Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

deviatabucuros-  si cand ai fost acolo nu ai intrebat de ce nu te suna?!! ce a spus..motivul?.... si care au prioritate?!!.... sau cand o sa te sune?>......Din ce zona esti?... zici ca ne cheama la distractie acolo nu la munca si hamaleala!!!::::)))))...asa greu ne vine randul( asta ca sa mai facem haz de necaz)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Pentu Motzi problema e ca nu au curaju sa ne spuna ca au pierdut dosarele si ne ia cu zaharelu ca il cauta si ne suna. Petre22 o zis ca ma suna ei motivul nu o avut ce odata ce am depus dosaru si a zis ca e ok motive nu a avut referitor la prioritati credema ca numai cei de la Hartel stiu restu care vrem sa ne angajam la ei nu o sa gasim veci. Referitor la munca ei cred intradevar cum zici tu stau la birou si dau la comenzi Doamne dai sa ajunga si ei ca noi sa doarma prin cabina si sa vada atunci ce bine e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu disperati colegii,k o sa vina si randu vostru,si atunci sa va tineti,daca cunoasteti pe cineva de acola,ma refer la sofer mai batran ie bine,daca nu cum va ie norocu,in martie se fac sigur angajeri,eu am un colegut acolo de vreo 4ani,sunati-o pe CAMELIA la:0756083200,pt inceput este bn la ei,dar cand ai ceva experienta poti sa alegi,adica sa ii lasi sa mai invete si alti.multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Cei de la firma mai sus mentionata fac angajari pentru camion CU REMORCA.Am fost eu la interviu trimis de o firma de recrutare din Buc.,jobul este pt intern.(garajul Chitila) ,dar,pt faptul ca sunt incepator pe SEMIREMORCA (mai merg in echipaj Rom- Grecia-Rom pt. a prinde experienta) ,nu cred ca voi face fata testarii instructorului pe camion cu REMORCA pus la dispozitie de aceasta firma.Pt.  cine vrea sa incerce , las un nr. de tel(va raspunde o doamna responsabila cu selectarea soferilor):  0372329414

HAVI LOGISTICS

Intrarea Străuleşti 35-45

Bucureşti 013341 Sector 1

România

Telefon:+40 21 668.66.52

Fax:+40 21 668.77.03

Catre colegii pt intern:

Cine stie vreun loc pe semiremorca disponibil unde se accepta mai putina experienta?

Las un tel:0761744879/cosminanghel77@gmail.com

Drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt colegii care vor sa aplice la hartltrans.daca va apare vre-o amenda cva pe cazierul judiciar,veti fi respinsi.eu am fost respins azi:'(,pt o ameda d 250 d lei care imi apare pe cazier din 2010. Multa bafta,si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bai"batrane" am si eu permis d prin 2007 dak,chiar te intereseaza,iar cu amenda n-asi avea dc sa mint,pt k asa puteam sa zic mai mult sau altceva. . . Cred k suntem aici pt a ne ajuta unii pe altii,nu pt a ne bucura de raul altuia,sau sa ne "inpungem" unii pe altii. . . . Daca taceai,filozof ramaneai. . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dragi colegi,haide sa terminam cu discutia aia. Era vb d o amenda de 250 lei,penala,si primita intr-o alta ipostaza,nu cea de sofer;-). Dosarul l-am trimis marti,iar ieri dupa amiaza,m-a sunat dmna Camelia,si mi-a zis ca nu ma poate accepta. Va rog daca stiti,ce asi putea sa fac? Mai am sanse undeva cu acel cazier patat,si fara experienta pe cele mari? Va multumesc,si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegi ce vreau sa va spun despre hartal trans este ca eu am lucrat la ei pina  in august anul trecut pentru un incepator este buna firma ca inveti si te si plateste problema mare e ca am cam plecat toti titularii care mai stiam cate ceva despre cum se maninca soferia eu am primit camion dupa 7 luni acum am inteles ca se fac titulari si dupa o luna pai va intreb eu acum, pe voi ce stie ala dupa o luna de zile ca sa poata sal invete si pe soferu2 si sa stiti ca si acolo sint oameni care inpinge usa cu capul la sefu de coloana di austria bernard il chiama si e un sarb s_____at te trateaza ca un c______at  daca ai cumva vreo cursa din germania pentru sicilia si cand te bucuri ca mai faci si tu km vine si tio ia si leo da la pilosi si in loc de 1300 de km iti da alta de 500 vi se pare corect  tu esti platit cu 7centi si aiqa cu 8 sau 9 centi chiar si 10 si chiar si disponentii de la timisoara sant minjiti va spun din propie experienta dar va repet pentru cei care vor sa invete e chiar buna firma  ca acolo chiar daca lovesti camionu nu iti zice nimenea nimic til baga imediat la reparat deci pentru incepatori este ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu, de ce dezinformezi?e pacat de baietii care merg acolo sa plece cu idei preconcepute de genul "sugerate" de tine.....n-or fi ei firma cea mai buna.....nici bernard cel mai stralucit......dar nici ceea ce spui tu nu e real....poate ai mai uitat din lucruri.....din august anul trecut a trecut timpul si peste memoria ta....

