pregatesc doar in copii pana la punctul 11 inclusiv al acestei liste! Celelalte puncte se vor pregati ulterior angajarii!

Copie dupa:

1. Buletin/Carte de identitate - copie color                          - 3 exemplare

2. Certificat de nastere                                                            - 1 exemplar

3. Certificat de casatorie, certificate nastere copii                - 1 exemplar               

4. Ultima diploma de studiu                                                    - 1 exemplar

5. Permis de conducere: categoria C, C+E       - 2 exemplare

6. Atestat sofer profesionist – transport marfa       - 2 exemplare

Eventual Atestat ADR - Marfa periculoasa

7. Cartela pentru tahograf digital                                          - 1 exemplar

8. Cazier                 - 1 exemplar

9. Pasaport                                                                                - 1 exemplar

10. Fisa medicala (in care sa fie specificat faptul ca este pentru siguranta circulatiei) + aviz psihologic ( valabile)                   - 2 exemplare

11. Cardul European de sanatate  ELIBERAT DE CNSAS - 1 exemplar

      *** UN NUMAR DE TELEFON UNDE VA PUTEM CONTACTA

LA ANGAJARE:

12. Oferta de loc de munca - Repartitie de la AGENTIA NATIONALA DE OCUPARE A FORTEI DE MUNCA - somaj, de pe raza judetului de domiciliu.

13. Carnet de Munca – in copie daca nu are da declaratie pe propria raspundere ca nu a avut niciodata, sau declaratie cu firma la care se afla (de obicei este vechiul loc de munca)

14. Dispozitia de desfacere a Contractului individual de munca (ultimul loc de munca)

15. Adeverinta cu stagiul de cotizare pentru calcularea concediului medical (salariul brut realizat, zile efectiv lucrate, zile de concediu medical – pentru ultimele 12 luni)

16. Avizul medical si psihologic in original

bafta colegilor si drumuri bune

      Certificat de nastere copii....? Astia sunt oamenii lui Mos Craciun? Trimit daruri intregii familii ?!? Taaare ........de treba sunt !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

off nu mai comenta,daca ai copii poti sa ii iei pe numele tau si firma nu stiu ce plateste sau nu le mai ia statul ca ai pe numele tau copii..deci e si in avantajul tau...

e buna firma pentru incepatori asa cum o sa fiu eu,o rampa de lansare...asa cum e cu bani multi,putini,cu stres asta e firma...Dar decat sa muncesc pe un salariu de 250-300 euro ca lucrator comercial(si sa imi rup spatele) eu zic ca e bine si cu atat la inceput...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

off nu mai comenta,daca ai copii poti sa ii iei pe numele tau si firma nu stiu ce plateste sau nu le mai ia statul ca ai pe numele tau copii..deci e si in avantajul tau...

e buna firma pentru incepatori asa cum o sa fiu eu,o rampa de lansare...asa cum e cu bani multi,putini,cu stres asta e firma...Dar decat sa muncesc pe un salariu de 250-300 euro ca lucrator comercial(si sa imi rup spatele) eu zic ca e bine si cu atat la inceput...

    Scuze .... ! Nu stiam chestia cu copii..., statul... . Nu am vrut sa jignesc pe nimeni .Doar ca ... mi s-a parut putin... !

  Drumuri bune ,si... lansare cit mai scurta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

      Certificat de nastere copii....? Astia sunt oamenii lui Mos Craciun? Trimit daruri intregii familii ?!? Taaare ........de treba sunt !

pai daca ti-a cerut la dosar copie dupa duletin,certificat de nastere,permis,card tah,etc asa pui si copie dupa certificat de casatorie daca esti casatorit si copie dupa certificatu de nastere al copilului,daca ai,ce e asa mara scofala,ai copii ii declari,si poate chiar primesti cadou de craciun pt ei,ce vi se pare asa nostim?cine nu este casatorit sau nu are copii nu pune copii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu-i e nimic,nici eu nu am stiu si na e primul meu loc de munca la un magazin si tot asa m-au intrebat,daca sunt casatorit si eu am 20 de ani,daca am copii si eu din cate stiu ca nu am:))si mi-a explicat de ce,daca declari ca ai copii pe numele tau statul nu iti ia cateva taxe si este in avantajul tau si la firma nu stiu ce nu ia.Ceva in genul asta am inteles..Multumim si asa e sper la o lansare reusita la una din firmele acestea sau cu unu din colegi de pe forum sau din tara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pai daca ti-a cerut la dosar copie dupa duletin,certificat de nastere,permis,card tah,etc asa pui si copie dupa certificat de casatorie daca esti casatorit si copie dupa certificatu de nastere al copilului,daca ai,ce e asa mara scofala,ai copii ii declari,si poate chiar primesti cadou de craciun pt ei,ce vi se pare asa nostim?cine nu este casatorit sau nu are copii nu pune copii!!!

      Nu am mai fost angajat pina acum . Si eu sunt incepator (am luat cat C+E , acum cateva zile,si astept cardul tahograf si atestatele si .. pe cai !!!), si mi s-a parut un pic ciudata chestia cu copii . Acum am... descoperit logica.. . Provin dintr-un mediu mai ... "neprietenos" si sunt un pic mai suspicios..! Ma ....reprofilez. Deci sper sa gasesc... "caii" si sa ma pot tine "in sa". Am condus prin toata europa doar autoturism, deci nu-mi sunt straine ...drumurile.

 

  Drumuri line tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.