Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

colegii si eu eram disperat sa gasesc de lucru pe tir dar mi-a venit si mie randu m-am angajat la mbb logistic se face romania-austria tur-retur ce sa zic se lucreaza la program am primit masina noua daf xf la bani se ajunge pe undeva pe la 1100-1200 se lucreaza numai in 2 ce vreau eu sa va spun e sa nu disperati ca sanse o sa avem k totii trebuie doar multa rabdare Bafta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

vreau si eu sa muncesc si sa muncesc nu numi pentru experienta si aici am inteles ca se acorda o sansa egala la toata lumea nu se fac diferente ce daca am 43 de ani nu mai pot munci din contra acum munceste omul . va multumesc doamna cameliea de intelegere.

,,multumesc doamna cameliea??.....prietene...in primul rand se scrie camelia...in al doilea..aia nu e o doamna...e un JEG...in al treilea..cand o sa te arda la bani sa te vad daca ii mai multumesti.. >:(
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

,,multumesc doamna cameliea??.....prietene...in primul rand se scrie camelia...in al doilea..aia nu e o doamna...e un JEG...in al treilea..cand o sa te arda la bani sa te vad daca ii mai multumesti.. >:(

a fost buna rau asta colegu..bravo :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare la toti colegii ma poate ajuta cineva cu nr de tel de la MBB LOGISTIC am 22 ani experienta atestate full+ adr+ cisterna,  am 42  de ani merg in echipaj ca om sunt OK dar am mers mai putin pe cap tractor cu semiremorca oricum ma descurc sunt din BACAU 0744610426.Drumuri bune si fa.ra evenimente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

prietene tu postezi doar asa de dragul de a avea rating mare in forum sau.........  daca tu pe pagina 36 al unui subiect despre o firma intrebi chestiile alea atunci nu mai zic nimic...  ... sau uni dintre "DW-i" isi fac conturi aici si posteaza comentarii aiurea doar ca sa tina postul sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Salutare dragi colegi, viitori soferi de tir si soferii profesionisti, stima si respect.

Sa incep cu inceputul, am lucrat o perioada scurta la HARTLTRANS, cand am depus dosarul nu se faceau angajari, dar am asteptat in jur de 3 sapt si apoi m-au sunat intr-o miercuri si mi-a zis ca vineri dimineata sa fiu in Timisoara cu tot cu bagaj.Plecarea se face de la sediu din Timisoara cu microbuzele lor, o sa fie in jur de 3 microbuze care pleaca mereu.Drumul este foarte obositor, ajunge-ti in Austria la garaj undeva pe la ora 5 dimineata, acum dak aveti norocul sa prinde-ti un titular care are pauza de 45 in garaj norocul vostru ca aveti timp sa odihniti pana duminica noaptea spre luni, mai exact luni orele 00:00, apoi ii dati bataie la drum, dak nu aveti norocul asta, ve-ti pleca direct in cursa in dimineata aia (deci vei rupt in doua la drum). Acolo o sa da-ti peste "seful vostru" Bernand, un tip zic eu ok, sfatul meu "evita sa ai contact cu el si e cel mai bine pt tine", al doilea sfat care vi-l dau si cel mai important, orice ai face sa nu il minti niciodata pt ca o sa ai trai greu, eu personal recunosc dintr-o mica neatentie am agatat putin tirul de un alt tir, i-am dat telefon i-am spus ce s-a intamplat si a zis "las ca discutam in garaj". Am ajuns in garaj m-am dus la el la birou, i-am spus k eu sunt baiatul care am facut greseala si nu a zis nimic de genu sa te certe sau sa ma penalizeze ,simplu si direct "dute la mecanic si spunei sa ti-o faca". Asa ca orice a-ti face recunoaste-ti pt ca este cel mai bine pt voi si nici nu ve-ti suporta alte consecinte, asta este sunteti amatori, nimeni nu e perfect.In legatura cu ce zic unii pe aici pe forum ca e putin salariu sau ca aveti experienta de nush cati ani si vreti bani multi sau norma intreaga, asta este politica lor a firmei, prima data esti ajutor de sofer apoi titular, crede-ti-ma ca in maxim 3-4 luni MAXIMMM ve-ti ajunge titular, pt ca aici vin 50 si pleaca 100 si tot asa, salariu eu zic k este unul destul de ok tinand cont ca va da pe mana un tir de 100 de mii de euro cu marfa poate de 500 de mii de euro, arata-ti-mi mie care firma va da pe mana asa ceva , iar unii poate nici nu stiu sa schimbe bine vitezele, asa ca sa nu mai comenteze unii k nu are rost.Lucrati la HARTL ca va va fi bine.Multe firme care aude ca a-ti lucrat la Hartl o sa va angajeze cu un procent de peste 90%, motivul au curse foarte grele, incarca orice de la fier si lemn pana la cacat dak e cazul, va baga pe nationale mult , prin munti de nu ai nici o sansa sa mai intorci tirul in locuri atat de stramte si va mai zic eu, neamtul nu se abate de la autostrada mai mult de 20-30 de km, pe cand Hartl, da-i inainte ca merge. Asa, de mult vroiam sa reprosez unor fosti soferi care au lucrat si poate mai lucreaza cine stie despre criticari despre Bernand, Silvana , Camelia etc.

