Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

da colegu..dar atat timp cat iti da 600 e salar..de fapt nu esti sofer cu toate drepturile..esti ajutor sofer..1.2.3 luni..depinde..dupa care iti da 1200 e

deci oricum ar fi..nu te pune titular la 600 e salar si nu ai masina pe pana la  inceput.

dar si asa dupa ce te face titular..de ce ti-ar da tie un incepator masina de mii de euro impreuna cu marfa de zeci de mii de euro (poate)..ceva tot nu se leaga..

si eu sunt incepator si ma bucura ca inca exista firme care angajeaza incepatori..dar care este adevaratul motiv pt care angajeaza..

daca cei care fac vechime pleaca..vin incepatorii, fac experienta, pleca si ei la randul lor..si ciclul se reia..care e castigul firmei? de ce face ase mult rodaj de soferi?

poate cineva care a lucrat la ei ne poate ilumina in aceasta privinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in general o firma in echipaj platesc cam 14 %....la 15000km ar da pe cabina in jur de 2100 euro nu mai conteaza cum se impart bani..ok

la hartl km facuti in echipaj se pun doar titularului in cazul de mai sus socotim astfel,:15000 ori 7% =1050 e + 600e ajutorul =1650...asta facut la un km de 15000 gindeste-te ca se fac si 20000 km la hartl....2100e-1650e=450e ramin in firma hartl...la citeva sute de tiruri cite au .....iar titular te face cind vrea bernard poti sa ai la ei si 1 an si tot ajutor esti....drumuri bune colegi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

in general o firma in echipaj platesc cam 14 %....la 15000km ar da pe cabina in jur de 2100 euro nu mai conteaza cum se impart bani..ok

la hartl km facuti in echipaj se pun doar titularului in cazul de mai sus socotim astfel,:15000 ori 7% =1050 e + 600e ajutorul =1650...asta facut la un km de 15000 gindeste-te ca se fac si 20000 km la hartl....2100e-1650e=450e ramin in firma hartl...la citeva sute de tiruri cite au .....iar titular te face cind vrea bernard poti sa ai la ei si 1 an si tot ajutor esti....drumuri bune colegi

Ai dreptate colegu titular te face cand vrea Bernard , dar stiu un coleg  care a fost in firma cand s-au facut titulari si avea decat 2 saptamani si la facut titular  ;) ;) ;) ;)

DSC02437.jpg

DSC02484.jpg

Poze de la HARTL  ;) ;) ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegu te tine si 5.6 luni ajutor  :)

:) :)

de ce tea tine atat de mult ajutor?doar sa fii 2 linii pararele cu sofatul ca sa te tina atat, sau care ar mai fi motivele?

ma duc acolo sa fac experienta nu sa fiu hamal la aia..inteleg sa te tina ajutor cateva saptamani pana prinzi carei treaba dar dupa aia ce ii impiedica sa te "promoveze"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

mai colegi tot vb si nu stiti care e adevaru,din auzite multe se spun,daca tot vreti sa stiti precum spuneti mergeti la ei si gata,va lamuriti daca e bine sau nu,uite si eu am trimis dosaru si nu ma mai plang ca voi,ce poate sa-ti faca?de mancat nu te mananca nimeni,eu vreu sa muncesc si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de ce tea tine atat de mult ajutor?doar sa fii 2 linii pararele cu sofatul ca sa te tina atat, sau care ar mai fi motivele?

ma duc acolo sa fac experienta nu sa fiu hamal la aia..inteleg sa te tina ajutor cateva saptamani pana prinzi carei treaba dar dupa aia ce ii impiedica sa te "promoveze"?

colegule daca tu crezi ca in 2 saptamani ''promovezi'' si faci toata europa, alti au ani de meserie si tot se mai invata cite ceva ...in 2 saptamini deabea invetii cum sa intri si sa iesi pe anumite autobenzi sa urmaresti indicatoare sa mergi pe dreapta in anglia si nu mai zic cum am patit eu la nici 24 de ore titularul sa ma puna sa bag tir-ul pe tren la eurotunel spre anglia.....tremuram tot

manule si ..manu..din poza de la mine e tot de la hartl ea e prima mea =''iubire''

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegule daca tu crezi ca in 2 saptamani ''promovezi'' si faci toata europa, alti au ani de meserie si tot se mai invata cite ceva ...in 2 saptamini deabea invetii cum sa intri si sa iesi pe anumite autobenzi \

colegu nu am zis eu nimic de 2 saptamani...cand am zis saptamani poate fi si 10 sapt..dar sa stii ca ajungi undeva.

dupa cum a zis colegu @manu ca te poate tine si 5-6 luni ajutor..nici asa nu e ok..

adica inteleg ca esti incepator si iti trebe experienta..dar daca nu-ti da sansa sa o faci at tot degeaba.

oricum am citit cam tot ce s-a psotat de firma asta..si pana acum sunt multumit de ce spun ceilalti colegi despre ea.

sper totusi sa nu se schimbe in rau..asa cum poate s-au schimbat si alte firme..la un moment dat.

drumuri usoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ma vad ca incontinu vorbiti ca te tine sofer 2, 6 luni dar trebe sa pleci de undeva intelegeti.

acuma eu am alta problema si aceea cu cardul acela de sanatate,daca este cineva care a reusit cu asigurare gen bcr,alianz,generali etc va rog postati aici sa vedem ce au zis cei de la hartl, nu de alta dar daca ar fi sa-mi fac cardul acela am de plata vreo 700 de lei si nu ma prea lasa buzunarul intelegeti va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

chiar nu isi da nimeni cu parerea in legatura cu acel card de sanatate daca e obligatoriu si nu merge cu asigurare

s-a vorvit foarte mult de cardu de sanatate,poti sa rasfoiesti putin si ai sa gasesti discutii despre el,daca nu te-ai convins eu zic ca cel mai bine e sa mergi la casa notionala de asigurari de sanatate de la tine din oras si acolo poti afla cum poti intra in posesia unui card,cat ai de plata deca nu ai lucrat in ultimele 6 luni etc,nu stiu daca e buna asigurarea,dar mai bine mergi unde ti-am zis si ei cred ca poate sa-ti spuna mai multe,succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.