Nu vreau sa contrazic pe nimeni, nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar imi place sa respect realitatea (alba ori neagra)

B afta si drumuri line colegilor care pleaca acum si hartl!si celor care vor pleca.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ADRIANE TATA EU NU DEZINFORMEZ PE NIMENI DACA CITEAI MAI CU ATENTIE MESAJU EU AM SPUS CA ESTE FOERTE BUNA FIRMA PENTRU CEI FARA EXPERIENTA EU AM SPUS DOAR CE AM PATIT EU CA SA STIE SI NOII COLEGI CUM SA SE FEREASCA CAND AJUNG ACOLO SI AM MAI CITIT CATEVA MES TOT DEALE COLEGILOR IN CARE VROIAU SA AFLE CATE CEVA DESPRE HARTAL TRANS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:DSalut Naipeanu....stiu ce spui tu

-Eu le-am zis tot pe acest topic despre Hartl...ESTE cea mai buna firma pentru incepatori....nu te pune sa dai nici o proba, te angajeaza direct daca ai toate actele care t-i le cere domnisoara Camelia.

-Colegul i.adrian se contrazice singur....la pagina 24 din topicul Hartltrans asi anunta demisia din motive financiare.....ce inseamna colegule I.Adrian motive financiare ?....eu inteleg adica bani putini

-Pai tocmai asta spune si Naipeanu....dar sub o alta forma :-\

-Eu am demisionat anul acesta in luna ianuarie.... :P tot din motive financiare=cum spui tu

-Adica am mers ajutor 4 luni si faceam 22000-24000km....ok

-Am fost facut titular de un baiat de nota 20 Jivici Desimir....este sarb la fel ca si Bernad, si cind ajungeam la garaj vorbeau intre ei sarbeste nu romaneste....Noi ai spuneam Desi

-Dupa ce am devenit titular nu am facut mai mult de 17000km.....prietenii stiu de ce !

-Si tu i.adrian spui ca naipeanu dezimformeaza ?

-Daca dezimformeaza, de ce firma Hartl trans face angajari pe banda ?....de ce pleaca soferii ?....de prea mult bine nu-i asa ?