Despre Bernand v-am zis asa in mare parte, aaa si uitasem nu incercati sa va duce-ti la el cu cartusu de tigari sau mai stiu eu ce, ca tot voi sunteti fututi va zic eu sigur din ce stiu din surse sigure, fi-ti corecti si nu incercati cu ploconu, il doare pe el in p... de tigarile voastre, nu zic k nu vi le accepta, dar tot tu vei zbura mai repede decat te astepti, nu k te da afara, te face el sa pleci;) Referitor la doamna Silvana, am un mare respect pt aceasta femeie, unii au criticat-o in fel si fel, eu zic sa invete sa aibe o conversatie si apoi sa discute cu ea, este o femeie foarte curata in ce priveste salariul vostru, dak aveti nevoie de un avans cu cea mai mare placere vi-l ofera (cazul in care nu are bani in cont , in cateva zile tot vi-l va da avansul), trebuie doar sa stii sa vorbiti frumos si cu bunul simt, pt ca asa cum vorbiti si scrieti asa vi se va raspunde, parerea mea isi merita functia acolo , si este de cand s-a infintat firma asta acolo (unii stiu) asa ca aveti mare grija cum vorbiti si va comportati.Camelia : este la fel o d-soara foarte cu bunul simt, este ea un pic mai impulsiva si mai sa zicem cu "gura mare" dar este o femeie de nota 10 si ea, (nu incercati cu mistouri-le sau glumele, este foarte versata si smechera pt multi dintre noi). Acum asa spre sfarsit, cea mai mare problema in firma asta sunt titularii, cel putin ai mai vechi, sunt foarte multe jigodii acolo. Eu am avut parte la inceput de un titular nenorocit, care nu ma lasa sa dorm, sau dormeam 2-3 ore si ma trecea iar la volan , obsedat dupa km sa faca cat mai multi si asa mai departe. Am bagat prima luna cu el 24 de mii de km, am ajuns acasa epuizat din cauza lui. Problema este alta, in care am invatat un lucru, chiar dak orgoliul vostru este mare si nu va place sa va injositi, crede-ti-ma k trebuie sa va injositi ca sa traiti bine,eu am profitat de pe el mult,, taceam il aprobam chiar dak nu avea dreptate, faceam ce zicea el inghiteam si il injuram in gand de tot neamu lui, e usor sa dai cu pumnu sa-ti faci dreptate k nu mai suporti, dar dupa o sa fiti da-ti afara si alte lucruri, asa k fi-ti destepti si profitati, pt k ve-ti avea mese gratuite cat cuprinde in pauzele de week-end, te va lasa sa dormi dak esti obosit si multe alte lucruri.As mai avea multe de spus, dar deja seamana cu "pomelnicu" din ce am scris eu aici:)))) dar macar stiti ce aveti de facut.Pt mai multe detalii lasa-ti mesaj aici si va voi raspunde tot ce vreti sa stiti sincer si din tot sufletul adevarul adevarat. Repet duce-ti-va la firma asta si face-ti-va experienta e singura si cea mai buna sau ce vreti sa va duce-ti la Aquila, unde stati 3 luni obligatoriu, iar dak rupi o oglinda sau agati prelata te baga la plata????E va zic k aici nu e asa, nu te pune nimeni la plata cu nimic, trebuie doar sa spui adevarul si asta este, au asigurari barosane pt tot ce se petrece cu marfa si tirurile. Ink o data feriti-va de titularii ai vechi cat puteti de mult, pute-ti sa va baga-ti in seama cu de ai noi si ii intrebi dak vrea sa te ia cu el si dak esti ok el va zice la Bernand k vrea sa te ia cu el si o sa accepte, asa mergi la risc cu cine pici si cu cine te pune Bernand. Ce e bun la ai vechii ca unii din ei te invata cu adevarat , dar trebuie sa fi baiat cu ei.Feriti-va de un titular , i se zice Dio, o mare javra de om, se duce cu ploconu la cineva din firma pe nume Djana sa ii dea mereu curse bune si asa mai departe, un pupincurist, nu am avut ghinionul sa pic cu el, dar am auzit de la un prieten foarte bun ce fel de javra este.In rest va doresc curse bune si fara evenimente, tine-ti minte "NEAMTU NU VA IARTA;)" pt ca o sa baga-ti ITALIA SI GERMANIA la greu.O zi buna la toti.................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

o intrebare la colegi care au trimis dosarul la hartltrans unde ati scris numarul de telefon unde puteti fi contactati stiti ce vreau sa zic,acolo in actele necesare pentru dosar iti cere un numar de contactare al vostru unde lati scris voi va rog sa imi spuneti si mie va multumesc.

P.S:  mai am de primit pasaportul si trimit si eu dosarul la ei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.