Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Colegi , daca sotia nu lucreaza poate beneficia de asigurare medicala gratuita ca si  coasigurat daca o treci la tine in intretinere, pentru asta trebuie certificat de casatorie........certificatul de nastere al copiilor il cere pentru ca poti sa-i treci la deducere , adica din salariul tau statul iti scade pentru fiecare membru pe care-l ai in intretinere(sotie, copil, sau alte persoane aflate in intretinere) o suma de bani, nu mai stiu cit e , dar era cam 250 ron de persoana, si platesti impozit doar la restul de bani care ramin din salariul brut, deci cu cit ai mai multi membrii in intretinere, cu atit ei mai mult net in mina...................pe vremea lui Ceausescu daca nu erai casatorit dupa virsta de 25 de ani ti se oprea un impozit mai mare deoarece nu aveai familie ( i se mai spunea  taxa p..ii) 8) cei mai vechi cred ca stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi , daca sotia nu lucreaza poate beneficia de asigurare medicala gratuita ca si  coasigurat daca o treci la tine in intretinere, pentru asta trebuie certificat de casatorie........certificatul de nastere al copiilor il cere pentru ca poti sa-i treci la deducere , adica din salariul tau statul iti scade pentru fiecare membru pe care-l ai in intretinere(sotie, copil, sau alte persoane aflate in intretinere) o suma de bani, nu mai stiu cit e , dar era cam 250 ron de persoana, si platesti impozit doar la restul de bani care ramin din salariul brut, deci cu cit ai mai multi membrii in intretinere, cu atit ei mai mult net in mina...................pe vremea lui Ceausescu daca nu erai casatorit dupa virsta de 25 de ani ti se oprea un impozit mai mare deoarece nu aveai familie ( i se mai spunea  taxa p..ii) 8) cei mai vechi cred ca stiu...

    Multumesc pentru raspuns colegu ! Acum am inteles.

  ..... cit traim avem de invatat !

  Stima mea, si sa aveti drumuri line domnilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Tin sa va anunt ca eu am depus dosaru personal in data de 14 08 2011 si nu am primit nici un raspuns, am sunat la ei si au zis ca o sa ma contacteze cand au nevoie de soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

astia vor sa te munceasca 2-3 luni ca sofer 2 pe 600 euro si apoi iti dau cu sutul, am vb cu camelia filip i-am spus ca am 3 ani exp ca vreau sa lucrez cu norma intreaga si ea a zis ca asa e la ei in firma lucrezi intai ca sofer 2 si apoi cand au masini libere devi titular

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

inteleg conceptul de anu lasa un incepator care n-a condus in viata lui mai mult de cativa Km cat afacut la scoala de soferi sa urce pe tir.O perioada de invatare este ideala, insa in perioada asta nu vreau sa fiu "sclavul" nujtu cui. e una sa capeti experienta si alta sa te munceasca ca pe un cal.

poate ar trebui sa posteze oameni care au fost la HTL si au stat in perioada aia de proba, sau care au lucrat si nu mai lucreaza, sa isi dea cu parerea despre firma si modul de "exploatare" a incepatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Da sunt de acord cu tine dar e marea problema noi incepatorii suntem obligati sa fim sclavi deoarece nici o firma nu angajeaza incepatori. Experienta stand acasa nu avem cum sa o facem asa ca suntem obligati sa fim sclavi pana capatam ceva experienta dupa aceea putem sa avem pretentii dar pana nu facem ceva experienta nu putem comenta nimic. Sunt constient ca experienta nu o faci intr-un an dar una e cand ai lucrat ceva timp pe camion si alta e cand nu ai lucrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal ciprian21 am sunat si eu azi la hartl si o ,cucoana, mi-a zis sa trimit dosaru luna asta .Oare voi avea de asteptat vreo 3 luni pana primesc un raspuns?

cand am trimis eu prin noiembrie pe la jumatate daca imi aduc mai bine aminte, incepeau si sarbatorile si am auzit ceva zvonuri ca trebui sa dea inapoi vreo 25 de man-uri fiindca multi au lovit masinile si spuneau ca vor ia 25 inapoi... asa mi-a spus un prieten care lucra acolo de aceea au intrerup angajarile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.