-Mie mi-au schimbat remorca cind aveam cursa din Germania pina la Napoli pe motiv ca nu am timp sa ajung la descarcare....vrajeala....m-am certata cu dispecerul, apoi l-am sunat pe Bernad si nu am avut intentia sa ma cert cu el dar la cearta s-a ajuns...aveam doar 1600km in acea saptamina.....in echipaj....de ziceai ca mergeam cu spatele nu cu fata

-Si Bernad imi zice ca daca nu-mi convine sa las camionul la garaj si sa plec acasa

-Si cind am ajuns la garaj l-am parcat intre celelalte camioane . l-am inchis, am mers la bucatarie cu ajutorul,am gatit am baut o bere si ne-am uitat la LCD

-Pe la orele 23 vine un coleg din traseu si-mi zice sa-l sun neaparat pe Vicentiu(dispecerul de noapte)

-Si merg la camion ,iau telefonul si vad 10 apeluri pierdute....de la dispecerat

-Il sun si ai explic faza cu schimbatul remorcii....si culmea e ca nu venise nimeni sa ia remorca mea, cum imi spusese celalalt dispecer ca o ia altu ca eu nu am program sa ajung....

-Si Vicentiu isi cere el scuze in numele celuilalt dispecer si-mi da o remorca cu dscarcare la Munchen si iar incarcare inapoi in Italia

-Apoi un alt coleg din Calafat , Costica Ududui, imi spune : "Daca vrei curse bune du-te si tu la dispecerat cu o plasa cu cadouri "

- Si asta e motivul pentru care am refuzat sa mai lucrez la Hartl....iti faci planuri....7%...20000km=1400 euro

Vrajeala....doar unii fac km, majoritatea stau in parcare si nu trec de 15000km

-Am fost 2 echipaje in Anglia la Birmingham cu fiare da la Marsilia din port, si dupa ce am descarcat am stat 3 zile ca nu au avut cursa sa ne dea inapoi....ma refer la mine si ajutorul meu, dar celalalt, care era platit cu 10%, adica avea 4 ani la firma i-a dat incarcare din Belgia...si s-a intors gol in Belgia, nu a stat ca mine 3 zile degeaba....oare de ce ?....surprize-surprize

- Asa ca naipeanu de la Giurgiu ai tot respectul meu....i.adrian, abtine-te

-Colegii incepatori....succes la angajare....Camelia vorbeste mult dar e de treaba, nu va speriati

-Dupa ce invatati meserie cautati alta firma :P

Eu i-am zis lui Bernad : Domne , eu am plecat de acasa sa fac bani , nu sa stau prin parcari....daca vreau sa stau , stau acasa, cu mincare calda vin bun si nevasta si copilul linga mine "

-Drumuri bune sa aveti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut Vasile....adica naipeanu....esti din Giurgiu nu-i asa ?

Nu era turnatoru de Romanu....era unul cu plete care mai are un frate tot la Hartl dar care momentan nu lucreaza ca are interdictie....nu-mi aduc aminte cum al cheama.

Am avut noi o descarcare in Italia pe cimp, se construia ceva , o fabrica , anul trecut in prima saptamina dupa Paste....eram acolo 4 camioane da la Hartl, printre care si asta de care ati spun eu >:(

Am facut Pastele impreuna anul trecut in Vomp....

-Hai ca mai vorbim , poate o sa lucram iar impreuna !

-Drumuri bune ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Neatza tuturor!Desi am precizat k nu vreau sa contrazic si nici sa ma cert cu nimeni,ma vad nevoit sa nu te ascult colegule AVRAM("i.adrian,abtine-te")si sa revin cu un "drept la replica".Se impun niste precizari,si anume:

1.La angajarea in firma Hartl am semnat un contract de munca(reziliabil in orice moment,de orikare din parti),nu un certificat de casatorie cu ei...Nu le tin partea,nu vreau sa para mai buni decat sunt,nu ii reprezint,nu mai lucrez la ei...NU la orice ati putea insinua.

