Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Hartltrans Romania - Timisoara


Postări Recomandate

  • Members

Daca m-ar chema pe 9, ar fi perfect, eu lucrez pana pe 1 aprilie. Dar sunt putin descurajat, azi au chemat un coleg care a trimis dosarul pe 21 martie, la doua saptamani dupa mine. S-ar putea ca varsta sa fie totusi un impediment, fiindca am sunat la Timisoara, le-am zis de colegul meu si... m-au intrebat cati ani am. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am trimis dosarul din februarie si n-au dat nici un semn. Nu stiu ce criterii de selectie au ei dar cronologic sigur nu le iau. De exemplu colegul Rebound a fost chemat la cateva zile dupa ce a trimis dosarul. Eu unul mi-am cam pierdut sperantele de acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si eu tot in februarie am trimis dosarul si la fel... nici un semn. Am sunat la cateva zile si mi-au zis k momentan nu mai fac angajari sa revin cu un telefon peste o saptamana, iar cand am sunat din nou a raspuns altcineva si a zis k nu stie ce raspuns sa imi dea daca mai fac angajari sau nu. Nici nu am mai sunat de atunci. Plus ca zicea un coleg aici pe topic k daca ai studii superioare sa nu le trimiti diploma k nu te angajeaza iar eu apucasem sa trimit dosarul cu diploma de la facultate (copie) in el. Ce, daca am facultate nu pot sa muncesc?! Am bagat la distributie 2 ani hamaleala pe 5milioane+bonuri zi lumina, de f.multe ori nu aveam nici timp sa mananc si nu am comentat. Mi-am facut treaba cum trebuie si am si recomandare de la vechiul loc de munca, le-am si trimis-o. Si tot pe baza diplomei de facultate am fost angajat la firma respectiva, fiind angajat cu norma de 8 ore si salariul brut de 804 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am fost si mi-am deschis conturi la UniCredit, dureaza cam o saptamana pana vin cardurile. Pentru cei interesati, comisionul e de 80 lei/an daca-ti iei un singur card pentru ambele conturi (lei si euro) sau 120 lei/an cu carduri separate. Daca n-aveti bani sa platiti la deschidere, comisioanele se opresc automat la prima alimentare. Se poate opta si pentru online banking, pentru care trebuie platit (o singura data) 15 euro, contravaloarea digipassului.

Sper sa n-aiba si conturile astea soarta celor deschise la Raiffeisen pentru Kurt Beyer, nu de alta da' m-am umplut de carduri goale si de comisioanele aferente.  ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut la toata lumea, de ceva vreme ma tot uit pe forumul acesta si inca n-am postat nimic pentru ca am cam inteles cum stau lucrurile, o singura chestie insa ma roade putin,( ca zicea M@nuel de card ), in mailul pe care l-am primit de la Hartl cu documentele necesare, nu zice nimic de vreun card bancar, are vreo importanta banca la care ai card?, poate reusiti sa ma lamuriti si pe mine. Mie azi mi-a venit cardul de sanatate si maine imi trimit dosarul, sper sa ma cheme. Bafta la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut la toata lumea, de ceva vreme ma tot uit pe forumul acesta si inca n-am postat nimic pentru ca am cam inteles cum stau lucrurile, o singura chestie insa ma roade putin,( ca zicea M@nuel de card ), in mailul pe care l-am primit de la Hartl cu documentele necesare, nu zice nimic de vreun card bancar, are vreo importanta banca la care ai card?, poate reusiti sa ma lamuriti si pe mine. Mie azi mi-a venit cardul de sanatate si maine imi trimit dosarul, sper sa ma cheme. Bafta la toti!

Lucreaza numai cu UniCredit Tiriac Bank, nu-ti accepta conturi deschise la alte banci (eu mai aveam deschis un rand de conturi la Raiffeisen). De conturi iti spun abia dupa ce te suna sa te cheme la Timisoara. Dureaza cam 1 saptamana pana iti ies cardurile, daca te cheama de marti pentru vineri, n-ai timp sa le mai iei si trebuie sa imputernicesti pe cineva sa le ridice de la banca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii o intrebare...costa ceva cardu european de sanatate??? sau trebuie sa depui numai o cerere??

