Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

I.adrian intreaba-l si pe IANAS DANIEL tot de la hartl cum ii luau "baietii" remorcile de anglia,de spania de prin parcari.veneau si intrebau:"unde mergi?" si se dupa ce plecam,dak era cursa buna,primea mesaj:"vezi ca schimbi remorca cu cutare,o iei pe a lui si te duci si descarci."asa k nu mai vb in necunostinta de cauza,dak nu sa intimplat la tine asta nu inseamna k nu se practica.apropo kind iei ceva ce nu iti apartine intai ceri si apoi iei k daca nu ceri si totusi iei aia se cheama furt cu toate k era o bucata de hirtie.

      Pentru colegii care nu aveti experienta hartl este rampa de lansare va spun k si eu am trecut pe akolo si am gasit baieti de zahar:CHIRA MARCEL,CRISTI GHETU(meserias),IANAS DANIEL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bravo colegu soferik30 ;)

-Sa vada toti si sa-si dea seama cam cum sta treaba la Hartl, nu cum zice i.adrian ca eu si naipeanu dezimformam....

-Pai ce interes as avea sa dezinformez ?!.....forumul asta e pentru noi soferii sa ne ajutam intre noi

-Vara trecuta patronul Ernst Hartl a avut ideea de a face salariul fix 1800 de euro la titulari dar s-au opus Bernad cu Diana, ca vezi Doamne nu mai trag soferii sa faca km multi....o mare prostie

-Pai ce nu vroiam eu sa fac km ?....daca ei nu-mi dadeau curse, ce vina am avut eu ca am pierdut multe zile prin parcare ?!

-Daca faceau 1800 euro salariu fix, cine mai pleca ?.....Bernad a uitat cind l-a batut turcu, la garaj de nu a mai venit 3 luni la munca....e mare sef acuma

-Sau cind a venit un austriac de la birourile din Vomp sa-si ceara scuze fata de noi soferii, care trebuia sa plecam cu microbuzul acasa si ne-a intirziat 15 minute pentru niste acte ce trebuiau sa ajunga la Timisoara, si omul s-a simtit prost ca ne intirzie....a fost cu bun simt....dar a venit Marele sEF Benad si i-a zis in austriaca :"Ce-ti ceri scuze fata de fraierii astia ?"

-Noi am aflat dupa ce am plecat ce-i spusese, de la un coleg ce stia germana, ca daca ne spunea pe loc ai umpleam si noi lui frigideru cu carne....numai muschi si vitamine i-am fi dat 8)

Drumuri bune colegii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegu pentru ati face experienta este foerte buna firma dar sa stai si ajutor si cateva luni titular avram zimi si mie mai e vrum loc pe la tine pe acolo la ce firma esti cum se numeste eu am fost in germania 10 luni dar sau vandut din camioane si tocmai peste 3luni ii vin altele eu nu as vrea sa stau atat pe bara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

naspa !!!!! firma saize !!!!! esti mintit si furat de la prima comvorbire telefonica inainte de a te angaja.....sfatul meu.daca vrei sa faci experienta vino,, daca ai experienta dute cat vezi cu ochi.aici sa inventat minciuna si hotia ..daca vrei sa ti se zambeasca du de fiecare data uncartus de marlboro rosu la ,,sefu'' care ma contrazice cu treaba asta inseamna ca nu stie ce vb.esti furat mintit injosit badjocorit incearca sa zici ceva,,,demisia si liber ! bataie de joc ! fiti oameni cinstiti nu linge-ti in c,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu bernard

treaba cu "du la sefu un cartus de marlboro" tot de romani e inventata, pt ca inafara nu se practica..cel putin nu peste tot..adica atata timp cat esti cu bun simt si nu te iei in gura cu dispecerii si sefu..nu vad de ce ar fi nevoie sa-i "ungi"?

ma rog daca ziceti ca toti sunt romani pe acolo..imi cam dau seama..

dar vedeti voi..atata timp cat nu sunt mai multe firme care sa angajesze soferi incepatori..cateva luni stai si mai induri si balariile altora..ca sa faci o vechime..poate in trecut nu era asa..dar vremurile s-au schimbat..si noi trebe sa ne adaptam odata cu ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegi care ati facut fisa medicala am si eu o intrebare.dupa ce ati terminat fisa vi s-a dat decat avizul medical precum ca sunteti apt ptr siguranta circulatiei sau vi s-a mai dat si foile acelea pe care ati facut fiecare cabinet?(orl,psihiatrie etc.)Va multumesc si astept un raspuns.tin sa precizez ca eu am primit decat avizul medical