2.Nu am sustinut nici o secunda ca H. ar fi idealul financiar(si nu numai) al oricarui sofer,ba sunt convins ca ar putea oferi salarii mai bune,corelate cu munca depusa.Deci,colegu AVRAM,nu ma contrazic deloc,si la pagina 24,si la 124 si la 1024,tot asta zic: am acceptat sa merg la ei pt. EXPERIENTA ,nu pt BANI.Si sigur ca in momentul in care am primit o oferta mai buna financiar,care imi permitea sa fac si experienta mult ceruta de alte firme "bune" am acceptat-o si am plecat din H.Cred ca oricine in locul meu tot asta facea si sunt convins k nu sunt singurul si ca si tu(sau oricare alt coleg)ati fi facut la fel,daca ati fi avut ocazia.

3.Rugamintea mea de a nu fi dezinformati colegii se referea la capitolul "spaga","atentie","plasa".EU NU AM VAZUT asa ceva si NICI NU AM AUZIT ca ar fi facut asta de la nici unul din colegii/prietenii ce sunt inca la H (perioade cuprinse intre 10-24 luni).Regret doar ca ei nu mai intra pe forum...

4.Sunt dator moral cu un raspuns unui coleg(rebound),desi probabil la o parte de intrebare a gasit raspunsul.Bernard nu e roman,e sarb din Banatul sarbesc(Voievodina mi se pare)dar intelege perfect romaneste si vorbeste romana,cu accent sarbesc,desigur.Avand in vedere ca dispecerii sunt romani,k el vb romana nu va trebuie limba straina dekat pt a va putea descurca in tarile pe unde va poarta interesul(cursele).Si,din ce stiu eu,colegule rebound,la H si titularii,si ajutoarele sunt toti romani.

Astea fiind zise,ma retrag pentru totdeauna din subiectul asta si ii las pe cei mai "competenti" sa informeze colegii.

Le urez tuturor REZISTENTA si drumuri line!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

??? Salut dragi colegi....si pentru i.adrian....nu ma intelege gresit, nu vreau sa ma contrazic cu tine si nici sa ma cert, dar am dreptul la propria opinie....e democratie in Romania nu ?!

-De ce pleaca soferii de la Hartl , daca e asa de bine ?

-De ce se fac angajari pe banda ?

-Tu nu ai vazut sau auzit de "plasa la dispeceri "....foarte bine; asta nu inseamna ca nu se practica. Si mai intreaba si alti soferi mai vechi si o sa ai surprinderea sa afli ca si la alte firme se practica "spaga la dispeceri "

-Ai fi vrut sa fie anunt la mica publicitate gen :'' Ofer curse bune....pret negociabil :D"

-Ai vazut tu in viata ta , nu numai in soferie, vreun politist, sau judecator, sau guvernant care sa spuna :" Domne eu am luat spaga " ?

-Ai vrea sa vina Vicentiu sau Andrei sa-ti zica tie :"Da-mi 50 de euro sa-ti dau o cursa sudul Spaniei-nordul Angliei ?

-Mie mi-a spus un coleg de la Hartl, caruia i-am dat si numele daca ai fost atent,ca a facut cadouri dispecerilor

-Ca tu esti Toma necredinciosu, asta e alta problema

-Eu am semnat un alt contract cu o alta firma, mi-am dat demisia de la Hartl, si cu asta basta

-Daca as fi facut km ca si titular cum am facut ca si ajutor, nu as fi plecat nici in ziua de azi de la Hartl

-Si sunt eu, naipeanu , Sorin Trebuian....etc ,care sustinem ca se practica "plasa la dispeceri"

-Tu ce vrei de fapt, sa juram pe Biblie ?....atunci o sa crezi ? :-\

Ati doresc succes la noua ta firma unde lucrezi, si sa ai drumuri bune !...ca sa intelegi ca nu vreau sa ma cert cu tine, dar si sa intelegi ca nici eu si nici naipeanu nu dorim sa dezinformam alti viitori colegi, si pur si simplu ne-am spus opinia, care nu a coincis cu a ta. ;)

Bafta la nagajare pentru incepatori....si cititi citeva pagini mai inainte si o sa gasiti si laude din partea mea la adresa firmei Hartltrans Romania SA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.