Cauta mai in spate, sunt mai multe discutii despre cardul de sanatate. Daca ai mai lucrat si n-ai avut intreruperi, nu te costa nimic, altfel trebuie sa platesti. Suma o poti afla doar de la ei, unii colegi au platit 600 lei, altii 300, depinde de stagiul tau de cotizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cardul de sanatate se plateste 6 luni in urma 6 luni inainte(12 luni)daca nu ati lucrat,daca lucrati nu se plateste nimic.sau daca nu ati lucrat si sunteti casatoriti sa nu platiti nimic trebuie sa va ia sotia  coasigurat daca lucreaza si ea.eu asa am facut (2 ani fara carte de munca am lucrat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pentru cardul de sanatate se plateste 6 luni in urma 6 luni inainte(12 luni)daca nu ati lucrat,daca lucrati nu se plateste nimic.sau daca nu ati lucrat si sunteti casatoriti sa nu platiti nimic trebuie sa va ia sotia  coasigurat daca lucreaza si ea.eu asa am facut (2 ani fara carte de munca am lucrat)

eu momentan lucrez , intretin o firma de cablu tv si internet...dar am facut C, C+E, atestate si caut de munca in domeniu .... de asta zic ...yo dak am lucrat la firma asta se pune ceva la card ....mentionez ca sunt cu carte de munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Sper sa n-aiba si conturile astea soarta celor deschise la Raiffeisen pentru Kurt Beyer, nu de alta da' m-am umplut de carduri goale si de comisioanele aferente.  ???

M@nuel, ce vrei sa spui de Kurt Beyer, te-au pus sa faci conturi fara sa te angajeze? Stiam ca sunt seriosi... In alta ordine de idei, cum arata ADR-ul, mie mi-au zis ca atunci cand vine atestatul de marfa sa zic si de ADR, asta inseamna ca mai astept vreo luna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu, nuuuuu, nu m-au pus ei! Am citit pe topic ca vor conturi acolo, m-am dus si mi-am facut fara sa vorbesc cu ei! M-am gandit ca oricum imi trebuie cont deschis undeva, nu stiam ca sunt toti atat de stricti si ca nu lucreaza decat cu o singura banca.

ADR-ul e un carton, iti vine din oficiu in maxim o luna de la promovarea examenului. O sa-l gasesti sigur la ARR cand te duci dupa cel de marfa. Nu uita sa ai la tine chitanta de 41 (parca) de lei pt. el.

Am vazut ca mi-ai scris pe mess, imi cer scuze ca nu-ti pot raspunde, am o conexiune de kko si se leaga si se dezleaga cand vrea el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare colegii..revin cu niste updateuri.

ce sa va zic..munca se baga..mai tot timpul esti pe drum..rar ai timp sa papi cv cald (asta daca ai o.butelie cv sau cv sa iti incalzesti) cu dusurile..mai rar..la fel doar dak nimeresti pauza intrun peco si sa ai noroc sa aiba..de fel costa 2-3 e. wcul...natura... cu spalatul lucrurilor..aici este mai delicat..de trecut pe la garaj..mai rar..si mai rar sa ai si timp kt esti acolo sa speli cv..si sa dai si peste masini de spalat libere..unde incarci/descarci..de fel sunt in zone industriale..nu prea dai de spalatorii sau un loc und sa speli..luativa tricouri multe..bermude..mai ales k vine caldura..si cv de tavaleala..sa le aveti la inc/desc..sa nu murdariti hainele cu care conduceti/stati in masina.

se baga mult germania,austria,italia...e bn dak stiti la nemti catev cuvinte..va ajuta mult..nu prea vb ei engleza..chiar dak stiu..la fel si austriA.

fiti increzatori in voi..nu este cn stie ce..trebe concentratie..stapanire de sine..si sub nici o forma nu va luati in gur cu titularul..tot timpul el are dreptate

va doresc sa aveti parte de drumuri bune si titulari capabili si de treaba.

revin cu amanunte pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Tocmai ce am vorbit cu prietenul meu, se pregatea de plecare din Timisoara catre Vomp. Au semnat contractele, au facut vizita medicala si acum se imbarcau in microbuze. Pleaca 3 microbuze cu cate 8 persoane fiecare, din ce am inteles tura asta sunt 8 incepatori si restul titulari. El si-a gasit deja titular, un baiat din Ardeal. El a fost cel mai norocos, chemat la cateva zile de la depunerea dosarului, ceilalti baieti asteptau cam de 2 luni. Sa tragem nadejde ca or sa ne cheme si pe noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.