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Haide-ti sa va spun ceva despre firma Hartel trans, are si lucruri bune si rele. Lucru bun e ca fac angajari si iau incepatori,insa mai nou pentru cei care vor sa se angajeze la firma aceasta trebuie sa cunoasca pe cineva care lucreaza la ei ca sa se duca cu plasuta la Domnisoara Camelia,  asa a facut ajutorul lu fratele meu. Eu vreau sa ii multumesc Domisoarei Camelia ca nu ma angajat la ei. Fratele meu lucreaza la ei de 6 luni eu lucrez momentan in Germania de 1 saptamana pe 7,5 tone la o firma din Grmenia nu are nici o sucursala in alta tara pe un salaru destul de modest. Obligatoriu limba germana scris vorbit. Saptamana asta o sa vina si fratele meu aici ca isi da demisia de la ei. Ca sa ajungi titular la ei trebuie sa te duci la Bernard  cu plasuta cu orice dar trebuie sa ii duci fratele meu dupa 2 luni a primit masina ca sa dus cu plasuta. Programu de condus e cum e daca iti cere sa ajungi la destinatie si nu ai timp pui magnetu obligatoru daca nu se intampla sa faci 2000 de km intr-o saptamana deci cand au nevoie pui cand nu cam stai prin parcari ca nu iti da curse ori care ti le da ti le da de maxim 200 km. Daca vrei sa ai curse cand vi in tara trebuie sa te duci cu plasuta si la dispeceri daca vrei sa ai cures. Daca nu daca prinzi un 12000 km in 2 e mult deci va dati seama. Intradevar au vandut ceva camioane si acuma asteapta altele noi dar pilosi au prioritate. Pentu cei care aveti studii superioare sa nu face-ti greseala sa va dati toate diplomele care le aveti ca slabe sanse sa va angajati sunt foarte multi care vin fara studii superioare si ei dinastea cauta ca zic ca ii manevreaza cum vor ei. De recomandat doar diploma de bacalaureat nimic mai mult pentru cei care aveti studii superioare. V-am spus pentru cei ce vre-ti sa va angajati la firma respectiva sa aveti in vedere lucurile astea. Va urez drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai tine si de norocul fiecaruia daca e chemat sau nu. Atunci cand cererea depaseste oferta... intelegeti?! Daca am  trimis dosarele asteptam. Ca la loto. Ideea e ca oamenii tin evidenta dosarelor deci in privinta asta sunt seriosi. Eu am trimis dosarul sapt trecuta si azi am sunat sa vad daca a ajuns. Mi-a raspuns un domn si mi-a confirmat k dosarul se afla la ei. Sunt sigur k dosarul meu este acolo deoarece eu m-am prezentat doar cu numele iar el mi-a spus prenumele. Deci nu m-a aburit cu da domne dosarul este la noi k sa scape de mine.

Mi s-a mai spus k momentan nu se mai fac angajari. Poate peste 2 saptamani.

Mentionez k am trimis diploma de facultate pt k aia era ultima diploma de studiu iar ceea ce a spus colegu deviatabucuros m-a cam pus putin pe ganduri, insa cel cu care am vorbit nu a adus in discutie acest aspect si nici eu nu am putut sa intreb acest lucru intrucat e putin cam absurd. Eventual o sa le explic daca o sa am probleme: "domne', SUNT PROST; FOARTE PROST". Bafta la toti colegii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut oolegii

si eu am trimis dosarul luni prin posta romana, serviciul "ultrapost"..a ajuns in 24 h+ confirmare de primire. m-a costat 20 lei.

am sunat ieri la firma, mi-a rasp un domn si mi-a zis ca a ajuns dosarul, la fel ca si colegul de ma sus..i-am zis decat numele de familie si el mi-a zis si prenumele, deci sunt sigur ca-l avea in fata (dosarul).

mi-a zis ca este aproape complet, doar ca eu am pus copie dupa cazierul fiscal si nu cel judiciar, asa ca ieri am fost la politie, am platit 13 lei si mi-a dat pe loc cazierul judiciar.

l-am scanat si i l-am trimis pe mail.am primit confirmare de la d-na Camelia cum ca dosarul este complet, si sa stau in asteptare pt saptamana viitoare, pt ca pt saptamana asta nu mai se fac angajari.

mai astept cateva zile si le mai dau un tf..

succes pt colegii care vor sa aplice la aceasta firma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu ce sa va spun ca am depus in noiembrie dosar  ...si acum 2 saptamani iar am trimis dosar..si tot nu m-a sunat nimeni.... si tot astept am sunat acum 2 zile si mi-a spus ca poate peste 2 saptamani mai vin ceva cereri!! Cu Dumnezeu inainte!! Bafta celor care sunt sunati!!....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am citit ce spun unii colegi ! e foarte greu de lucrat cu omu,eu inca mai lucrez la hartltrans,mai stau sa fac un an in cap si am taiato singir,daca nu plecu de buna voie la un an o sa te faca ei sa pleci ,in momentul in care ai ajuns la un an trebuie normal sa-ti faca din 7 centi la 100km 8.si ca sa nu iti mareasca te face sa pleci singur ca sa nu te dea ei afara sa te dea in somaj au o politica ''''hotie'''' bine gandita pt ei.o sa incepi sa primesti curse tot mai scurte sa nu faci km ba chiar din banii foarte putini pe care ar trebui sa-i primesti ,ti se mai trag diferite sume dupa ureche.te trezesti ca din 700-800 euro mai primesti 500-600 daca intrebi dc ,nimeni nu poate sa justifice lipsa banilor.deci teapa daca ai un consum de la 31l/100km esti pus pe un perete si in dreptul tau scrie cacat deci atitudine de om fara caracter.daca ai curaju sa mergi sa ceri ceva sau sa ai o nemultumire,paspunsul pe care il vei primi este ,,, semneaza demisia si poti pleca ....dar asta se intampla din cauza noastra santem niste oi manipulate.nu primesti un fluturas atunci cand iei bani daca ai ce lua ! poate v-am plictisit dar merita sa bagati la cap.sant 80% din soferi nemultumiti de banii pe care ii luam de ritmul de lucru de banii care ni se fura pe nedrep.sant cativa lingai care il pupa in cur pe ordinarul de sarb.cursele bune le primesc doar cei care aduc la sarb un cartus de tigari si vin de acasa cu plasa plina ! lingaii ! in fine mi-e rusine ca a trebuit sa ma angajez aici dar nu am avut experienta,mai putin si plec ..decat sa lucri pe gratis mai bine stai ! sant si alte firme .........mai rau ca aici ni exista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.